neděle 11. září 2016

Střípky ticha

Název: Střípky ticha
Autor: Linda Castillo
Počet stran: 308
Nakladatelství: Moba

Můj názor:

Painters Mill, město, do kterého by nikdo neřekl, že se tam můžou stát tak kruté věci.Nežijí v něm jen obyčejní lidé, ale i amišové.Jsou to lidé, kteří mají svůj svět.Žijí po stáru, nepoužívají elektřinu, ani vymoženosti naší doby.Jsou silně věřící a čestní.Jsou to strašně nevinní lidé a přesto se najdou lidé, amišové jim říkají Englischers, kteří je nenávidí.
Z malých zlomyslností, se stávají vážné činy, na kterého povolají Tomasettiho.Jenže to není vše.
Náčelnici Kate Burkholderovou zavolají k případu tří amišů v jímce.V momentě kdy to zjistí, je jí jasné, že tam půjde o minuty.Buď se ti lidé utopí, nebo je zabijí nebezpečné plyny.
Když přijíždí na místo, zjišťuje že v jímce jsou rodiče čtyř dětí, které pobíhají kolem, a jejich strýc.Kate se podaří vyndat matku dětí, ale už je pozdě.Pro všechny.Ze čtyř nevinných amišských dětí se stávají sirotci, kteří Kate přirostou k srdci.Proto jí případ stojí tolik sil.Naštěstí na to není sama, pomáhá jí Tomasetti.
Zjistí, kdo zabil tři lidi a kdo útočí na amiše?
Stačilo přečíst v anotaci slovo amiš a kniha mě zaujala na plné čáře.Je to neobyčejná komunita, která musí zaujmout každého.Autorka vybrala prostě skvělé téma k sepsání detektivky, které vás více seznámí se způsobem jejich života a myšlení.
Kate a celkově policie, má vše strašně ztížené, protože amišové nepodávají trestní oznámení a dokonce nikomu nechtějí říct co se stalo.Věří, že bůh je v tom nenechá a vyřeší to.
To že byla Kate amiška jí také nepomůže, takže je to strašně napínavé.Už na začátku knihy se něco děje, takže to vás navnadí a vtáhne do děje.A těch zvratů na konci, hodně mě to překvapilo.
Hlavně detektivky, kde figuruje žena, mě baví mnohem víc.Kate ještě k tomu je ten nedotknutelný typ s temným tajemstvím, ale zase není taková pořád, jsou chvíle, kdy se otevře.
Knihu jsem úplně zhltla, bavila mě, překvapila mě, napnula mě, dokonce váhám, jestli není o chlup lepší, než detektivka, kterou jsem letos považovala za nejlepší.
Dokážu si představit, že tato kniha bude ve svým žánru na prvních příčkách.No a jelikož je to třetí díl, musím nutně sehnat zbylé dva.
Tato detektivka nepatří k těm mnoha, co jsi sou podobné a pochybuji, že někdo uhádne pachatele dopředu, takže knihu doporučuji, mě opravdu nadchla.

Anotace: Slabaughovi jsou přímo vzorová rodina amišských farmářů, tvrdě pracují, mají čtyři děti a se širokým příbuzenstvem skvěle vycházejí. Idylka skončí, když jedno z jejich dětí přivolá pomoc. Kate Burkholderová, policejní náčelnice z Painters Millu, objeví v nádrži na hnůj chlapcovy rodiče a strýce, všechny mrtvé. Zpočátku vše nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou nehodu, během pitvy však koroner zjistí, že jedna z obětí utrpěla před smrtí úder do hlavy. Je zřejmé, že došlo k vraždě. Nikdo si nepřeje vypátrat vraha tolik jako Kate, která rovněž vyrůstala v amišské rodině, proto si případ bere poněkud osobně…

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství Moba.
Žádné komentáře:

Okomentovat