středa 17. srpna 2016

Láskyplná smrt

Název: Láskyplná smrt
Autor: Stanislav Češka
Počet stran: 267
Nakladatelství: Moba

Můj názor:
Láskyplná smrt, byla pro mě první kniha z edice původní česká detektivka a nebudu vám lhát, i první česká detektivka,co jsem četla.Trošku jsem se zalekla, že je to osmý díl ze série, ale po tom,co jsem se začetla, jsem zjistila, že je to jedno.Vše je tam totiž krásně vysvětleno a nic není matoucí.
Styl autora se se mi hodně zalíbil.Vtáhl mě do děje svým osobitým psaním, že jsem četla každou volnou chvilku.Je to jedna z těch knih, kde tušíte vraha, ale ono ejhle, je to někdo jiný.
Na začátku se seznamujeme s hlavním hrdinou, jímž je Stanislav Berka.Je to soukromý detektiv, který dříve byl šéfem jihomoravské krajské mordparty.Přiznávám se, že jsem nevěděla co to znamená, takže jsem si to hned na začátku čtení musela ještě vyhledat a teď si říkám jak jsem hloupá že mi to nedošlo, ale mám ráda, když mě kniha takříkajíc učí.
Je to oddělení vražd, kde si Berka nadělal plno přátel, který mu při vyšetřování pomáhají, nebo i naopak.Stačilo pár případů od movitějších lidí, a vydělal si na to, aby mohl vést slušný život a mohl si vybírat případy, které ho opravdu zaujmou.Takže pro Berku vysněná práce i život, kterým ho doprovází jeho přítelkyně Lucie, která ho někdy vytáčí svými nápady na zvelebení jejich domova.
Berkovi jednoho dne zavolá bývalý spolužák právník, který dostal do rukou případ, o kterém se domnívá, že vrah není muž ve vazbě, kterého zastupuje, a to i když důkazy jsou jasné.
Co když je vrah opravdu někdo jiný?Nebo je zadržený moc dobrý herec,
který se ještě snaží zachránit?
Seznam podezřelých se pomalu rozšiřuje, takže uhodnout, kdo je opravdu vrah je nemožné, potom se ale začne smyčka utahovat, takže to zjistíte až poctivě na konci.
Děj se odehrává v Brně, zaujal mě od samého začátku a vše bylo tak skvěle popsáno, takže nebyl problém se do toho pořádně vžít.Dokonce tam byla i pořádná akce, u které jsem byla napnutá jak struna.
Rozhodně si musím sehnat autorovy předchozí knihy a zkusím i jiné z edice.Co se týče detektivek, tak jsem hodně náročná.Musí stát opravdu za to, abych si ji přečetla a to Láskyplná smrt naprosto splnila.

Anotace: Stanislava Berku, bývalého šéfa jihomoravské krajské mordparty, tentokrát vyhledá jeho spolužák, známý advokát Nebeský, který zastupuje klienta obviněného z vraždy své milenky. Důkazy jsou přesvědčivé a vše ukazuje na to, že inženýr Zábrana svou přítelkyni skutečně zavraždil. Advokát má ovšem jisté pochybnosti. Berka zpočátku neví, co si má o obviněném myslet. Když však postupně odkrývá životní tajemství mrtvé ženy, zjišťuje, že její milenec není zdaleka jediný, kdo by měl motiv a možnost tuto vraždu spáchat…

I když jsem jí nedostala k recenzi, ale byla mi omylem zaslána Mobou

, jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst.Děkuji

2 komentáře:

  1. Detektivky mám ráda, ale malinko mě odrazuje obal, já vím, nemá se soudit kniha podle obalu, jenže to často dělám. Přesto vypadá kniha slibně a stála by za přečtení. Zkusím se po ní podívat, docela si mě navnadila. :-D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. To já taky :-D Ale zrovna u téhle se mi právě líbil, takže i když mi ji Moba zaslala omylem,tak jsem ji zkusila přečíst.A jak jsem psala,překvapila mě . :-)

      Vymazat