čtvrtek 6. října 2016

Beatles skrz naskrz

Název: Beatles skrz naskrz
Autor: Tom Adams
Počet stran: 192
Nakladatelství: Omega
Můj názor:

Beatles, jméno skupiny, které zná dnes každý. Jak se dostali na první místo žebříčku hitparády a jaká byla jejich cesta za slávou?
Beatles skrz naskrz vám umožní nahlédnout do jejich vzestupu, ne ale zdlouhavým životopisem, ale fotografiemi.


U fotek jsou popisky, ale ty fotky jsou dokonalé, je to víc než by dokázal kdo kdy napsat. Uvidíte, jak vypadaly jejich koncerty, zkoušky, blbnutí v hotelech, dovolené, ale i jejich život.
Tato kniha je pro fanouška naprostá pecka, nejdříve jsem si myslela, že to budu mít hned prohlédnuté a přečtené, ale to byl omyl. U každé fotky jsem se pořádně zasekla, protože jedna fotka vám řekne více než jeden popsaný list.


Pro Beatles byla hudba život a to z těch fotek  také pořádně čiší.
Jsou legenda, a vždycky budou.
Samozřejmě se tam také dovíte, jak vznikla tato kniha a proč měli Beatles tolik fotek.


Mě kniha naprosto nadchla, těch fotek a ten úžasný kalendář, který je k tomu, nad tím se budu rozplývat celý život. Tohle je totiž jedna z těch knih, která vám bude zdobit knihovnu do konce života a budete jí do konce života také listovat.

A pokud budete trošku jako já, budete u toho poslouchat jejich hity. To snad bez toho ani nejde.


Hodně jsem se také rozplývala nad zachycením té doby, v které byly fotky pořízeny. Podle nich také uvidíte, jak si to Beatles vše užívali. Kdyby nepřišli na nápad s časopisem, kdo ví, jestli bych teď tuto knihu držela v rukách. Jsem ráda, že jsem měla tu čest si knihu přečíst.


Anotace: Pozoruhodný fotografický archiv skupiny The Beatles se začal rodit na začátku jejich slavné éry, když si vydavatel Sean O´Mahony uvědomil, že nově vzniklá skupina bude znamenat mnohem víc, než jen další řadovou popovou kapelu. V roce 1963 odstartoval vydávání měsíčníku The Beatles Book.Fanoušci Beatles po celém světě hltali obsah každého čísla, žhavé novinky a exkluzívní fotogafie pořízené redakčními fotografy. Během šestiletého trvání však časopis zveřejnil jen část svého archivu a snímky navíc často retušoval či jinak upravoval. Ale spousta dosud nezveřejněných fotek se zachovala v cenné nemanipulované podobě.

Nyní vydaný soubor více než tří set fotografií vznikl z originálních negativů Leslie Bryce. Dokumentuje neuvěřitelné nasazení Johna, Paula, George a Ringa, jejich rostoucí slávu i postavení celosvětových idolů. Ukazuje jejich cestu z provinčních britských štací přes četná turné do televizních studií, zaznamenává i první dnes už legendární návštěvu Ameriky a práci v nahrávacích studiích. Fotografie přesně zachycují kariéru Beatles, která tehdy ohromila snad každého.

Přes odstup více než půlky století fotografie výstižně zachycují atmosféru tehdejší podivuhodné doby. Zároveň dokládají vývoj čtyř individualit, kterým se podařilo dosáhnout světové slávy, což pro ně samotné bylo současně osvobozující i svazující, zábavné i dotěrně obtěžující. I to lze ze snímků vyčíst. Tento fotoarchiv je nepochybně jedním z nejvýznamnějších souborů obrazových dokumentů o Beatles. Díky knize vydané nakladatelstvím Omega je přístupný také široké veřejnosti.


Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství Omega.

http://www.knihyomega.cz/eshop-looking-through-you-z-archivu-magazinu-the-beatles-book.html?slova=beatles
https://www.knihydobrovsky.cz/looking-through-you-z-archivu-magazinu-the-beatles-book-662329

Žádné komentáře:

Okomentovat