úterý 30. srpna 2016

Dvůr trnů a růží

Název: Dvůr trnů a růží
Autor: Sarah J. Maasová
Počet stran: 440
Nakladatelství: CooBoo

Můj názor: Frae, dívka která se musela starat o svou rodinu, jinak by zemřeli hlady.Dříve bohatí, ale kvůli jedné velké chybě otce skončili v chatrči, na kraji lesa naprosto chudí.
Její otec měl zranění jak na těle, tak na duši, takže se postupně přestal snažit uživit Frae a její dvě sestry.Jelikož dala Frae své matce, na smrtelné posteli slib, že se postará o rodinu, nezbylo ji nic jiného, než začít lovit.
Netěšilo jí zabíjení, ale kdyby domů nic nepřinesla, neměli by čím naplnit žaludky.
Jednoho dne v lese měla na mušce srnu, na kterou ale číhalo i něco nebezpečnějšího, než Frae se svým lukem a šípem.
Byl to vlk, ale byl větší než normální vlci, takže jí napadlo, že by to mohla být i víla, která se odvážila vstoupit na jejich území.
Dlouho váhala.Zabít vlka, který je možná víla?Lidé ale víly nenáviděli.Když to neudělá, sebere jí srnu a její rodina bude bez jídla.
Frae udělala rozhodnutí, které jí i její rodině naprosto změní život.

Někdo mě celý život hledá, však nikdy nepozná můj žár,
jiného políbím, ten nevděčník však jen zahodí můj dar.

Občas se zdá, že mě pouze chytří a krásní směji mít,
leč žehnám všem statečným, jímž stačí se odvážit.

O mých dotecích se praví, že něžné a sladké bývají,
zavržená se však měním v běsy, již lítost neznají,

i když zasazuji mocné, kruté rány, přesto vím,
že zmíráš pomalu, když zabíjím...


Po dočtení jsem toho tak plná, že nemám slov.Sarah vytvořila tak nádherný a přesto krutý svět, který vás naprosto pohltí.Zažijete tam chudobu i bohatství, lásku i nenávist, dokonce tam bude i dost dobře popsaná krutost víl.
Ten příběh je tak dokonalý, že vás chytne už na první stránce.A nenechte se odradit tloušťkou knihy, jakmile totiž začnete číst, tak to dočtete, ani nebudete vědět jak.Čekat na pokračování do května bude, už je, utrpení.Konec sice není tolik otevřený, je jen trošičku, ale i tak budete chtít nutně vědět, co bude dál.
Je to prostě jízda, ale ne jak na horské dráze, kde je to jednou nahoře a potom zase dolů.Ne, jedete výš a výš a když si myslíte, že už máte namlsáno příběhu a víc to nejde, tak vás kniha vyvede z omylu.
Je tam plno akce, ale taky se tam zasmějete.Frae je trošku přidrzlá a vyhledává problémy, samozřejmě tam má někoho, koho si dobírá a on zas jí.To se mi na knihách od Sarah líbí.
Vždycky jsem si myslela, že knihy o vílách a jiných stvořeních nejsou nic pro mě, ale Sarah to umí tak podat, že to nejde si její knihy nezamilovat.

Anotace: Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce.

3 komentáře:

 1. Já musím přiznat, že jsem byla z knihy docela zklamaná. Skleněný trůn se mi líbí víc.
  Na můj vkus tam bylo až moc klišé, hlavní dvojice mi nijak zvlášť nesedla (Sarah se mnohem víc vyřádila na vedlejších postavách) a zklamalo mě, že tam byli opět víly. Vzhledem k tomu, že už je Sarah použila ve Skleněném trůnu, tak mi to přišlo dost neoriginální.
  Takže zklamání bohužel přišlo, ale i tak musím říct, že jsem si knihu celkem užila a na další díl se těším. Jen jsem holt čekala něco trochu jiného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt?Tak to je skoda.Ja jsem si vily a jejich kruty a nedotknutelny svet zase zamilovala :-)

   Vymazat
 2. Na knížku se teprve chystám, ale už se opravdu nemůžu dočkat. Čtení Skleněného trůnu jsem si užila a věřím (doufám), že mě Dvůr nezklame! :)

  OdpovědětVymazat