čtvrtek 30. března 2017

Lovci duchů

Název: Lovci duchů
Autor: Neil Springs
Počet stran: 440
Nakladatelství: Omega

Můj názor:

Sára Greyová se jednoho dne rozhodla sepsat svůj příběh, ve kterém vypráví, jak se poznala s mužem, který byl znám jako Půlnoční pátrač. Tím mužem byl Harry Price, známý lovec duchů.
Celý dokument slouží jako doznání toho, co se ve skutečnosti stalo na faře v Borley a byl uschován v knihovně, o které se do teď říká, jestli vůbec existuje.
Sáře bylo dvacet jedna let, když jí matka vzala na seanci, kterou pořádal Harry Price. Za války přišla o otce a její matka se s jeho smrtí nemohla smířit, tak vyhledávala různé spirituální setkání a doufala, že se jí jednoho dne uleví.
Po seanci se šli projít po nově otevřené Harryho laboratoři a Sára zabloudila do jeho kanceláře. Nenarazila tam na nikoho jiného, než samotného Harryho Price. Jedno setkání a ze Sáry se stala jeho osobní asistentka. Pomáhala mu zapisovat průběh seancí, pátrání, třídit dopisy a hlavně s ním jezdila lovit duchy.
Jednoho dne přišel dopis z fary v Borley s žádostí o pomoc. Už mnoho let je vídán kolem fary přízrak jeptišky a v domě se dějí divné věci. Harry o tom nechce nic slyšet, ale Sáru to zaujme a nedá mu s farou pokoj.
Jednoho dne je Harry nucen tam jet se Sárou a mladým novinářem Vernonem Wallem, který měl za úkol o tom sepsat článek.
Harry byl skeptik, a dařilo se mu do nedávna vyvracet všechny mýty a duchařské problémy lidí, přesto v Borley nalezl něco, co mu s jeho světem značně pohnulo.
Jedné noci se tam událo něco, co změnilo všem život a pronásledovalo je to do samého konce.
Lovci duchů je kniha, která mě pohltila už na prvních stránkách. Příběh mladé slečny, která žije v roce 1926, hledá sama sebe a nalezne kouzlo spiritualismu. A hlavně kouzlo Harryho Price.
Je to propracované dílo s mnoha zvraty, které vás bude tak napínat, že budete nuceni číst dál a dál, aby jste zjistili konečně pravdu.
Nejednou jsem si při čtení řekla, že to snad není možný, protože danou událost jsem opravdu nečekala.
Možná vás to překvapí, ale autor sepsal smyšlený příběh, ze skutečných událostí a použil i skutečné lidi a místa. Harry Price byl opravdu známý lovec duchů a spiritualista a dokonce fara v Borley a její příběh je pravdivý.
Knihy které se zakládají na pravdě mam nejradši, protože mě to více vtáhne do děje, více mě to nutí přemýšlet a hlavně pátrat po skutečných faktech. Například část, kde farář zazdil okno, protože se temná postava jím stále dívala dovnitř byla pravdivá. Házení předmětů neznámo kým, ztrácení a přemisťování věcí, oblázky které se objevovali na různých místech, vše je pravda.
Asi vás napadne, že mladá Sára a světoznámí Harry Price tam budou mít nějaký románek, takové věci se dávají všude. Ale až na jeden malý aspekt, v tom žádnou romantiku nehledejte.
Je to opravdu pořádná kniha, která vás zavede do minulosti a seznámí s příběhem, který se opravdu stal, formou čtivého románu.
Pro ty, kteří nechtějí pátrat po internetu a přesto je to téma zajímá, je na konci knihy několik stránek s vysvětlivkami a skutečných fakt, aby čtenář věděl, jak to bylo ve skutečnosti.
Takže knihu rozhodně doporučuji, protože takových románů je málo a já osobně jsem ráda za každou knihu, která je o duchách, známých lidech, minulosti a hlavně je podle skutečnosti.

Anotace:

Vítejte na Borley Rectory nejstrašidelnějším sídle v Anglii. Píše se rok 1926 a Sarah Grey získala novou, naprosto neuvěřitelnou práci – stala se osobní asistentkou Harryho Pricea, nechvalně známého londýnského lovce duchů. Na jedné straně skvělý a okouzlující, neurotický a manipulativní na straně druhé, Harry zasvětil svůj život tomu, aby odhalil pravdu o mnoha anglických "falešných lovcích", a nikdy neustane, dokud případ nevyřeší a podvodníky neodhalí.

Takže když se Harry a Sarah usídlí v Borley Rectory – domě, kde prý neznámá individua často jen tak létají vzduchem a místní obyvatelé mají strach, neboť se povídá, že se zde prochází duch jeptišky –, myslí si, že tento případ bude jako každý jiný. Ale když padne noc a žádné neobvyklé věcí se nedějí, lovci duchů jsou nuceni čelit nepříjemné možnosti: duch Borley Rectory může být skutečný. A jestli ano, ti dva se s ním touží seznámit!

Za knihu moc děkuji nakladatelství Omega a knihu naleznete zde a zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat