úterý 25. října 2016

Panský klub

Název: Pánský klub
Autor: Daniel Kapča
Počet stran: 344

 Můj názor:

Ocitáme se v roce 2177 a svět už není úplně takový, jaký ho známe. 
Před několika lety se stalo něco divného. Mrtvý se nerozkládají, nejdou spálit a svět začnou zaplavovat mrtvoly. 
Co s nima?  Postupem času se našlo hodně způsobů, jak je využít. Dokonce i umělci a návrháři si přišly na své. 
Lustr z těl, ukazatel z ruky, víno z vymačkaných lidí. Nápadů na využití je hodně.
V tomto světě žije Dominik, majitel Panského klubu, který se těší velké oblibě. Mají totiž heslo, "Náš zákazník, náš pán". Cokoliv si kdo řekne, to mu v Panském klubu splní, samozřejmě to stojí také dost peněz.
Dominik v tom ale není sám, vlastní ho spolu se svým věrným přítelem Robertem. Každý jsou naprosto jiní. Dominik je ten hodný, se srdcem pro obchod a Robert ten zlý, který se vyžívá v násilí. Přesto jsou nejlepší přátelé.
Vše klape jak má, dokud se oba s Gideonem, zaměstnancem klubu,  neobjeví na Nekrotickém maškarním bále. 
Jeden budoucí zákazník si vyžádá Lilian, dceru kandidáta na prezidenta a jelikož si Dominik za svým heslem stojí, splní mu to.
Lilian je unesena a podrobuje se výcviku, aby neudělala klubu ostudu. Nic jiného jí totiž nezbývá. Ale hodlá se jen tak vzdát, plánuje velkolepou pomstu.
Kdybych to měla shrnout dvěma slovy, tak by to bylo "fakt síla". Takovou knihu jsem nikdy nečetla, autor mě neskutečně překvapil a naprosto mě dostal svým stylem psaní. 
Vím, že podle názvu by jste si řekli, že do bude erotický román, ale on je něco víc. Samozřejmě, erotika v něm je, ale jsou tam i pěkně brutální scény a celé se to nese ve stylu science fiction. 
Při čtení knihy si můj manžel vyslechl plno nadávek, protože ty scény byly tak dokonale popsané, že jsem měla pocit, jako by mučily mě.
Kniha začíná erotickou scénou, po níž se příběh stočí absolutně jiným směrem a člověk si pak říká, co měla tahle část za smysl, a jestli se autor jen nevytahoval, že umí napsat erotickou scénu. Opak je pravdou a jedná se o nakousnutí příběhu, až později pomocí malých střípků člověk pochopí, proč tam je.
Pokračuje to vznikem GENu, kde zjistíte, jak to vše začalo. Dále se seznámíte s hrdiny a zjistíte co jsou zač. Na chvilku ještě skočíte do minulosti, do zrodu Panského klubu a pak už je do jízda, do samého konce.
Knihu jsem naprosto zhltla, a kdybych nebyla bábovka, tak bych jí měla přečtenou dvakrát tak rychle. Tahle kniha je naprostý originál, tolik se těším na všechny ty reakce.
Slabším povahám bych knihu asi nedoporučovala, ale všem ostatním ano. Panský klub je totiž něco naprosto nového. Když se setká skvělý nápad se skvělým stylem psaní, vznikne z toho něco dokonalého a to se právě stalo. 

Anotace: Dominik a Robert provozují luxusní Panský klub, který se drží jediné zásady, "Náš zákazník, náš Pán". Lilian Ganonová, mladá a zhýčkaná nezbednice, k tomu nevlastní dcera kandidáta na prezidenta, okusí tuto zásadu na vlastní kůži. Celý její svět se rázem převrátí vzhůru nohama, když se jednoho dne nedobrovolně ocitne v klubu a je nucena projít výcvikem na Společnici, aby byla následně doručena zákazníkovi. V ten samý moment se rozjede doslova hra o přežití a není vůbec jisté, jestli se jí podaří dostat pryč. Ve světě, ve kterém je lidstvo postihnuto nemocí, která zabraňuje rozkladu mrtvol a morálka lidstva je na svém absolutním minimu, není jisté absolutně nic.

Panský klub je příběh odehrávající se v brutálním a zvráceném světě, ve kterém je hlavním uměleckým směrem Nekrotismus a sexuální touhy nabývají těch nejbizarnějších podob. A byť k tomu název svádí, rozhodně neočekávejte, že v rukou držíte erotický román, po kterém se budete červenat až za ušima. Na takové něžnosti není v Panském klubu místo.

Pokud jste si mysleli, že jste již viděli a četli vše a nic Vás již nedokáže překvapit či šokovat, Panský klub Vás donutí tento názor přehodnotit.

Za knihu moc děkuji samotnému autorovi Danielu Kapčovi. Když jsem poprvé uslyšela o knize, stačilo mi přečíst  kousek, abych věděla, že se na knihu neskutečně těším. 
Pokud vás recenze zaujala, mrkněte sem. :-)

1 komentář:

  1. Knihu právě čtu a jsem příjemně překvapena. Kniha vůbec není špatná a má.zatim smysl :)
    Pěkná recenze :)
    Katy -Bilbovy knihy

    OdpovědětVymazat