čtvrtek 6. října 2016

Křišťálový meč

Název: Křišťálový meč
Autor: Victoria Aveyardová
Počet stran: 412
Nakladatelství: CooBoo

 Můj názor:

Příběh začíná v podzemním vlaku. Mare, Cal a členové Šarlatové hlídky byly na útěku před Mavenem. Stali se z nich zločinci, kteří zavraždili krále.
Maven chce Cala zabít, ale Mare ne, jí si chce ponechat. Zatím se jim daří utíkat, ale na jak dlouho? Aby to nebylo málo, velitel Šarlatové hlídky má s Calem a Mare jiné plány.
Cal je pro něj stříbrný, který má obrovskou cenu. Mare Cala ale potřebuje. Musí najít ostatní rudostříbrné, aby se mohli postavit Mavenovi a jeho matce.
Mare tedy čeká hodně nebezpečí a na konci dokonce jedno velké rozhodnutí. Na vše si připadá sama, protože ji berou jako stříbrnou a nikdo se s ní pořádně nechce bavit. Má to těžký, ale díky jednomu velkému činu, si nakonec získá respekt ostatních členů Šarlatové hlídky.
Celé hledání dalších rudostříbrných je o tom, kdo je najde dřív, protože Mare není jediná, kdo po nich pátrá. Když je najde dřív ona, dá jim na výběr, jestli se k ní chtějí přidat. Když je najde dřív Maven, zabije je.
Mare toho má moc, proto kolikrát zapomíná na svoji rodinu a k tomu všemu se ještě pere sama se sebou. Umřelo hodně lidí a už i hodně její rukou, stále si to vyčítá a bojí se, co se z ní stane.
Do hry ještě přibývá pět tisíc dětí, které Maven posílá do boje na smrt. Jak tohle všechno dopadne?
Pamatujete si, jak blbě skončil první díl? Tak vám bohužel musím oznámit, že druhý díl skončí ještě hůř. Doufám, že autorka už dokončuje pokračovaní, jinak má štěstí, že nemám na cestu, abych ji za to mohla jet uškrtit.
Ano, přesně tak, udělala to zase a já myslela, že bouchnu. Jinak, ze začátku to byl trošku pomalejší rozjezd, ale to proto, že jsem první díl četla před rokem, v půlce jsem se už rozkoukala, a byla to jízda. Hltala jsem slovo za slovem a v tom nejlepším to autorka utnula. Aspoň se máme na co těšit.
Oproti prvnímu dílu, tam bylo mnohem více akce a bohužel, taky hodně mrtvých, takže nedoporučuji si zamilovat nějakou postavu. Mně se to stalo a pak mě to pěkně naštvalo, ale to k tomu příběhu prostě patří.
Když to tedy shrnu, Křišťálový meč je mnohem lepší a akčnější než první díl.

Anotace: Krev Mare Barrowové je rudá jako většiny obyčejných lidí. Má ale nadpřirozené schopnosti jako Stříbrná, dovede ovládat blesky, což je zbraň, kterou chce královský dvůr získat pod svou kontrolu. Sice ji obvinili, že to vše jen předstírá a je prachsprostá podvodnice, ale jí se podaří uprchnout od Mavena, prince a přítele, který ji zradil. A Mare zjistí něco vskutku překvapivého – není jediná Rudá, kdo má podobné schopnosti. 

Pronásledovaná Mavenem, z nějž se nyní stal pomstychtivý král, vyráží pátrat po rudostříbrných bojovnících, aby je vyzvala k souboji s jejich utlačovateli. Ale nehrozí snad Mare nebezpečí, že se z ní stane přesně taková zrůda, které se pokouší porazit? Nezlomí ji váha životů, jež je nutné položit ve jménu revoluce?

Ps: Právě jsem mrkla na stránky autorky a tam bylo toto. Books 3 releasing Feb 7, 2017 and Book 4 coming afterwards! Tak nic no. :-D

Žádné komentáře:

Okomentovat