středa 13. července 2016

Němý křikNázev: Němý křik
Autor: Angela Marsonsová
Počet stran: 336
Nakladatelství: Knižní klub

Můj názor: Vše začíná pěti lidmi, kteří se podílí na pohřbívání dítěte.Všichni na tom zločinu, mají stejný díl vinny.
O několik let později je zavražděna ředitelka školy.Případ převzala inspektorka Kim Stoneová, ale tak lehké to není.Vyšetřovatelé, nemají vůbec nic.Vrah  neotálí a vraždí dál.
K tomu všemu Kim s týmem nalézají na pozemku bývalého ústavu tělo dívky.Vše začíná najednou pomalu, ale jistě zapadat.Proč vrah zabíjí bývalé zaměstnance ústavu?Co s tím vším má společného tělo dívky, které je pohřbeno několik let?
A kdo je další na řadě?
Kim Stoneová je silná, cílevědomá, tvrdá žena.Nikoho pořádně nepustí k tělu, jen seržanta Bryenta, který stejně neví vše o jejím životě .Vše je to ale maska, má svojí minulost a nechce aby to někdo věděl.
Kim jsem v knize měla nejradši.Uměla odhadnout lidi a hlavně to, jak si šla tvrdě za svým se mi líbilo.Jestli vás zajímá, proč je taková jaká je, tak se to v knize dovíte.
Kniha je psaná z několika pohledů, takže vás více vtáhne do děje, a více napne.Většina je psaná z pohledu Kim,ale i z pohledu vraha, nebo obětí.Takže to není jen o tom, jak vyřešit případ dost hnusné mrtvoly, ale budete tam mít dost výstižně popsáno, jak se z daného člověka mrtvola stala.
Myslím si, že kniha si zaslouží zlatou nálepku, stříbrná je málo.Už ten prolog vás vtáhne do děje,takže budete chtít vědět více.Strašně lehce se čte, žádné zbytečnosti, díky kterým by jste se nudily a pořád se tam něco děje.Já se musím přiznat, že co se týče detektivek, tak jsem strašně náročná.Musí to být fakt skvělá kniha, aby mě zaujala.Což Němý křik splnil dokonale, takže se těším, až v listopadu vyjde druhý díl.

Anotace: Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy…
Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví.
Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny…
Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě.
„Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. 


Knihu, jako recenzní výtisk mi poskytl Arara.cz, tímto děkuji za šanci. :-)
Jinak knihu můžete zakoupit zde

6 komentářů:

 1. Já měla s Kim naopak trošku problém. Ale jsem zvědavá na další díly, každopádně do nich půjdu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já ji zas trošku chápu :-) Jinak už si můžu konečně přečíst tvoji recenzi :-) A jdu omrknout kolik už knih má napsáno :-D

   Vymazat
  2. A to já ji taky chápu, to zas jo, ale to podání... ale je zas fajn, že máme různé názory. Kdyby bylo vše stejné do puntíku, byla by to nuda :)))

   Vymazat
  3. To je pravda, jak by to vypadalo kdyby smě měli všichni stejný názor :-D Jinak mrkla jsem na autorku a už napsala čtyři knihy :-)

   Vymazat
 2. Pěkná recenze, taky jsem z ní nadšená :) ať už vyjde další díl! :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Pěkná recenze!! :)
  Kniha mě hodně láká, tak snad se ke mně jednou dostane :)

  OdpovědětVymazat