úterý 9. srpna 2016

Záblesk světla

Název: Záblesk světla
Autor: Garth Stein
Počet stran: 440
Nakladatelství: Ikar

Můj názor: Příběh vypráví Trevor, který se vrací ve vzpomínkách do minulosti.Do doby před dvaceti lety.

"Než kluci v baloňácích začali střílet třídy plné nevinných dětí ve školách po celé téhle krásné zemi.Než do nás začali cpát geneticky modifikované jídlo, aniž bychom tušili, že by nám to mělo nahánět strach.Než začalo být kouření marihuany na svatbách gayů totálně pasé-než se z gayů stali, ehm,lidé jako všichni ostatní a z marihuany zase, ehm, další zdroj daňových příjmů."

Trevora otec zkrachoval, přišel o vše a vztah s jeho ženou nebylo nic lepší.Dali si pauzu, a tak vzal Trevora do domu,ve kterém vyrůstal a na který nemá moc hezké vzpomínky.Do domu, jenž se jmenuje Severní křídlo.
Trevor se tam seznamuje se svojí tetou Serenou a dědou Samuelem.Serena je mladá, podle Trevora sexy, a díky tomu si Trevor neuvědomuje,že sním manipuluje.Serena má svůj cíl, kterého chce dosáhnout, i když to je něco naprosto šíleného.Děda Samuel je zase starý, hodný, bláznivý dědeček, který trpí Alzheimerovou chorobou.Někdy píše na lístečky věci, o kterých neví, co znamenají, dokonce si nepamatuje, že něco psal.
Trevorovi se začnou v domě dít zvláštní věci.Někdo ho osloví,i když je v pokoji sám.Zahlédne v tanečním sále tancovat babičku, i když je mnoho let mrtvá.A hlavně začne nacházet tajné místnosti, úkryty a odhalovat temnou minulost rodu Riddellů.
Záblesk světla je kniha, která není pro každého, ale koho chytne začátek, už jí dočte jedním dechem.Nečekejte nějakou hodně duchařinu alá Paranormal activity, ale takovou, kde straší duch rodiny Riddellů.Musim ale přiznat, že jsem i tak měla párkrát nahnáno.Trevor v knize postupně poodkrývá rodinné tajemství, takže vás kniha udržuje v určitém napětí.A i když ho odhalí dříve, než na úplném konci, tak se v knize stále něco děje.
V knize máte humor, napětí, tajemství, rodinnou tragédii, duchy a dokonce jednu dost ošklivou zamilovanost.Zajímá vás co tím myslím že?Tak to si ji hold budete muset přečíst.
Čtení této knihy mě opravdu bavilo a vtáhlo do děje, takže jsem opravdu ráda, že jsem si ji vybrala.

Anotace: Léto roku 1990. Jones Riddell nedávno zbankrotoval a po neshodách s manželkou se rozhodli pro dočasné odloučení. Teď přivádí svého syna Trevora do Riddell House, monumentálního rodinného sídlo vypínajícího se nad rozlehlém pozemku nad Pugetovým zálivem u Seattlu, jehož výstavbě kdysi padl za oběť čarokrásný les. Jones sem přichází s jediným cílem – přesvědčit svého otce, trpícího Alzheimerovou chorobou, aby sídlo prodal. Záhadný a trochu i strašidelný dům je plný tajemství, a tak Trevor při zkoumání tajných schodišť a podzemních katakomb narazí na ducha, který má s domem své plány – přírodě vrátit to, oč byla obrána. Chlapci však nikdo krom jeho dědečka nevěří. Jeho odvaha postavit se tváří v tvář temné minulosti svých ziskuchtivých předků se však ukáže být jedinou možností, jak celou rodinu zachránit…

Za recenzní výtisk děkuji Megaknihám a zakoupit si ho můžete zde.

6 komentářů:

 1. Na tuhle knížku se vážně těším a doufám, že nezklame :) Rozhodně má ale úžasnou obálku :)

  OdpovědětVymazat
 2. Pořád jsem na vážkách, jestli si knihu přečíst nebo ne :). No počkám, jestli si ke mně najde cestu :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náhodou je to skvělá kniha,jen ne pro každého. :-) Co zkusit ukázku? :-)

   Vymazat
 3. Docela mě kniha taky láká, ale zatím o ní budu jen přemýšlet :))

  OdpovědětVymazat
 4. Ty jo, normálně bych podobnou knihu nejspíš úplně přešla, ale tvoje recenze mě nahlodala. Minimálně ji prolistuju v knihkupectví :) Nějakou tu duchařinu bych si docela ráda přečetla.
  fiamorisrunning.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat