středa 2. listopadu 2016

Psycho: Sanatorium

Název: Psycho: Sanatorium
Autor: Chet Williamson
Počet stran: 224
Nakladatelství: Omega

 Můj názor:

V úvodu se setkáváme s malým chlapcem, který miluje strašidelné filmy a historky. Pokud vás zajímá, proč je tam malá kapitolka o chlapci, musíte přečíst knihu až do konce, kde to zjistíte .
Norman Bates je zavřen v nemocnici pro psychicky nemocné zločince. Je uzavřen sám do sebe, s nikým nemluví, tedy s nikým živým.
Normanova druhá osobnost je jeho matka, která měla na svědomí všechno to vražděni. Proto si Norman nikoho nevšímá a s nikým nekomunikuje, protože se bojí, aby matka zase něco nevyvedla.
Jeho lékař Felix Reed se snaží Normana vyléčit. Snaží se zahnat matku tam kam patří, aby zůstal jen mírný Norman, který jak se zdá, není zase tak špatný člověk. Ztěžuje mu to ale vedoucí nemocnice doktor Goldberg, který na Reeda tlačí, protože chce na Normanovi zkusit léčbu elektrošoky.
Dokáže doktor Reed zahnat matku a naučit Normana bavit s lidmi? Může se Norman vrátit do normálního života?
V nemocnici se najednou začnou ztrácet lidé, kteří se nechovali k Normanovi hezky. Vypadá to, že každá z osob měla důvod k útěku, přesto je to ale zvláštní. Norman to být ale nemohl, protože je pod zámkem. Co se děje v nemocnici nekalého?
Kniha je psána z pohledů mnoha lidí, každý ten člověk má svůj příběh a vše bude nakonec dávat smysl. Pokud jste nečetli knihy od Blocha, vůbec nevadí. Kniha sama o sobě dává smysl a díky malý střípkům, které se v knize nachází, se dovíte, co se v předchozích knihách stalo.
Zatím co předchozí díly byly o vraždění, v Sanatoriu se setkáte nejen s tím, ale i lehce s duchařskou stránkou.
Co se týče napětí a rozuzlení, tak autor se dokonale vyrovnal Blochovi. Měla jsem hodně teorií kdo co, ale ani jedna nebyla správná. Konce byl pro mě jako vždy velké překvapení.
Musím uznat, že v knize bylo opravdu hodně zvratů, takže budete mít problém se od knihy odtrhnout. Celý děj byl sepsán lehce, takže se kniha četla naprosto sama.
Byly tam i chvilky, při kterých jsem měla nahnáno, takže jsem se večer jít spát po tmě. Velkou duchařinu v tom ale nehledejte, je to typický Psycho, jak má být.
Knihu tedy doporučuji, a jak už jsem psala, můžete číst i bez předchozích tří knih.

Anotace:
Ale co se v onom sanatoriu přihodilo během těch dvou desetiletí? To ještě nikdo nezažil...
Píše se rok 1960 a Norman Bates je ve státní nemocnici pro duševně nemocné zločince v péči doktora Felixe Reeda, který se ho snaží dostat z jeho katatonických stavů.
Ale Norman a Dr. Reed jsou neustále obtěžováni ostatními pacienty i zaměstnanci, kteří si myslí, že toto sanatorium je daleko spíše vězení než místo určené k uzdravování nemocných, Přispívá k tomu i samotná budova, kdysi soukromá léčebna, o které se tvrdí, že je strašidelná. Na scéně se objevuje Normanovo dvojče Robert Newman, jehož mozek byl ihned po narození jeho ošetřujícím lékařem prohlášen za poškozený. Jak Robert a Norman vyrůstali, Norman zjišťuje, že temno Robertovo je ještě hlubší než to, které na Normana číhá venku ve městě.
Vraždy na sebe nenechají dlouho čekat a šokující řetěz událostí nás vtáhne ještě hlouběji do vyšinutého šílenství uvnitř Psycho-Sanatoria.

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství Omega. Knihu si můžete zakoupit zde nebo zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat