neděle 25. září 2016

Kouzelný náramek

Název: Kouzelný náramek
Autor: Viola Shipmanová
Počet stran: 424
Nakladatelství: Leda

 Můj názor:
Tři ženy, tři generace.Babička Lolly, její dcera Arden a vnučka Lauren se vydávají na cestu sebepoznání.
Arden je redaktorka slavného časopisu Paparazzi, je to práce na plný úvazek a už na nic jiného jí nezbývá čas.Musí vydělávat peníze, aby zvládla splácet studentskou půjčku pro svou dceru.Její život je práce a jen práce.Šedá myška, kterou ale nikdo neocení tak, jak si to zaslouží.
Lauren studuje na Severozápadní univerzitě obchod, miluje umění, chtěla malovat, ale jednoho dne zjistila, že se na ní otec vykašlal a matka musí všechny finance zvládat sama.Obchod ji nebaví, ale s titulem by ji mohla pomoct.Někdy se člověk musí vzdát toho co miluje, aby mohl přežit.To byl názor její mámy a ona v tom pokračovala.
A jako poslední je tu Lolly, žena, která žije přítomností.Užívá si života, jak jen to jde a z ošklivého okamžiku dokáže udělat nádherný.Zažila si své, ale nikdy jí to nezlomilo.Při životě jí udržovali její přívěšky na náramku.Každý přívěšek něco znamenal, nějakou vzpomínku.Jeden ji dokonce přivedl k její práci.Pracovala v obchodě s cukrovinkami a lidé ji znali jako zpívající Dolly.
Tradici s přívěšky začala babička Lolly, která přicestovala do Ameriky z Irska.Poté se předávali z dcery na dceru.
Teď ale nastal čas, aby ty přívěšky pomohly Lolly s její nemocí.
Jednoho dne se Arden a Lauren po dlouhé době rozhodnou navštívit Scoops v Michiganu, kde žije Lolly celý život a kde to vše začalo.
Po příjezdu zjistí, že má Lolly problém z pamětí, jako jedno doporučení od doktorky je vzpomínání na staré časy a tak Lolly vždy vytáhne jeden přívěšek a vzpomíná.
Není to obyčejné vzpomínání.Arden tak zjišťuje, proč, co a jak vlastně bylo v jejím životě a v životě její rodiny.Díky tomu, že se konečně uvolnila z práce a zjišťuje pravdu, se začíná znovu nalézat a nejen ona, ale i Lauren.
To je tak neuvěřitelně napsaná kniha a ještě víc neuvěřitelné je, že ji napsal muž.Až jí vezmete do ruky, nezapomeňte na balení kapesníčků, ale to obrovské co má sto kusů.Mě tekly potoky slz.Tahle kniha se vám dostane totálně pod kůži.Já nemám ani slov, jak vám to mám vše popsat?
Jeden náramek, jedna kapitola, ale pak ještě takové podkapitoly, kde je přítomnost, minulost nebo ještě skáčete mezi hrdinkami.
Je to tak propracované, procítěné, že si říkáte, že ani není možné takové dílo napsat a to vám ještě na konci knihy vyrazí dech to zjištění, že to napsal muž.Který má k tomu všemu vlastní příběh.
Nejen že hrdinky naleznou sebe sama, ale donutí vás to zamyslet se nad vlastním životem.Kouzelný náramek jsem si přečetla v pravou chvíli, protože sama řeším krizovku a po přečtení si řikám, že vše moc zbytečně hrotím.Kašlu na to, žijeme jen jednou a na konci by jsme jen litovali promarněného času.To jsem zase ale odbočila, za to se omlouvám.
Takže kniha je čtivá tak, že  nebudete jí chtít odložit.Perfektní, tu prostě musíte mít, po přečtení budete mít pocit, jako by jste procitly ze sna.Jako by jste spali, než jste vzali tu knihu do ruky.
Já vím, že tato recenze vám toho moc neřekne, ale to nejde popsat, nebo to neumím.Já jsem z ní totálně nadšená a tím končím.

Anotace: Díky rodinnému šperku si tři ženy jasněji uvědomí, že na rodině velmi záleží. Příběhy ukryté v přívěscích změní jejich pohled na život a ony najdou novou chuť ho žít.
Lolly dostávala od své matky ke každým narozeninám jedno kouzlo spolu s připomínkou, jak důležité jsou rodinné vzpomínky.
Teď je Lolly sedmdesát let, zhoršuje se jí paměť, a tak si uvědomí, že jí nezbývá moc času na to, aby obnovila vztah se svou dcerou a s vnučkou, protože obě byly stále příliš zaměstnané, než aby si našly chvilku na ni a na její rodinné historky.
Když ale Lollyině dceři Arden kdosi nečekaně zavolá a vyjádří obavu o její matku, vypraví se Arden za ní a vezme s sebou i svou dceru (a Lollyinu vnučku) Lauren. Lolly jim pak vypráví příběhy spojené s jednotlivými přívěsky na náramku – a všechny tři si znovu najdou cestu k sobě navzájem a také radost, naději a lásku.
Kouzelný náramek je dárek, který budete žárlivě střežit ještě dlouho poté, co dočtete poslední stránku. 

Za knihu moc děkuji nakladatelství Leda, čtení této knihy byl neuvěřitelný zážitek.
Na knihu se můžete mrknout zde.

2 komentáře:

  1. Moc pěkná recenze. :) Na knížku si mě celkem nalákala. Tvůj blog a styl psaní se mi moc líbí, dávám odběr! :) taky píšu blog, tak pokud by ses chtěla mrknout, případně mi tam zanechat odběr, budu moc ráda. :) www.fitfoodhealthy.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat
  2. Skvělá recenze :) Vypadá to docela zajímavě :) Jinak na tvém blogu jsem poprvé a určitě né naposledy :) Líbí se mi :) Měj se krásně :)

    OdpovědětVymazat