neděle 23. dubna 2017

Bláto a mršiny

Název: Bláto a mršiny
Autor: Ann Granger
Počet stran: 304
Nakladatelství: Moba

Můj názor:

Lucas Burton přijíždí na Cricket farm kvůli schůzce. Je to opuštěná farma na odlehlém místě, proto ji navrhl jeho společník.
Zatím je Lucas na místě sám, takže se vydává do chlíva, do kterého se pro jistotu chce schovat, kdyby se náhodou někdo objevil. Je plný harampádí a je tam tma. Zaujala ho hromádka starých hadrů u stěny, jenže se mu na ní něco nezdá. Když jí jde Lucas blíže prozkoumat, zjišťuje, že je to tělo mrtvé mladé dívky.
Lucas zpanikaří a v rychlosti utíká pryč z místa činu, jenže se nezachová jako správný občan. Nezavolá policii a nenahlásí možnou vraždu. Místo toho jede domu zamaskovat, že vůbec kdy na farmě byl.
Na mrtvolu se stejně brzo přijde a případ dostává na starost Jess Campbellová, která zjišťuje, že Cricket farm už svou temnou minulost má. Před lety v ní byla vyvražděna rodina a dva lidé přežily. Vrah a jeho bratr, který teď farmu vlastní.
Celý případ je hodně zamotaný, protože mrtvá je Češka, která si přijela do Anglie vydělat a nikoho tam neměla. Její jediná kamarádka byla její spolupracovnice, ale i před ní tajila vše, hlavně co se týkalo kolem jejího vztahu.
Vrah u jedné mrtvoly nezůstává, důkazy žádné nejsou, ale Jess se nevzdává a pátrá i když je to pro ní nebezpečné.
Kniha Bláto a mršiny je anglická detektivka, odehrávající se na venkově, kde zná každý každého a nejbližší soused bydlí za kopcem. Nejblíže k farmě jsou koňské stáje, které provozuje Penny a kde se odehrává větší část příběhu. To prostředí je krásně popsané, takže člověk má hned chuť se tam vydat.
Autorka do příběhu zakomponovala i duchy, ale spíš to jsou jen představy jednoho starého člověka. Mě se to ale líbilo a trošku to příběh ozvláštnilo.
Kniha je psaná z více pohledů, takže člověk pak má větší přehled o ději a taky se tím zápletka více zamotává. Také to přidává na napětí. Já osobně jsem na vraha přišla chviličku před koncem, ale možná pokud je někdo hodně všímavý, tak na to možná přijde dříve. Přesto je to příjemné lehké čtení a já se nemohla od knihy odtrhnout.
Kapitoly jsou kratší, takže čtení člověku více ubíhá. Poslední dobou jsou hlavními hrdinkami detektivek vyšetřovatelky a mě osobně se to více líbí, protože mi přijdou více všímavější a lidštější. Například Jess mi přijde sympatická, osobitá a jde si tvrdě za svým.
Takže pokud máte takové knihy rádi, rozhodně Bláto a mršiny doporučuji, protože mě kniha naprosto pohltila a ráda si od autorky přečtu další knihy.    

Anotace:

Lucas Burton nesnáší venkov. Nevidí v něm nic víc než bláto, hnůj a mršiny. A to ještě ani neví, jak moc se blíží pravdě. Když dorazí na jednu opuštěnou farmu s nadějí, že uzavře obchod, zakopne o tělo neznámé dívky. Tím ale vše teprve začíná. Penny Gowerová ve zdejších stájích totiž zahlédla stříbrný mercedes, jak odjíždí z místa činu. Od té chvíle jako by se všechno obracelo proti Lucasovi…
Vyšetřování se ujímá Jess Cambellová s novým komisařem Ianem Carterem za zády. A zanedlouho naleznou další tělo…

Za knihu moc děkuji nakladatelství Moba a knihu naleznete zde.          

Žádné komentáře:

Okomentovat