čtvrtek 9. března 2017

Americká hospodyňka

Název: Americká hospodyňka
Autor: Helen Ellis
Počet stran: 160
Nakladatelství: Omega

Můj názor:

Americká hospodyňka je kniha plná povídek, které pobaví, překvapí a dokonce i napnou.
Každá povídka je naprosto jiná, každá vám dá něco jiného. Kniha jich obsahuje dvanáct, některé jsou delší, některé kraťoučké a rozhodně je na co se těšit.
Nejvíce se mi líbila Válka s táflováním. Což je povídka psaná přes emaily a píšou si ji dvě sousedky. Vše začíná poděkováním za košík na přivítanou a pokračuje hádkou kvůli společné chodbě. Vše se mění ve válku, která ničí jak chodbu, tak životy žen. Konec povídky mě naprosto dostal. A proč to všechno? Kvůli táflování, což jsem dříve nevěděla co to je a kniha mě donutila si to vyhledat. Pro zajímavost je to dřevěné obložení stěn.
Další dobrá povídka se jmenovala Hledání pokladů s hvězdami. Jde tam o spisovatelku, která se dostane do reality show s celebritami, které baví celý svět. Jenže žádný spisovatel ještě nikdy v té show nebyl a ona ještě k tomu napsala jen jednu knihu.
Producent show chce na tom vydělat co nejvíc, jenže spisovatelkou si není jistý. Je nudná a ještě vyhrává, takže to nevypadá dobře. Nakonec všechny naštve a to nemá dobré následky.
Povídky, které tam ještě naleznete se jmenují například Ahoj! Vítej v knižním klubu, kde se mladá dívka chce dostat do knižního klubu, jenže na uvítanou se dozví víc, než je třeba. Povídka Pasovač zase vypráví o muži, který pracuje jako pasovač, což je člověk, který od pohledu pozná, která podprsenka které ženě patří a jeho manželka to nemá lehké, protože ho každá chce.
A jako poslední, abych toho nevyzradila moc je povídka Mou knihu vám přináší dobří lidé Tampaxu, ve které firma na tampony platí spisovatelce, ať napíše pro ně knihu, kde bude jejich firma hodně zmiňovaná a ženy po přečtení budou chtít jejich výrobky. Jenže autorka netuší, že s takovou firmou není radno si zahrávat.
Kniha mě zaujala svým názvem i anotací. Je to kniha o různých ženách, různých životech a hodně mě její čtení bavilo. Rozhodně je to jednohubka, protože se čte naprosto lehce. V knize jsou vztahy, vraždy a životy obyčejných žen.
U některých povídek jsem byla napnutá, dokonce nejedna měla hodně překvapivý konec. Některé bavili více, některé méně, ale to už u povídek bývá. I na vraždy tam dojde a takové povídky se mí líbili asi nejvíc.
Je to lehké čtení, které neurazí a které čtenáře pobaví.
Obálku musím pochválit, protože k názvu naprosto pasuje. Když se totiž řekne Americká hospodyňka, vzpomenu si na ty staré fotky a obrázky amerických žen v domácnosti. Vždy se mi v hlavě vybaví žena s plechovkou, nebo vysavačem.
Písmenka v knize jsou větší a stran je 151, takže je to kniha ke kávě jak vyšitá. Myslím si, že každý si v knize najde to své. Takže knihu rozhodně doporučuji.

Anotace:

Ostrá, legrační a nádherně pomatená sbírka povídek z tajemného světa rodinného krbu, Americká hospodyňka charakterizuje vražedkyně, které obědvají, lovce senzací a nejlepší podprsenka na jih od Mason Dixon. 

Seznamte se s americkou hospodyní: maluje se, nosí šperky a opalovací krém, i když je zataženo. Jsou rozevláté, nezkrotné... Opatrně obejdou mrtvolu, aby mohly vytáhnout cookies z trouby. Těchto dvanáct neodolatelných příběhů nás zavede do činžáku na strašidelném předválečném Manhattanu na zfalšovanou televizní reality show, z knižní autogramiády budeme prchat s princeznou, z otevření galerie do legendárního obchodu se spodním prádlem. Zlomyslné, svěží a praštěné jako otrávené sušenky. 

Za knihu moc děkuji nakladatelství Omega a knihu můžete zakoupit zde a zde.

2 komentáře:

  1. Zajimava knizka. Vubec ji neznam...:)

    OdpovědětVymazat
  2. Knížku jsem už zaregistrovala, ale nijak blíže ji nezkoumala a vypadá dobře. Pokud na ni někdy narazím, mrknu do ní :)

    OdpovědětVymazat