úterý 20. prosince 2016

Zlo

Název: Zlo
Autor: Ben Sanders
Počet stran: 336
Nakladatelství: Leda

Můj názor:

Zničeho nic se ztratí mladá žena přímo ze své postele. Není po ní ani stopy, nikdo po ní nepátrá.
Nakonec se přece jen někdo najde. A nebude to klasické policejní pátrání podle pravidel.
Marshall je bývalý policista, který je v ochraně svědků.
Pochází z New Yorku, kde pracoval v utajení, které mu přerostlo přes hlavu. I když byl v utajení, byl nucen dělat věci, které mu byly proti srsti a jednoho dne se to vše zvrtlo.
Pět let tedy žije v utajení.
Jednoho dne zahlédne ve zprávách sdělení o unesené ženě. Její podoba mu připomene staré časy a to, co udělal. Proto v jejím nalezení vidí vykoupení z jeho hříchů.
A to i když to nalezení znamená, porušit mnohokrát zákon a jít přes mrtvoly.
Jeho cesta začíná u dealerů, ke kterým se snaží dostat jako falešný prodejce a to netuší, že ho to dostane k mafii a ještě dál.
Do pátrání se náhodou zaplétá policistka, která pátrá na vlastní pěst po vrahovi, což není také správné, jelikož má nařízené volno.
K tomu všemu Marshallovi pátrání trochu znesnadňuje minulost, která se ho snaží dohnat.
Dostane každý to co chce? Nalezne Marshall vykoupení?
Tolik akce, napětí a mrtvol jsem snad v žádné knize ještě neviděla.
Marshall si nebere servítky a jde si za tím co chce dost tvrdě. Jemu jedno, že to je proti zákonu. V knize najdete opravdu hodně drsných scén, ať už z Marshallovi strany nebo ze strany mafie. A jak už jsem psala, o mrtvoly tam také není nouze.
Pátrání není zbytečně protáhlé, nejsou tam žádný detaily toho, jak vyšetřování probíhá, protože Marshall už není policajt.
Úseky před velkými akcemi jsou strašně krátké, takže odložit knihu a jít něco dělat je strašně těžké, protože je to neskutečně napínavé.
I přesto mi ze začátku styl autora nesedl, protože sice jde v mnoha ohledech hned na věc, ale zase jsou v knize podrobnější popisy. A to tak, že je místama popsán každý pohyb. Chvilku mi to trvalo, než jsem se začetla, ale je to jen o zvyku a jakmile jsem si zvykla, nemohla jsem se odtrhnout a kniha se mi četla strašně dobře.
Kapitoly jsou kratší a co je pro knihu velké plus je, že se střídají postavy. Takže příběh poznáte z mnoha stran. Jak z té správné, tak i ze špatné.
A nejen to, v knize se střídají i kapitoly, ve kterých se odehrává příběh z Marshallovi minulosti, takže zjistíte, proč je v ochraně svědků.
Knihu tedy můžu doporučit, hlavně těm, který mají rádi, že se jde hned na věc a nejsou tam žádné oplétačky kolem.

Anotace:

NEJHORŠÍ SKUTKY…
Mladý newyorský policista, který je po mnoho měsíců nasazen jako tajný agent do hnízda drogové mafie, nakonec nezvládne krajní situaci a těžce zraní člověka. Marshalla trápí pochybnosti a výčitky svědomí za tento čin i za násilné činy jiných policistů, jež ve své kariéře zažil. Chce skončit, odejít od policie a vůbec zmizet z města. Ještě k tomu se schází s Chloe, dcerou mafiánského bosse, a vypadá to vážněji než jen jako zálet. Pak ale v sídle mafie dojde k přestřelce… 
… HO DOSTIHNOU ZÁROVEŇ S NAJATÝM VRAHEM
Několik let nato žije Marshall v ústraní v rámci ochrany svědků, ale stále ho pronásledují pocity viny. Když ve městě zmizí mladá žena Alyce Rayová, která mu na fotografii v novinách něčím připomíná Chloe, pustí se do riskantního vyšetřování jejího únosu. Jednotlivec by sice neměl píchat do vosího hnízda organizovaných zločinců, Marshallův důrazný postup však nese ovoce. Když už chybí málo, aby záhadné zmizení objasnil, dostihne ho jeho minulost – a také profesionální zabiják.

Za knihu moc děkuji nakladatelství Leda a knihu naleznete zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat