sobota 16. července 2016

Spouštěč

Název: Spouštěč
Autor: Wulf Dorn
Počet stran: 360
Nakladatelství: Knižní klub

Můj názor: Ve třetí, u nás vydané, knize od Wulfa Dorna se setkáváme s doktorkou Ellen Rothovou v Lesní psychiatrické klinice.Ellen přebírá případ od svého přítele Marka, který odjel na dovolenou.Jde o neznámou ženu, která je strašně zanedbaná a samá modřina.Neznámá se bojí Černého muže, což je říkanka z dětských let.Jednoho dne, když jde za ní Ellen, zjistí že je pryč a vše nasvědčuje tomu že tam nikdy ani nebyla.Nikdo ji neviděl, v pokoji číslo sedm nikdo ubytován nebyl, a dokonce složka případu je pryč.Jediný kdo ji kdy viděl byl Mark, ten je ale na dovolené v Austrálii, na ostrově, který lidi vyhledávají proto, že tam neni žádný signál, jen čistá příroda.Stává se z Ellen blázen?Existovala pacientka vůbec?A proč má pocit, že ji začal někdo sledovat?
Pro začátek bych měla asi poukázat na skutečnost, že i když ji u nás vydali jako třetí knihu, je to vlastně první díl.Naštěstí to nijak nevadí ve čtení.
Předešlé dvě knihy jsem už od autora četla,takže jsem myslela že už další snad nemůže být lepší, ale opak je pravdou.Spouštěč je mnohem lepší, než předešlé dvě.Je mnohem napínavější a  strašidelnější.A jako u předešlých dvou, nevíte kdo je padouch, to zjistíte až poctivě na konci.
Ty strašidelné pasáže jsou tak propracované, že máte pocit, jako by jste byly v temném tunelu vy.Kolikrát jsem z toho zapomněla dýchat, protože jsem byla napnutá jak struna a čekala, kdo odkud vyskočí.
S Ellen jsem soucítila.Léčila pacientku, která z ničeho nic zmizela.Nikdo ji nevěřil, ani kamarád.Je to ten nejhorší pocit, když víte že je to pravda, ale ostatní z vás dělají blázna.Takže, pokud jste četli už nějakou Dornovu knihu, tak věřte, že na Spouštěč předešlé dvě absolutně nemají, a to i když jsou fakt skvělé.

Anotace: Kdo se bojí Černého muže?
Případ zneužívané pacientky se pro psychiatričku Ellen Rothovou stává noční můrou. Žena tvrdí, že ji pronásleduje Černý muž, a krátce nato beze stopy zmizí. Při pátrání se cílem neznámého přízraku stává i Ellen. Při šíleném závodu o čas je ve hře život lékařky i její pacientky. Psychiatrička stále hlouběji zabředá do labyrintu strachu, násilí a paranoie. A čas na splnění ultimáta co nevidět vyprší…

6 komentářů:

 1. Spouštěč vypadá vážně skvěle, jdu si ho přidat na wishlist, snad se k němu brzy dostanu. :)
  Pěkná recenze!

  http://fandombeforebloodcz.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenom menší informace... knížka už je přečtená a jsem z ní naprosto nadšená!! :D

   Vymazat
  2. Tak to jsem rada :-) To je teda rychlost :-D Skoda ze autorovi neudelali nejakou poradnejsi reklamu,urcite si to zaslouzi :-)

   Vymazat
 2. Mám jí uloženou v zásilkově, zaujala mě, dostala jsem chuť se bát. :-D Snad se mi to bude líbit.

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělá recenze! :)
  Musím si jít hned objednat, i když jsem četla Mrazivé ticho a to mi moc nesedlo, tak po Tvé recenzi jí neodolám :3

  OdpovědětVymazat