pátek 8. července 2016

Rozbalovačka č. 2

Tahle rozbalovačka je dvojitá.Čekala jsem sice tři balíčky, ale i tak mam obří radost.A rozhodování, co číst o víkendu bude lehčí.Oba balíčky jsou recenzní výtisky.Dostala jsem šanci z Dobrých knih a z nakladatelství Šulc-Švarc.Obě to jsou nádherné knihy a já budu mít těžké rozhodování v tom kterou dřív. 

Jako první mi přinesla dopoledne poštačka balíček z nakladatelství Šulc-Švarc.Na jejich facebooku, jsem našla výzvu pro blogery a tak jsem neváhala.Od spisovatele jsem ještě nic nečetla,ale ta anotace mě opravdu dostala.
                 Měla jsem co dělat, abych radostí ten balík nerozškubala. :-D
 A tady je.Kniha s nádhernou obálkou a i anotací.

Anotace: Ota Ulč napsal pozoruhodný životní příběh své čínsko-švýcarské manželky Priscilly Lim. Její dědeček založil čtyři banky, obchodní komoru a stal se ambasadorem císařského dvora, ale prosperitu rodiny rozvrátil jak Mao Ce-tung, tak Čankajšek a Priscilla se jako úplně chudá princezna vydala do New Yorku, kde pracovala pro UNICEF. Tam se poznala s plebejským emigrantem z Plzeňska Otou Ulčem. Pro Číňany byla málo žlutá a naopak v Americe byla až příliš rasově jinobarevná, a nejvíc se jí dotklo, když ji někdo označil za Japonku. Není divu, že Priscilla vstoupila do rasově smíšeného manželství s Otou Ulčem, s kterým se nikdy nenudila. Třikrát spolu objeli celý svět a přesvědčili se, jak je rozmanitý a bohatý a kolik v něm vře nesnašenlivosti, kolik absurdit člověka obklopuje a co všechno ho může obohatit, a na těch cestách se s nimi nebude nudit ani čtenář.

                                                                    ............................. 

Druhý balíček mi dovezl balíkář z Dobrých knih.Je to kniha,kterou jsem moc chtěla od chvíle, kdy se objevila v předprodeji.Takže když jsem si měla nějakou knihu vybrat, měla jsem jasno.
 Tahle krabičky mám ráda. :-D
 A druhý recenzák je na světě.Musím se přiznat, že jako prvního jsem si všimla té kostkované sukně protože miluju vše Skotské.Ale zase díky tomu, jsem se na knihu koukla v eshopu blíže.

Anotace: Paříž roku 1900. Dořino manželství s Gustavem ztroskotalo, její dcera Nanette je naproti tomu poprvé doopravdy zamilovaná. Je ale její vyvolený ten pravý, nebo udělá stejnou chybu jako její matka, která štěstí v lásce nikdy nenašla? Když se Nanette dozví o tajuplné kletbě, která po generace tíží její rodinu, začne pátrat. Hledání stop ji zavede do Düsseldorfu, kde její prababička Leonore kdysi bojovala o svou lásku.


A tady jsou obě pohromadě.Už jste něktou z nich četli?Nebo máte v plánu?
Chtěla bych moc poděkovat Dobrým knihám a nakladatelství Šulc-Švarc za recenzní výtisky.Děkuji :-)

11 komentářů:

 1. Krásné knihy! To Rodinné tajemství mě láká čím dál tím více :) Taky jsem napsala na konkurz, tak snad mě vyberou :) hezké čtení! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné přírůstky :) Knížky neznám, ale vypadají zajímavě :) Ať se líbí, těším se na recenzi :)

  OdpovědětVymazat
 3. Užij si čtení, Evi :) Rodinné prokletí mě láká :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dekuju :-) a treba te nalakam ke koupi :-D :-D

   Vymazat
 4. Priscilla mě doma čeká také jsem zvědavá. Rodinné prokletí vypadá opravdu dobře! :)

  OdpovědětVymazat
 5. Obě knihy vypadají hodně dobře, ať dobře i čtou :)

  OdpovědětVymazat
 6. Krásné knížky. O Rodinném prokletí jsem už slyšela. Priscilla taky nevypadá vůbec špatně. Pěkné čtení. :)

  OdpovědětVymazat
 7. Rodinné prokletí vypadá dobře, na první pohled zaujme obálkou. Miluju kostkované vzory :-) Tak ať se knihy líbí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to sme dve :-D :-D Uz mi chybi kousicek do konce,takze by zitra mohla byt recenze :-)

   Vymazat