pondělí 8. srpna 2016

Čarodějnické zlato

Název: Čarodějnické zlato
Autor: Heidi Rehnová
Počet stran: 536
Nakladatelství: Knižní klub

Můj názor: "Člověka můžeme znát dlouho, a přesto nevíme, kým je."Tohle si řikala Magdalena po tom co zjistila, že má Erik dům a bratrance ve Frankfurtu.Nezjistila to od něj, ale od Adelaide, ženy Erikova bratrance, která jí hodně připomíná Elsbeth.Z Magdaleny se tím pádem stává manželka kupce, jejíž hlavní  povinností je starat se o dům.Naštěstí je jí po ruce hospodyně, která ji zase hodně připomíná její dávnou přítelkyni porodní bábu.Takže si mezi povinnostmi které má, dokáže najít čas i na své bylinky a léčení.
Jednoho dne se při obchodní cestě Vincenta a Erika stane neštěstí.Erik byl vážně zraněn a Vincent byl zabit.Z Adelaide se stala vdova, která náhle po Vincentově smrti zjistila, že svého manžela neznala, jak si myslela.Přijde o všechno a se synem Mathiasem skončí na ulici.Jediné místo, kam můžou jít je k Erikovi a k Magdaleně.Adelaide s Magdalenou se najednou stanou přítelkyněmi, protože Adelaide byla dcera lékárníka, takže se vyzná v bylinkách.Mají společný zájem který je spojuje, ale jsou Adelaidiny záměry opravdu čisté?
Jednoho dne odjíždí Erik na obchodní cestu, a to i přesto, že mu to Magdalena vymlouvá.Jeho odjezdem se začíná vše najednou hroutit.Jak to že Erik jel jinam, než řekl?Co dělají před domem muži, kteří vzali dům Adelaide?Jak to že Erik zamlčel Magdaleně důležité věci?
Dobrodružství ranhojičky Magdaleny mě v prvním díle strašně nadchlo a druhý díl není vyjímkou.Když už to vypadalo že se usadí a budou štastný, tak Magdalena zjišťuje, že jí Erik v mnoha věcech lže a tají jí důležité pravdy.To dostává Magdalenu do nového dobrodružství, jestli se tomu dá tak říkat, do kterého se dostala Erikovou chybou.V předchozím díle jsem měla Erika ráda, v tomto jsem kvůli němu nejednou brečela.K tomu všemu je na scéně dvanáctiletá Carlotta, která má také své problémy a některé hlavně kvůli Adelaidině synovi Mathiasovi.
Kniha je hodně čtivě napsaná a už na začátku se vyskytne problém v Magdalenině dokonalém životě, takže vás to bude nutit číst dál a dál.Čím dále v knize jste, tím je čtení napínavější, takže nečekejte nějaký nudný historický román.
Doufám že se brzo dočkáme závěrečného dílu a že bude stejně dokonalý.

Anotace: Německo deset let po třicetileté válce
Bývalá vojenská felčarka Magdalena by vlastně mohla vést se svým milovaným Erikem šťastný život ve Frankfurtu nad Mohanem, kde se etabloval jako významný kupec. Náhodou se ale dozvídá, že jí manžel zjevně zatajil zprávy o její ztracené rodině v Königsbergu. Když Erik beze stopy zmizí a Magdalena tu náhle stojí úplně bez prostředků, vydává se na dlouhou cestu do Königsbergu, aby rozluštila tajemství své rodiny a také Erikovy minulosti.

Za knihu moc děkuji Dobrým knihám.
Zakoupit ji můžete zde a můžete mrknout a na jiné historické romány1 komentář:

  1. Moc pěkná recenze :-) na knihu jsi mě hodně nalákala. Mám doma první díl, ale ještě jsem se k němu nedostala, tak snad to brzy napravím ;-)
    Měj se krásně!!

    OdpovědětVymazat