sobota 2. července 2016

Milion Sluncí

Název: Milion sluncí
Autor: Beth Revisová
Počet stran: 360
Nakladatelství: CooBoo

Můj názor: Milion sluncí je pokračování knihy Loď mezi hvezdami, takže nedoporučuju číst recenzi těm, kdo ještě nečetli jedničku.
Lidé na loďi jsou bez Phydusu, bez tyranského vůdce.Měli by být štastný, ale nejsou.Už jim mysl nezakaluje droga, takže můžou svobodně myslet a prociťovat různé city.A to je ten problém, lidem dochází, že zřejmě stráví celý život na lodi, budou pracovat, ale ne jen pro sebe, ale i pro lidi kteří pracovat nemůžou.Proč by měli jíst lidé, kteří nepracují.Proč by měli pracovat, když jiní nemusí.A hlavně proč by měli mít vůdce?
S tím vším se musí vypořádat Syn, který vzal velení po Otci.Je pro něj težké pochopit, proč lidé, kterým dal svobodu, chtějí vzpouru.A aby to nebylo málo, musí se vypořádat s loďí, která se rozpadá a to ještě ani neví, kde vůbec ve vesmíru jsou.
Mezitím Amy nalezla indicii, kterou ji zanechal Orion.Jsou to útžky videí, ve kterých má zjistit pravdu, díky které ji čeká velmy důležité rozhodnutí.Hledat na lodi ale neni tak lehké, jak vypadá, protože lidi všechny problémy dávají za vinu jí a do toho Amy ještě pronásleduje Luther.
Druhý díl se trošku vleče, díky hledání nápověd od Oriona, ale zase je fakt, že se tam toho mezi tím hodně děje, takže je to opravdu napínavé od začátku do konce.Autorka umí napítak tak, až je to k nesnesení, to se musí uznat.Hlavně ten konec, patří k těm nejhorším možným.Lituju ty kteří knihu koupily v době, kdy vyšla.Čekání na další díl muselo být šílené.Rozhodně doporučuju koupit všechny díly najednou.
Příběh, stejně jako v prvním dílu, je vyprávěn s pohledu Amy a Syna.V knize se střídají po krátkých kapitolách.Tenhle styl mam ráda,protože člověk do děje více vidí.
Kniha se mi moc dobře četla stejně jako první díl,takže rovnou pujdu na třetí, ať už konečně vím jak to dopadne.

Anotace: Celé UNIVERSUM je jedna velká lež. Když se to jeho obyvatelé dozvěděli, rozpoutal se chaos.

Jsou to už tři měsíce, co Amy odpojila. Kam se podívá, všude stěny, už tři měsíce. Syn se ujal velení lodi a rozhodl se skoncovat s Phydusem a přestat svým lidem lhát. Jenže ani on nezná celou pravdu, a když spolu s Amy začínají zjišťovat, co všechno jim zatím zůstalo utajeno, je jasné, že mají před sebou dlouhou cestu, na níž si každý krok musí tvrdě vybojovat. Jak to bude dál s Lodí mezi hvězdami?


2 komentáře:

  1. Výborná recenze :) Četla jsem Loď mezi hvězdami a moc se mi líbila :) Teď se chystám i na její pokračování :) Vidím, že se mám na co těšit :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tak doufám že máš připraven i třetí :-D a moc děkuji :-)

      Vymazat