sobota 10. prosince 2016

Temná tání

Název: Temná tání
Autor: Kate A. Boormanová
Počet stran: 365
Nakladatelství: Host

Můj názor:

Díky Em už nemusí lidé v pevnosti žít ve strachu a ona si může splnit svůj sen. Může jít za plot a podívat se po světě. Může následovat Matisu do jejího domova.
Přípravy na cestu probíhají pomalu, protože Em chce počkat, dokud sestra Manon žije. Chce s ní být při jejím konci. Tom také nepospíchá, protože jeho otec je nemocný a někdo se o něho musí postarat.
Jednoho dne do pevnosti přichází cizinec. Henderson je zeměměřič, najalo ho Dominium, aby zakreslil mapy na západ od něj. Přináší špatné zprávy díky kterým musí Marisa se svýma lidmi pospíchat domů a upozornit lidi ve své vesnici před nebezpečím.
Není čas se zdržovat, balí hned a díky tomu nemají čas některá rozhodnutí přehodnotit. Em není samotná, kdo se s Marisou vydává. Tom jít nemůže, protože se musí starat o otce, ale slibuje, že je dožene, jen jak to bude možné. Bratr Andre je už starší muž, jeho dcera je dospělá a má svoji rodinu, takže se rozhodl jít na cestu také, aby poznal svět. Kane je do Em zamilovaný a šel by s ní kamkoliv, jenže jeho máma chce držet rodinu pohromadě a bere své dva malé syny a jde s nimi.
Marisa má jen tři koně, takže to znamená, že půjdou strašně dlouho, přesto by to měli stihnout. Ví, že cesta je nebezpečná, jenže rozhodovat za jiné nemůže.
Všichni se tedy vydávají na cestu, která jim přinese plno potíží a  mnoho špatných i důležitých rozhodnutí.
Dojdou kam potřebují? Stihnou to? Co je čeká?
Smrtná zima mě naprosto dostala, proto jsem se rok těšila na pokračování. A jaké bylo? Rozhodně lepší než první díl.
Chviličku mi trvalo, než jsem si vzpomněla na detaily jedničky, ale potom to byla jízda. V Temném tání je mnohem více akce, která mě udržovala napětí. Bohužel tam bylo i hodně mrtvých. Takže opatrně, ať si někoho neoblíbíte.
V knize je i románek, který jí dává grády, protože Em a Kena čeká hodně důležitých rozhodnutí. Díky tomu jsem to všechno strašně prožívala. V tomto díle se tedy děj neodehrává ve vesnici s v okolním lese. V tomto díle budete poznávat okolní svět, který na mnoha místech není zrovna přátelský.
Temná tání je hodně čtivá kniha a i přesto že má 365 stran, tak jsem jí měla přečtenou strašně rychle až mě to mrzí. Jen doufám, že na pokračování nebudu muset čekat další rok, protože jsem si Em oblíbila a to i přesto, že byla chvílemi sobecká.
Takže pokud se vám Smrtná zima líbila aspoň trochu, jděte rozhodně do druhého dílu, protože je o dost lepší.

Anotace: Rada padla. Přišlo tání…

Svět za Emmelininou pevností čeká. Po pádu rady může Emmeline konečně následovat své sny a vydat se spolu s novou kamarádkou Matisou a milovaným Kanem za svobodou, do divočiny, do neznáma. Do nebezpečí. Tajemství, které zajistilo Matisiným lidem mír po generace, bylo prozrazeno. Nově příchozí uplatňují nárok na zemi a přinášejí s sebou nepředstavitelné hrůzy. Emmeline slíbila, že Matise pomůže její lid varovat, ale na cestě se stále setkává s novými nebezpečími. Bojovné klany, otrokáři, kolonisté, nemoci i přírodní katastrofy na každém kroku… Emmeline začíná pochybovat o všem, co se kdy naučila a co zná. Neudělala chybu, když opustila osadu? A může její vztah s Kanem tohle martyrium vůbec přežít? Brzy se ocitne před neřešitelnou volbou: opustit kamarádku, která jí zachránila život, nebo se vzdát kluka, kterého miluje?

Žádné komentáře:

Okomentovat