sobota 29. října 2016

Kněžna žebráků

Název: Kněžna žebráků
Autor: Peter Dempf
Počet stran: 236
Nakladatelství: Alpress

Můj názor:

Hannah je žena lékárníka a mají spolu dceru Geru. Její manžel Jakob je uznávaný lékárník, který pomáhal i chudým. Měli dokonalý život, až do toho osudného dne, kdy se jim obrátil život vzhůru nohama.
V jejich domě vypukl požár, Hannah probudil štiplavý dým. Běžela do pokoje pro svou dceru, tu ale nikde nemohla najít a ani svého manžela.
Hannah byla zoufalá, nezbývalo jí než utéct, jenže cestu jí odřízl požár. Naštěstí s Jacobem cvičily, co dělat, když taková situace nastane.
Sice z toho pekla vyvázla, ale sama a byla strašně popálená. Oheň ji spálil tolik, že ani její sousedi ji nepoznali. Mysleli si o ní že je žebračka a vyhnali ji pryč. Hannah měla poškozený i hlas, takže se nemohla bránit.
Poté se dovídá, že v domě zemřela celá lékárníkova rodina. Což je Hannah divné, protože ona stále žije. Dokonce její majetek teď patří někomu jinému.
Nalézá bezpečí mezi žebráky, kteří mají určitá pravidla, se kterými ji pomáhá Černá Liss, jež skončila na ulici podobným způsobem.
Hannah se musí vydávat za někoho jiného, protože jí hrozí nebezpečí. Dokonce i na ulici, kde je život tvrdý a ona je jen žena. Snaží se zjistit, co se stalo s její rodinou a kde se vzali ty tři mrtvoly na spáleništi. Chystá pomstu tomu, kdo jí to vše způsobil.
Sama by to ale nezvládla, proto nalézá pomoc v ženách, které bydlí na ulici a je potřeba jim zvýšit sebevědomí a naučit je, že nejsou zase tak bezbranné.
V téhle knize nehledejte romantiku, je to historický román, ve kterém najdete plno akce. A nejen to, mrtvol tam bude požehnaně.
Seznámíte se tam s danou dobou naprosto dokonale a poznáte, jak dokázala být ta doba nespravedlivá, hlavně pokud se jednalo o ženy.
Autor vás obeznámí s životem žebráků tak, že by jste si řekli, že to snad sám prožil. Až mě překvapuje, že muž dokázal napsat tuto knihu o ženách tak dobře.
Už na samém začátku vás kniha vtáhne díky neštěstí, které se stane Hannah a její rodině. Poté vás zasáhne její nespravedlivý osud a budete s ní prožívat každou stránku.
Jak už jsem psala, bude tam hodně mrtvých, protože si to doba a situace vyžaduje. Je to plné akce, napětí a hledání pravdy, která je postupem času čím dál víc krutá.
Kniha není napsaná jen z pohledu Hannah, ale i mnicha, který se do příběhu zaplete jen díky jediné listině, která mu způsobí, že mu bude hrozit smrt.
Je tam hodně zajímavých témat, které vás do děje vtáhnou víc a víc. Mě kniha naprosto dostala, hltala jsem slovo za slovem a těšila jsem se na chvíle, kdy jsem jí mohla zase otevřít. Nečekala jsem, že mi nabídne tolik. Jinak konec bude trošičku otevřený, takže to vypadá, že by mohlo být pokračování. Což bych určitě uvítala, protože autor umí psát a umí čtenáře zaujmout.


Anotace: Hannah přišla při požáru o muže, o dceru i o střechu nad hlavou. Místo pomoci ji sousedé nechají uvrhnout do žaláře. Zprvu se utěšuje, že jde o omyl, protože je popálená k nepoznání, ale pak se dovtípí, že komusi šlo o to, aby se už nikdy nedostala na svobodu. Podaří se jí uniknout v přestrojení za žebračku, dál musí žít jejím životem a přitom odhalit, kdo má vše na svědomí.

Za knihu moc děkuji nakladatelství Alpress, kniha si mě získala na plné čáře. :-) Knihu si můžete pořídit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat