pátek 26. srpna 2016

Sběratel duší

Název: Sběratel duší
Autor: Elizabeth Peters
Počet stran: 222
Nakladatelství: Alpress

Můj názor:
Moje první kniha od autorky a rozhodně ne poslední.
Althea přilétá do Luxoru s mladou dívkou Dee, které dělá společnici.Už na letišti je obletují obchodníci se Skaraby a Altehea se snaží vypadat, že o nich nic neví.Moc se jí to ale nedaří.Přeci jen je dcera svého otce.
Ten byl uznávaný archeolog, který jednoho dne náhle zemřel.Althea od té doby v Egyptě nebyla, až teď.
Starý známý jejího otce jí zaslal dopis, díky kterému dlouho váhala, jestli se vrátit, když ji jednou před dveřmi ležel v novinách označený inzerát.
Bohatý muž, pan Bloch hledá pro svou dceru společnici, která ji bude doprovázet do Egypta.Dal to tam někdo záměrně, nebo to byla náhoda?Althea nad tím moc nepřemýšlela, už bylo na čase se vrátit.
V Egyptě se setkává se starými známými a s některými, jako jsou Mike a John by se nejradši ani nesetkala, ale zaplétají se spolu, aby Althea zjistila pravdu o jejím otci a aby našli hrobku nejznámější královny.Cesta za pokladem je obtížná a jde v ní o život, nejvíce Althee.
Přežije?Najdou poklad?Proč vůbec zemřel její otec?
Tato kniha není jen pro milovníky Egypta a archeologie.Je v ní plno akce, protože na Altheu číhá nebezpečí na každém rohu.A jako by to nebylo málo, musí spolupracovat s  Johnem, který má na svědomí pád jejího otce.Nemají se rádi, a taky si to dávají často najevo.
 Althea má ještě k tomu pusu na špacír, takže to co si kolikrát někdo jen myslí, ona vysloví.Snaží se dokázat, že už není ta malá holčička, ale moc se jí to nedaří.
Můžete tam dokonce čekat dvě zápletky, jednu sice budete čekat, tu druhou ale už fakt ne.Autorka umí překvapit, dokonce jsem tu stránku četla dvakrát, jestli jsem se nepřehlédla.
K tomu všemu tam máte hledání hrobky Nefertiti.
V knize je opravdu vše,co má pořádná kniha mít. žádná nudná stránka, hledání pokladu a pravdy, zvraty, smrt, neštěstí a špetka té lásky.Takže knihu můžu doporučit opravdu všem.

Anotace: Althea vyrůstala v Egyptě po boku otce, uznávaného archeologa, až do doby, než ho obvinili z falšování starožitností. Krátce nato zemřel a ona nechápala, co se stalo. Po letech obdrží dopis od muže jménem Abdelal. Ten pro jejího otce pracoval a nabízí jí důležité informace. Althea je odhodlaná otcovo jméno očistit, ale dorazí pozdě – Abdelal je po smrti a překážet někomu začíná ona.

Moc děkuji nakladatelství Alpress za poskytnutí recenzního výtisku.

Žádné komentáře:

Okomentovat