neděle 14. srpna 2016

Poslední hvězda

Název: Poslední hvězda
Autor: Rick Yancey
Počet stran: 320
Nakladatelství: Baronet

Můj názor:
Cassiopeia, název souhvězdí, ale i jméno dívky, která nás provází příběhem od prvního dílu.A bude nás provázet do úplného konce.
Cassie, Zombie, Sam, Evan, Dumbo a Megan se skrývají v domě mrtvého Tlumiče, který měl na starost danou oblast.Všichni jsou zatím celkem spokojení a mají plán, jak zničit mateřskou loď.Jenže jeden člověk není.
Ben Parish alias Zombie.Pořád musí myslet na Eso a Pusinku.Zatím osobě nedali nijak vědět, a už je to moc dlouho, co se jejich cesty rozdělili.Nemůže jen tak sedět a doufat, že jsou v bezpečí.Co když jsou mrtvý?Co když je chytil Vosch?Jsou ostatní v tom domě opravdu v bezpečí?
Benovým a Dumbovým odchodem odstartuje řada událostí.Jak to všechno skončí?

Vincit qui patitur. - Zvítězí ten, kdo vytrvá.

 Závěrečný díl mě naprosto pohltil a tak nadchnul, že jsem se musela přemlouvat, abych šla konečně spát.Bylo těžké knihu odkládat, protože se tam dělo mnoho důležitých věcí.

V knize najdete o jedné osobě, od které by jste to absolutně nečekali, věc, která vám vyrazí dech.Dokonce ani v tomto díle autor nezklamal, umře tam mnoho lidí.Jen jednu z nich by mohl nechat přežít.
Konec mě opravdu dostal, absolutně jsem nečekala, že to skončí tak špatně dobře.Ten konec je prostě wow.
Je mi líto, že už to skončilo, a hlavně takto, takže bych nic nenamítala, kdyby se autor vytasil nečekaně s dalším dílem.Tato série patří mezi mé nejoblíbenější.

Anotace: V jedné chvíli tu jste a v další už nejste. Tak to bylo i předtím, než Jiní přišli. Jiní nevynalezli smrt, pouze ji dovedli k dokonalosti. Dali smrti tvář, aby na nás vyzráli, protože věděli, že je to jediný způsob, jak nás zničit. Konec nenastane na nějakém kontinentu nebo v oceánu, na žádné hoře ani planině, v džungli či v poušti. Skončí to tam, kde to začalo, kde to zůstalo od samotného počátku: na bitevním poli v posledním bijícím lidském srdci.
Naším nepřítelem jsou Jiní, ale zároveň my sami. Jsou všude kolem nás, a přitom nejsou nikde. Touží po naší Zemi, a přesto chtějí, abychom ji měli my. Přišli, aby nás zničili i zachránili. Ovšem za těmito hádankami se nachází jediná pravda: Cassie byla podvedena, a stejně tak Eso, Zombie a Nuget. A s nimi i všech sedm miliard lidí, kteří kdysi žili na naší planetě. Podvedeni Jinými, podvedeni námi samotnými.
V posledních dnech na Zemi se zbylí přeživší budou muset rozhodnout, co je důležitější: jestli záchrana vlastních životů... nebo lidskosti.

2 komentáře:

  1. Na závěr série už se moc těším :) Ted jsi mě pořádně nalákala :) Jsem hrozně zvědavá, jak to skončí :)

    OdpovědětVymazat