úterý 24. ledna 2017

Pohádky z tátovy hlavy

Název: Pohádky z tátovy hlavy
Autor: Stanislav Chromčák
Počet stran: 124

Můj názor:

Kniha obsahuje 37 pohádek s poučením pro holky i kluky.
Autor své dceři vyprávěl pohádky, které sám vymýšlel, proto se je rozhodl sepsat. Každé dítě si v knize najde to své, protože obsahuje tolik různých příběhů a tolik ponaučení.
Například v knize naleznete pohádku o statečném hasiči, kterému se ostatní posmívali, protože vypadal jako kominík nebo o trpaslících, na který se vytahoval obr a nikdo se mu nepostavil, až na jednoho. Holčičky zase určitě zaujme pohádka o víle, která neposlechla rodiče, šla sama do města a dokonce zabloudila ale díky tomu, že jednou pořádně poslouchala dědu, nalezla cestu domů a popravdě se svěřila co provedla.
Dále tam narazíte na pohádku o sojce, kladivu, pokladu, traktůrku, nenasytném Olafovi, oslavenci a mnoho dalších.
Mému synovi se například nejvíc líbila pohádka o houbách a samozřejmě vláčky, kterých tam bylo víc. Dcera by pořád chtěla jen vílu a mě osobně se líbila pohádka o myškách, protože chápu sdělení, které se v tom skrývá.
Pohádky jsou krátké, takže děti nebudou mít šanci se nudit. Moje děti například utíkají, když je pohádka delší jak tři stránky.Takže pro ty nejmenší je to ideální. To samé pro starší, který se učí nebo už umí trošku číst. Pro ty tam jsou věští písmenka, a je to psané lehčí formou.
Jedinou maličkost, co bych vytkla je, že bych rozdělila mluvené slovo od textu řádkováním, aby se lépe rozeznávalo,co kdo říká, ale to je takový maličký detail.
Do pohádek jsou vsazeny ponaučení o problémech, se kterými se děti běžně setkávají a není to na těžké přemýšlení, takže si myslím, že každé dítě pochopí, jaké ponaučení se v pohádce ukrývá.
Například, že není správné se někomu vysmívat, protože nevíme, proč to tak je. Před problémy se nesmí utíkat, ale postavit se jim čelem. Mít to co ostatní nemusí být vždy rozumné. Upřímnost se cení. Pýcha předchází pád a mnoho dalších.
Kniha je doplněna i ilustracemi, ke každé pohádce jedna, což je například pro moje děti důležité, protože kniha bez obrázků je nezajímá.
Na závěr můžu říct, že se kniha mým dětem líbila a mě se i dobře četla, což je velké plus když máte neúnavné děti, kterým mnohdy musíte přečíst celou knihu, než usnou, takže pohádky rozhodně doporučuji.

Anotace:

Kniha přináší pořádnou dávku rodičovské munice. Obsahuje 37 pohádek pro děvčata i kluky ve věku zhruba 3-7 let.
Pohádek krátkých, které oceníte všude tam, kde se nehodí rozečítat dlouhé příběhy - před spaním, na cestách nebo třeba v čekárně u doktora. Příběhy vycházejí ze skutečných životních situací, dobře skončí a kromě zábavy přinášejí i poučení. Čtením těchto pohádek tak můžete své děti rozvíjet a zároveň získáváte inspiraci k rozhovorům o věcech, na kterých záleží. Kniha je doplněna třiceti sedmi ručně kreslenými ilustracemi.
Pohádky pocházejí od otce tří dětí. Vznikaly nejčastěji při uspávání nebo v situacích, kdy bylo potřeba děti rychle zabavit a zaujmout.

Za knihu moc děkuji autorovi, který mi ji poslal a pokud vás kniha zaujala, mrkněte zde.1 komentář:

  1. To vypadá dobře, můj prcek u pohádek zatím dlouho nevydrží, ale pokud jsou opravdu krátké, tak to by šlo :-) A ty ilustrace taky vypadají moc hezky :-)

    OdpovědětVymazat