pondělí 11. července 2016

Rodinné prokletí

Název: Rodinné prokletí
Autor: Gina Mayerová
Počet stran: 392
Nakladatelství: Ikar

Můj názor:  Rodinná sága, která si vás získá už na samém začátku.Několik generací je postihnuto prokletím, ale postihuje hlavně ženy.
A to vše jen díky přátelství tří dětí, kteří se neměli nikdy spřátelit.
Kniha je rozdělena do šesti dílů.První se odehrává v roce 1900 v Paříži.Dořina dcera Nanette se zamilovává do Yvese, zatímco ona sama bojuje o svého manžela, se svojí nejlepší kamarádkou.
V druhém díle se setkáváme s Mathildou, Dořinou matkou, v Dusseldorfu v roce 1848.Je to rok revoluce, která chytne Mathildy bratra dvojče.Je to rok, kdy se obrátí život rodině vzhůru nohama.Mathilda se dozví, že existuje jakási královna duchů, která trápí jejich rodinu.Hledání toho, co je královna duchů zač, nás přenáší do minulosti.Na úplný začátek všeho.
Tímto se dostáváme do třetího dílu, který se odehrává v Ratingenu v roce 1813.V tomto díle se píše Mathildiným otci Antonovi, Leonoře a Luise.Anton s Luisou byly chudé děti, které pracovaly v továrně, ale na rozdíl od Antona uměla Luisa číst a psát.
Anton byl snílek, snil o tom že bude jednou bohatý, jen byl trošku líný se učit, takže se toho zhostila Luisa.Ne na dlouho, protože jim do života vstoupila bohatá dívka jménem Leonora.V těch dobách to bylo dost zakázané přátelství, ale děti si našly způsob, jak se scházet.Nikdo netušil, že jim tohle přátelství změní životy.
Rodinné prokletí, jak u jsem psala, je rozděleno do šesti částí.Začínáte v přítomnosti v roce 1900, kde zjistíte, že je nějaké rodinné tajemství.Vracíte se postupně do minulosti, až skončíte v roce 1813,aby jste zjistily, jak to vše začalo.Poté se zas postupně vracíte do přítomnosti a poodkrýváte to tajemství kousek po kousku.Díky tomu všemu je kniha tak napínavá, že se nedokážete odtrhnout.Mam ráda historické rodinné ságy, kde můžete nahlížet do rodiny v mnoha desetiletích.V knize je tolik lidí a tolik příběhů, že je nemožné jen tak přestat číst.Neskutečně mě nadchla od samého začátku a bylo v ní snad vše.Láska naplněná i nenaplněná, politika, rodinné tajemství i sváry, bohatí i chudí.Tolik věcí, a přitom se tak lehce četla.Naprosto splnila vše, co jsem od ní čekala, a ještě mnohem víc.Téhle knize nemám vůbec co vytknout.

Anotace: Paříž roku 1900. Dořino manželství s Gustavem ztroskotalo, její dcera Nanette je naproti tomu poprvé doopravdy zamilovaná. Je ale její vyvolený ten pravý, nebo udělá stejnou chybu jako její matka, která štěstí v lásce nikdy nenašla? Když se Nanette dozví o tajuplné kletbě, která po generace tíží její rodinu, začne pátrat. Hledání stop ji zavede do Düsseldorfu, kde její prababička Leonore kdysi bojovala o svou lásku.Za knihu moc děkuju Dobrým knihám .
Knihu lze zakoupit Zde a rozhodně doporučuju mrknout i na jiné .

7 komentářů:

 1. Krásná recenze, zítra mi má knížka dorazit, tak jsem zvědavá :-)
  Jsem ráda, že se Ti kniha líbila naprosto splnila Tvá očekávání :-)
  Měj se pěkně!

  OdpovědětVymazat
 2. Kniha vypadá moc dobře, určitě po ní mrknu :-)

  OdpovědětVymazat
 3. ty jo vypadá to dobře, už jsem jednu recenzi četla, tak teď už si ji fakt musím sehnat.

  http://knihyztramvaje.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Tak tuhle mám na seznamu. Určitě po ní toužííím :)

  OdpovědětVymazat
 5. Skvělá recenze! :)
  Nad knihou silně uvažuji, tak uvidím, jestli se ke mně nakonec dostane :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-)Snad jo, tak niha za to rozhodně stojí :-)

   Vymazat