pondělí 25. září 2017

Melodie stále zní

Název: Melodie stále zní
Autor: Mary Higgins Clark
Počet stran: 264
Nakladatelství: Alpress

Můj názor:

Lane žije se svou dcerou v New Yorku a pracuje jako asistentka velmi známé bytové architektky. Jednoho dne dostanou novou poptávku od klienta, který je hlavně znám kvůli svému otci.
Erik Bennett chce nechat pro svou matku zařídit menší domek. O ten jejich přišly, protože jeho otec okradl mnoho lidí na úsporách. Je to nejnenáviděnější člověk v zemi. Říká se, že ho zabilo moře, jenže lidi si myslí, že to byla jen zástěrka pro útěk, protože peníze se nikdy nenašli.
Glady, Lanina vedoucí, totiž zařizovala Bennettovým sídlo, když byly ještě na vzestupu. Dostala za to opravdu slušnou sumu, proto Erik požaduje, jestli by nezařídila jeho matce domek zadarmo. Glady moc neváhá, přeci jen dostala za ten dům obrovskou provizi a má svoje způsoby, jak paní Bennettové domek zařídit.
Jane jí ve všem pomáhá a zjišťuje, že Erik se jí začíná líbit. Jenže neví, jestli má poslouchat srdce, nebo hlavu. Erik je totiž stíhaný za to, že možná zřejmě otci v podvodu pomáhal, ale nejsou žádné důkazy. Neví jestli to je rozumné, hlavně kvůli její dceři a stále nemůže zapomenout na svého manžela, o kterého přišla.
Lane ještě netuší, že Bennettovi nejsou sledováni jen fotografy, ale i FBI. Nakonec i jí se pokusí zapojit do pátrání tím, aby podávala různé informace, jenže v ní se to bouří. Má pomáhat FBI, nebo bude věřit Erikovi, muži, který je na ní po letech samoty tak hodný? FBI nemá jen sledovat Bennettovi kvůli informacím, ale mají je za úkol i chránit. Obětí podvodu bylo hodně. Někteří spáchali sebevraždu, protože přišly o všechny své úspory, někteří se s tím vyrovnávají v podpůrných skupinách. Ale kdo ví, co se těm lidem honí hlavou.
Bude Lane věřit Erikovi? Způsobil to jeho otec sám, nebo měl komplice?  A opravdu spáchal sebevraždu, nebo se jen skrývá?
Melodie stále zní byla moje první kniha od autorky, takže jsem vůbec netušila, co mám čekat. Na začátku to trochu vypadalo, že se bude jednat o romantiku. Něco ve stylu zakázané lásky, jenže pak se to rozjelo a stala se z toho detektivka, ve které šlo nejednomu člověku o život. Ta romantika mě ale neodradila, spíše naopak. Dalo to knize jistý šmrnc. Hodně mě zajímalo, kde je pravda a ráda jsem četla dál a dál, jen abych se to dozvěděla. A velkolepé rozuzlení se konalo na samém konci.
Kniha vás dostane do světa bohatých a slavných lidí, ve kterém je to samá intrika, lež a přetvářka. A do tohoto světa vstoupí naše hlavní hrdinka Lane. Nevinná a důvěřivá, což jí může stát život.
Celý příběh se strašně lehce čte. Je to nenáročné čtení, přesto napínavé. A jelikož jsou kapitoly krátké, tak knihu přečtete ani nemrknete. A jestli jste zvědaví jako já, tak vás ve čtení bude popohánět hned několik myšlenek. Jestli je Bennett starší naživu, jestli jeho syn mu v tom pomáhal, kde jsou peníze nevinných lidí a hlavně jestli jedna z obětí dokončí plán, který se jí zrodí v hlavě. Do toho všeho se zamotává Lane a není cesty zpět.
Autorka mě svým stylem čtení rozhodně zaujala. Její jméno znám dlouho, ale až teď jsem se rozhodla nějakou její knihu vyzkoušet. Rozhodně jsem nešlápla vedle a rozhodně to nebyla poslední kniha.
Co se týče obálky, tak pokud by vás zajímalo proč ten název a hrací skříňka, tak to neprozradím, ale rozhodně to sedí do příběhu. Někdy se stane, že je obálka úplně mimo, ale u Alpressu se mi to ještě nestalo. Hlavně vydávají takové knihy, které čtenář přečte jedním dechem. Nic náročného, přesto příběh prožijete na plno. Knihu tedy rozhodně doporučuji, hlavně pokud jste takový nováčci u autorky jako já.
A ještě malé překvapení na závěr. Na konci knihy je pár stran ukázky knihy Celá v bílém, což ocení čtenáři, kteří knihu ještě nečetli. Rozhodně výborný nápad, mohlo by se to dělat v knihách častěji.

Anotace:

Když bytová architektka Elanie dostane pozvání do domu manželky neblaze proslulého finančníka, který zmizel i s pětimiliardovým fondem, tuší, že něco nehraje. Dojímá ji víra paní Bennettové v manželovu nevinu, ale neuvědomuje si, že čím víc se s rodinou sbližuje, tím většímu riziku vystavuje jak sebe, tak svou čtyřletou dcerku.

Za knihu moc děkuji nakladatelství Alpress a pokud vás zaujala, naleznete ji zde.

3 komentáře:

 1. Od této autorky jsem ještě nic nečetla, ale už o tom delší čas uvažuji. Myslím, že mám od ní na seznamu Tatínkova holčička..pokud se nepletu...Knížku určitě někdy zkusím :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Strašně se mi líbí, jak moc ses v psaní recenzí zlepšila. Ten posun je velký a na tvůj blog se ráda pravidelně vracím. Jen tak dál! Kniha sice není nic pro mě, ale článek se mi líbil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeee, strašně moc děkuji. Hned mám lepší den. :-)

   Vymazat