pondělí 21. srpna 2017

Nebudete se bát ničeho zlého

Název: Nebudete se bát ničeho zlého
Autor: John Searles
Počet stran: 432
Nakladatelství: Mystery Press

Můj názor:

Rodina Masonových má dost neobvyklé zaměstnání. Sylvestr a Rose pomáhají lidem, kteří mají problém s duchy, nebo posedlým. Jsou velmi zbožní, přesto lidé v jejich městě s tím co dělají nesouhlasí. Obzvlášť když každý ví, že posedlé předměty uchovávají ve sklepě. A nejen to, aby lidem pomohly, nechávají posedlé lidi přespávat dole ve sklepě aby jim pomohly.
Nejvíce na tu jejich práci doplácejí jejich dvě dcery Rose a Sylvie, které se stávají ve škole terčem posměchu. Musí s nimi jezdit na přednášky a každé ráno se musí dívat na nepořádek na dvorku, který tam zanechávají vandalové.
Rose je starší než Silvie a práci rodičů nevěří. Je drzá, dělá problémy a kvůli ní je rodiče nenechávají doma s chůvou, když potřebují odjet. Jednoho dne totiž tak vystrašila chůvu, že už je nikdo hlídat nechce. Zato Sylvie je chytrá a hodná holčička, tak jak si ji rodiče přejí mít. Pokaždé se jim chce zavděčit, proto dělá, co se od ní čeká.
Když jednoho dne Rose zmizí, zazvoní v domě večer telefon. Je to Rose, že se s nimi chce okamžitě setkat v kostele. Rodiče neváhají, berou rozespalou Sylvii a jedou na smluvené místo. Nechávají Sylvii v autě před kostelem a ta tam zatím usne. Když se probudí, tak zjistí, že se stále nevrátili, proto se vydává za nimi do kostela. Je tam naprostá tma. Z ničeho nic uslyší ránu a padne do bezvědomí.
Probudí se až v nemocnici, kde zjistí, že její rodiče jsou mrtvý. Do péče ji dostane její sestra, která se o ni nestará zrovna tak jak by měla. Pátrání po vrahovi rodičů je vyhlášeno a Sylvie je hlavní svědek, protože ví, kdo to udělal, nebo aspoň si to myslí.
Kdo zabil její rodiče? Byla práce rodičů tak čestná jak si vždy myslela, nebo má Rose pravdu?
Nebudete se bát ničeho zlého je skvělý propracovaný psychologický thriller. V první kapitole se dozvíte o neštěstí, které potkalo Sylviiny rodiče a dále je to pátrání, vzpomínání na minulost, dávání skládaček dohromady a k tomu všemu život Sylvie.
Hlavní hrdinkou je právě Sylvie a nejenže se v knize zúčastní pátrání jako svědek, snaží se sama nalézt pravdu o její rodině, což jí dává jen nové a nové otázky. Během čtení zažijete mnoho skoků do minulosti, ve kterých Sylvie vzpomíná na určité události. Všechno na konci knihy se pak spojí a dává to smysl. Autor to napsal opravdu dobře, protože čtenáři to dokáže tak zamotat hlavu, že přijít na vraha je hodně těžké.
Jelikož se rodiče holek zabývali paranormálnem, naleznete v knize pár příběhů z jejich akcí. Například o sekerce muže, který s ní vyvraždil celou rodinu, o panence, kterou posedl duch mrtvé dívky, nebo o dívce, se kterou si nikdo nevěděl rady, protože byla zřejmě posedlá a začala tedy bydlet u Masonových.
To paranormálno mě v knize hodně nadchlo, protože to příběh dost okořenilo. A někdy mě zase naštvala naivita Sylvie, protože si myslela, že když vždy poslechne rodiče, bude vše dobré. Jak se totiž pak ukázalo, vše nebylo takové, jak se na první pohled zdálo.
Pro mě jednoznačně byla kniha napínavá a to tak, že posledních dvě stě stran jsem přečetla v noci na jeden zátah. Tak mě autor vtáhl do děje, že jsem nemohla přestat číst a nutně jsem potřebovala vědět, jak to dopadne. Je to nenáročné na čtení, takže příběh plyne opravdu rychle, na to kolik má kniha stran a to i přesto, že se to více a více zamotává. Jenže toho se bát nemusíte, protože vše pak začne dávat pomalu smysl.
Za sebe tedy knihu doporučuji a je mi jasné, že si získá hodně fanoušků.

Anotace:

DVĚ SESTRY. JEDNO TEMNÉ TAJEMSTVÍ…
Jedné zasněžené zimní noci vezmou rodiče svou dceru Sylvii s sebou na tajemnou schůzku do nedalekého kostela. Zatímco dívka čeká v zaparkovaném autě, jsou její otec i matka za nejasných okolností brutálně zavražděni. 
Dospívající dívka, žijící po tragické události v péči starší sestry, se rozhodne na vlastní pěst zjistit, co se té osudné noci v kostele doopravdy stalo a kdo nese zodpovědnost za smrt rodičů. 
Během neúnavného pátrání se vrací do let předcházejících zločinu i do období těsně poté a postupně odhaluje temné a nelítostné události, které navždy změnily osud celé její rodiny, včetně jí samotné…


Za e-knihu k recenzi moc děkuji nakladatelství Mystery Press a pokud vás kniha zaujala, naleznete ji zde.

4 komentáře:

 1. Kniha vypadá zajímavě :-) Určitě si píšu na seznam :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Já jsem z knihy měla takové rozporuplné pocity. Začalo to slibně a víceméně mi kniha připomínala skvělý horor The Conjuring, ale postupem času napětí opadlo a TO tajemno se dalo vysvětlit oněkud racionálně a ve finále mě celkový nápad trochu nenadchl :/

  OdpovědětVymazat
 3. Na knihu se chystám :) Nejdříve jsem si myslela, že to je duchařina- ta mě moc baví :) Četla jsem vynikající Pamatuji si vás všechny a ještě týden pak chodila na záchod s baterkou :D A tak jsem se chtěla pustit i do této knihy. Už vím, že toho paranormálna tam moc není, ale stejně mě kniha láká :)

  OdpovědětVymazat
 4. Do knihy se budu muset už pustit, mám ji doma a lákalo mě na ní především to duchovno. Uvidím, jaká bude, i když jsem na knihu četla pár rozporuplných recenzí. Doufám, že se mi bude líbit a díky za další super recenzi :-)

  OdpovědětVymazat