středa 16. listopadu 2016

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky

Název: Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky
Autor: Ivana Vostřáková
Počet stran: 301
Nakladatelství: I+D Design

 Můj názor:

Mladá krásná modelka se probudí na hřbitově. Vůbec neví kde se tam vzala, lidé ji ignorují až na jednoho muže.
Jenže jejich setkání není zrovna šťastné. Pan generální naboural limuzínou do hřbitovní brány a málem porazil Lauru.
Jí to bylo ale jedno, byla ráda, že s ní konečně někdo mluví. Radost pana generálního, že Lauru nezabil a radost Laury, že se konečně dozví brzo co se děje, brzo opadávají, protože pan generální stále sedí v autě, ale mrtvý.
Tím začíná jejich cesta za poznáním, láskou a pomstou.
Celý příběh není jen Laury a pana generálního, ale i jeho syna Radima, manželky pana generálního, pana Kebulky, paní Mrkvičkové a dalších.Takže průběh děje můžete sledovat z mnoha pohledů a seznámíte se s mnoha životními příběhy různých lidí.
Laura je modelka, která soutěží s jinou o to, která bude lepší. Žádnou stálou známost v životě nemá a nezná nic jiného než modeling.
Pan generální je bohatý muž, který si vzal mladou ženu, do které se sice hodně zamiloval, ale přehlédl, že je to zlatokopka a nevědomky vystrnadil svého syna ze života.
Pan Kebulka byl nemocniční zřízenec, ale kvůli jedné chybě, za kterou ani nemohl, byl vyhozen a začal pracovat na hřbitově.
Paní Mrkvičková je známá psycholožka, která má dar vidět a mluvit s mrtvými. Denně chodí na hřbitov, plést pro svého muže šály.
Děj se odehrává hlavně na hřbitově, který o půlnoci ožívá a celková atmosféra je tak krásně vykreslená, že jsem měla chuť do té Prahy jet a prožít si to sama.
Setkáte se tam s láskou v mnoha podobách a to i v takových, které by vás nikdy nenapadli. Dále snahou napravit staré křivdy a také s tím, že kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.
Během čtení jsem se hodně bavila, protože autorka tam dala hodně humorných situací, ale taky jsem si chvilkami pobrečela.
Po pár stránkách jsem si myslela, že už mě nic nedokáže překvapit, ale autorka mě překvapovala až do samého konce.
Kniha se mi tak krásně četla a příběh jsem si zamilovala natolik, že se těším na pokračování. Hlavně mě zaujal celkově autorky styl, takže jsem moc ráda, že tu mám další autorky knihu. Doufám že se k ní brzo dostanu.
A na konec musím přiznat, že se mí líbí, že děj se odehrával u nás, ani si to nikde jinde nedokážu představit, když naše historie je protkána tolika strašidly a příběhy...

Anotace: Krásná a úspěšná modelka se probere uprostřed noci na zamčeném hřbitově. Nejprve se domnívá, že jde o skrytou kameru nebo hloupý vtip, ale postupně jí dochází, že všechno bude asi jinak. Coby neviditelný přízrak se stane nedobrovolným svědkem vraždy generálního ředitele nadnárodní korporace. Muž je v šoku z toho, že ho zákeřně zavraždila jeho krásná mladá manželka, které naprosto důvěřoval, a proto jako duch zůstane na zemi, aby jí překazil další plány. Společně s přízrakem modelky se vypraví na svůj vlastní pohřeb. Když zde modelka spatří jeho syna Radima z prvního manželství, okamžitě se do něj osudově zamiluje.
Kniha obdržela v roce 2016 cenu Miloslava Švandrlíka a stala se tak nejlepší humoristickou knihou vydanou v roce 2015.

Moc děkuji autorce, že se mi ozvala a poslala knihu. Kniha se mi hodně líbila a nemůžu se dočkat až vyjde pokračování. :-)

Jestli vás kniha zaujala,můžete ji sehnat zde.


1 komentář:

  1. Hezká recenze! :) O knížce jsem vůbec nevěděla a musím říct, že mě dost zaujala! :)

    OdpovědětVymazat