čtvrtek 25. srpna 2016

Druhou nohou v hrobě

Název: Druhou nohou v hrobě
Autor: David Nedoma
Počet stran: 292
Nakladatelství: Moba

Můj názor:
Člověk by řekl, že život v klášteře bude nudný.Ale autor mi ukázal, že to zřejmě taková nuda zase nebyla, protože Boček a i jiní v klášteře si to celkem užívali.Pokud čekáte vážný historický román, na které jsme všichni zvyklý, tak to jste na omylu.
Boček si zvolil život v klášteře.Měl se tam dobře, protože si tam vařili svoje pivo, chodili si posedět, dokonce se nedržel ani celibát, jak si všichni myslí.
Jednoho dne se pro něj přijel Mikeš.Jeho bratr zmizel, pravděpodobně je mrtvý a otec má horečku, takže to nevypadá dobře.Boček bude muset převzít majetek, aby se stal pánem Zvonařic.
Cestou se je snaží přepadnout, ale Boček díky náhodě přežil a míří domů.Bohužel, osud tomu chce jinak.Otec ho pověřil hledáním bratra a jako by to nebylo málo, má sebou Víta, kterého strašně nesnáší.
Tím začíná jejich cesta za pravdou.
Měla bych napsat drsná a zábavná.S takovýmhle stylem psaní historického románu jsem se ještě nesetkala, ale musím se přiznat, že mě to neskutečně chytlo.Mnohem více mi to k té době sedí.
Boček byl takový klidný, pohodový chlap, který se z některých situací dostával díky nehodě a náhodě.Žádný hrdina, prostě se dostal kam nechtěl a nebýt náhod a jeho instinktu, byl by stokrát mrtvý nebo pěkně pomlácený, což i párkrát byl.
K tomu všemu si přidejte hašteření s Vítem, kterého by nejradši umlátil, zadupal a zahrabal dvacet metrů pod zem.
Kniha mě chytla už od samého začátku neskutečně jsem se u ní bavila.Bylo to napínavé, protože když už to vypadalo, že najdou další vodítko, tak si s nimi osud zahrál a byly zase na začátku.Rozplétat se to začalo až na konci.Jestli si ale myslíte, že to do té doby byla nuda, tak fakt ne.Pořád se tam něco děje.
A nechybí tam ani ženy, dvě Markétky.Jedna sice ne moc pěkná, ale Bočka si získala. A druhá, která má vše,co v té době chlapy od žen chtěli, ale vždy když se setkali, moc toho nenapovídali.Takže za mě úžasný historický román s detektivní zápletkou.Jen za ten utnutý konec bych autora zastřelila, takže doufám, že chystá pokračování.Já bych aspoň za něj byla ráda.



Anotace: Zlomyslný osud nachystal pro Bočka, nehrdinského druhorozeného syna pánů ze Zvonařic, nejedno překvapení. Když se zdá, že se už celkem dobře vyrovnal s tím, že zbytek života prožije v klášteře, kde má po ruce dostatek dobrého jídla a pití, je najednou vržen do koloběhu prapodivných událostí a dobrodružství. Opouští klášter, aby byl po ruce svému vážně nemocnému otci a aby vyšetřil záhadné zmizení svého staršího bratra Hynka. Případ se zamotává, kolem umírají lidé a nikdo pořádně neví, kdo je přítel a kdo ne…

Moc děkuji nakladatelství Moba za recenzní výtisk, a hlavně děkuji za to, že jsem díky vám objevila nového autora, kterého jsem si oblíbila a doufám, že se od něj dočkáme dalších knih. :-)

4 komentáře:

 1. Ale ne, další kniha, kterou odteď nutně potřebuju =D Napsala jsi to moc hezky, původně jsem se na knihu moc netvářila, ale tohle zní fakt dobře :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem moc ráda, že tě recenze zaujala. :-D A děkuju.Jo, autor opravdu překvapil. :-)

   Vymazat
 2. Díky moc za pěkná slova, pokračování samozřejmě bude, takže se mnou mějte prosím trpělivost:-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď jste mi udělal neskutečnou radost.Jak napsáním komentáře, tak ujištěním že bude pokračování. :-) Děkuji :-)

   Vymazat