čtvrtek 30. června 2016

Loď mezi hvězdami

Název: Loď meti hvězdami
Autor: Beth Revisová
Počet stran: 358

Nakladatelství: CooBoo

Můj názor:Sedmnáctiletá Amy musí udělat své velké rozhodnutí,které jí má změnit život.Zůstat na zemi s tetou a svým přítelem,nebo se nechat s rodiči zmrazit a letět vesírnou loďí na nově objevenou planetu?Cesta má trvat 300 let,takže by přišla o všechno a o všechny,ale Amy miluje své rodiče.Už při zmrazování zjistí,že bude cesta trvat o rok dýl,než bylo v plánu,ale Amy už se nemůže hýbat,mluvit,takže už to nemůže vrátit a prožít aspon jěště jeden rok jako normální člověk.Tim to ale nekončí.Myslela si že jí to uspí a za třista let ji probudí,ale mezitím se ji zdáli sny a chvilkama dokonce přemýšlela,jak dlouho to ještě potrvá.Jednoho dne má ale pocit,jako by se probouzela,po chvilce zjistí že se opravdu probouzí,ale také dusí.Něco je špatně,takhle bolet to nemělo.První co vidí je stejně starý snědý chlapec a muž v bílém plášit.Jsou to SYN a doktor.Zjistí že ji někdo,neví kdo,probudil o padesát let dříve a zmrazit ji znova nejde,protože by jí to zabilo.Dále zjištuje že je na lodi hodně věcí špatně.Všichni jsou snědý,hnedé oči i vlasy.Ona má bílou plet a zrzavé vlasy.Lidi nemají v očích jiskru,jako kdyby neměli žádné city.Rzmnožování se tu děje jednou za dvacet let a dělají to všude jako zvířata.Neni žádný velitel lodi ale vůdce,kterému se říká OTEC a SYN je jeho nástupce.A díky tomu všemu je Amy a zbylých 99 zmražených lidí v nebezpečí.Co se stalo?Proč tu jsou všichni stejní a mimo?To si budete muset přečíst.
Kniha je psaná z pohledu Amy a Syna,je to napsané tak,že knihu přečtete ani nevíte jak.Chytne vás už na samém začátku a jen tak nepustí.Budete chtít vědět,co se děje s lidma,kdo se snaží zabít zmražené lidi,jestli je SYN stejný jako OTEC,a to nejduležitější kdy přistanou.Je hodně napínavá a to vás nutí číst dál a dál.Já ji přečetla včera na dvakrát a to je tlustší a velká. :-D Rozhodně doporučuju lidem co četli Silo.Místo lidí uvězněných v silech jsou zde lidi uvěznění v lodi a v obou případech je ovládá někdo zvrácený.Dnes se rozhodně vrhnu na druhý díl.
 Anotace:Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít...

3 komentáře:

 1. Teda, tak to bych nečekala, že to bude tak dobré. Koukala jsem na tuhle sérii v knihkupectví a nakonec jsem ji tam nechala a zdá se, že to byla chyba. Alespoň první díl určitě zkusím. Díky za doporučení.
  Kateřina
  trojtecka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bezpecnejsi by bylo koupit vsechny tri :-D :-D

   Vymazat
 2. Mě tahle série bohužel zklamala. Přišlo mi to takové nijaké, ani už si moc nevybavuju, co vše se tam dělo, nějak mi to v paměti neutkvělo. Silo se mi líbilo víc.

  OdpovědětVymazat