čtvrtek 27. října 2016

Rozbalovačka č. 34

Dnes tu mám pro vás jednu noční rozbalovačku.
Zítra je svátek, takže další balíčky budou až příští týden, což je nový měsíc.
No a jelikož nic v televizi nedává a mě se spát nechce... :-D
Mam tu dva balíčky, jeden je recenzní výtisk od Omegy a druhý je výhra z nakladatelství Pragma.
Dnes to bude kraťoučký, tak jdeme na to.

První se koukneme na Omegu. :-)

V balíčku jsem měla i Dobrodruha, který mi udělal velkou radost. :-)

Asi nikoho nepřekvapí, že to je nové Psycho, a kdo mě sleduje, tak ví, že ji mam teď dvakrát.Co to tedy znamená? Až ji přečtu, bude soutěž. :-)
Anotace: Román Psycho Roberta Blocha byl poprvé vydán v roce 1959 a okamžitě se stal hitem, což jen o rok později vedlo k natočení filmu, který přinesl děsivý příběh Normana Batese do povědomí veřejnosti, který ještě umocnila TV série Motel. Trvalo dalších 23 let, než Bloch napsal další román Psycho, ze kterého zjistíme, že Norman byl po celou tu dobu v ústavu pro duševně nemocné. V tomto pokračování Norman ze sanatoria uprchne a v Hollywoodu rozjede smrtící mejdan..
Ale co se v onom sanatoriu přihodilo během těch dvou desetiletí? To ještě nikdo nezažil...
Píše se rok 1960 a Norman Bates je ve státní nemocnici pro duševně nemocné zločince v péči doktora Felixe Reeda, který se ho snaží dostat z jeho katatonických stavů.
Ale Norman a Dr. Reed jsou neustále obtěžováni ostatními pacienty i zaměstnanci, kteří si myslí, že toto sanatorium je daleko spíše vězení než místo určené k uzdravování nemocných, Přispívá k tomu i samotná budova, kdysi soukromá léčebna, o které se tvrdí, že je strašidelná. Na scéně se objevuje Normanovo dvojče Robert Newman, jehož mozek byl ihned po narození jeho ošetřujícím lékařem prohlášen za poškozený. Jak Robert a Norman vyrůstali, Norman zjišťuje, že temno Robertovo je ještě hlubší než to, které na Normana číhá venku ve městě.
Vraždy na sebe nenechají dlouho čekat a šokující řetěz událostí nás vtáhne ještě hlouběji do vyšinutého šílenství uvnitř Psycho-Sanatoria. 
.......................................

Druhý balík je výhra. Bylo na výběr ze tří knih a mě nejvíce zaujala tato. :-)

Nikdy jsem o té knize neslyšela, proto jsem ráda, že jsem a ní narazila.

Je to moc zajímavé téma a na knihu se těším. :-)
Anotace: Láska je stejně jako většina našeho života plná různých vzorců. Ať už jde o počet sexuálních partnerů nebo o to, komu napíšeme na internetové seznamce, všechny nám obrátí život vzhůru nohama podobně jako láska. Ale naštěstí se dají matematicky vyřešit.
Hannah Fryová se s humorem i vážností, která k hledání životního partnera patří, zamýšlí nad tím, jak nám může matematika při problémech s láskou pomoci.
S touto jedinečnou knížkou pochopíte, jak funguje hledání vhodného partnera, chemie přitažlivosti, náhoda a pravděpodobnost, kolik partnerů musíte vyzkoušet, než najdete toho pravého, jak si ho poté máte udržet a v neposlední řadě i to, jak připravíte svatbu snů bez zbytečných vrásek. Matematika má zkrátka odpověď na všechno.

4 komentáře:

 1. Psychosanatorium me hodne zaujalo.;)

  OdpovědětVymazat
 2. Zajímavé knihy, snad se ti budou líbit :).

  OdpovědětVymazat
 3. Psychosanatorium mě opravdu zaujalo. A Rovnice lásky kvůli matematickému názvu ne...:-) kecám, tu už jsem četla a je dobrá.

  OdpovědětVymazat
 4. Psychosanatorium - počujem o tom prvýkrát, ale vyzerá to dobre. :3 Ten guličkový hlavolam som skladala pred pár dňami aj ja hehe :))

  OdpovědětVymazat