čtvrtek 26. října 2017

Přírůstky č.26

Dneska tu toho mám hodně. Jednu neplánovanou objednávku, knihy z bazaru a plno recenzáků. Dokonce jeden nečekaný recenzní výtisk. Přišlo mi totiž do mailu jedno hlášení nové knihy a tak jsem se zeptala, jestli by nebyla k recenzi. Odpověď nepřišla, ale druhý den mi došla kniha. :-D Opravdu moc pěkné překvapení, hlavně taky mě nadchlo, jak je tlustá, protože od českých autorů mám vetšinou hubeňoury. Dále tu mám knihu od nakladatelství, s kterým sice nespolupracuji, ale když někdy najdu konkurz, tak to zkusím. Zatím se mi vždy zadařilo, proto jsem si trošku drze napsala, jestli bych nemohla zrecenzovat novinku, na kterou už dlouho čekám. Paní byla hodná, knihu mi zaslala a už se na ní úplně klepu až se k ní dostanu.
Tak se na to jdeme podívat.

Jako první tu mám recenzní výtisky z nakladatelství Alpress. Už jen obálky obou knih říkají přečti si mě. U Šarlatového kimona se těším, až se dostanu do starého světa samurajů a prožiji nádherný příběh lásky a neštěstí. Jinak knihu mám připravenou na dnešní večer, tak se těším. Zkrocená královna je kniha o Kateřině Parrové a Jindřichu VIII. a kdo mě zná ví, že Tudorovskou dobu miluji. O té bych mohla přečíst milion knih a nikdy nebudu mít dost.

Zimní muži jsou od Joty, kde se mi zadařil konkurz. Knihy z druhé světové knihy ráda čtu i když nejsou zrovna šťastné. Příběh je o dvou bratrech, kteří se dostali nešťastnou náhodou do centra dění, odkud nebylo cesty zpět. Je to jasná ukázka toho, že v té době ne každý chtěl páchat zlo, jenže když měl rodinu, musel.

Hořící kůň je ta nečekaná kniha. Je z nakladatelství Epocha, které se soustředí na naše fantasty. Na prvním místě mě zaujala obálka a poté příběh samotný. Arabské Španělsko, jedenácté století, Vikingové, čaroděj, intriky, no mám se na co těšit. :-)

Tato objednávka vznikla na Megaknihách kvůli Haně. Nevyšla mi výměna a já se na ní tak těšila, že jsem si jí musela objednat. A protože mě jedna youtuberka nalákala i na další autorčiny knihy, řekla jsem si, proč si je rovnou neobjednat všechny. :-D Hotýlek je kniha odehrávající se v protektorátu a je tam psáno o osudech a zvratech, které se v hotelu odehrávali. Hana je zase kniha o židovské pekařce, či cukrářce z koncentračního tábora, pokud jsem to správně pochopila. A Slepá mapa je román o třech generacích, který začíná v první světové. Všechno to určitě budou silné knihy a já jsem ráda, že je mám doma.

Listen to my heart: Moje láska k životu je biografie známé zpěvačky, kterou mám od Omegy. Vím, že neměla lehký život a ráda bych si přečetla co a jak. A jak jsem koukala, je to hodně chválení kniha.

Další recenzáky od Omegy. Pro mě to jsou dlouho očekávané knihy. Pokračování Shannary u kterého mě trošičku štve jedna maličkost. Že první díl mám paperback a druhý hardback, což budu muset napravit. :-D A na Strom lží jsem koukala snad rok, takže mám obrovskou radost, že konečně vyšel. Ta temná obálka je boží.

My děti ze stanice Zoo a Colette mám z Let go. Šla jsem hlavně po dětech, ale po přečtení anotace Colette jsem musela mít i jí.

Tak tohle, to je duchařina od Joty. Sestry Foxovi napsala česká autorka a jedná se příběh založen na skutečných událostech. Spíše je to biografie, ale já se taaaaak těším.

Tyto přírůstky mě dostávají do knižního šílenství, protože tu mám samý pecky. Kdo kdy nemiloval Gilmorova děvčata? Já je viděla snad tisíckrát, seriálem jsem žila a ještě milionkrát bych ho klidně mohla vidět, protože mě nikdy neomrzí. A teď tu mám knihu samotné Lorelai!!! Kdo ví, tak chápe. :-)

A další pecka. Průvodce Cizinkou, který je velký a plný fotek a popisek. A nevím jestli to je naschvál, nebo je to v každé knize, ale uvnitř jsem našla letáček se všemi knihami Diany Gabaldon, který u Omegy vyšly a vyjdou. Ode dne co přišla v ní pořád listuji a slintám. :-D Pro fanoušky něco nepředstavitelného.
  
Evička si trošku drze napsala o DNA, protože Yrsu má moc ráda. :-D Jo to je ona. Sleduji autorčiny stránky, takže už nějaký čas vím, co se chystá. Mám radost že je to konečně tady a můžu držet v rukou její novou knihu. Rozhodně doporučuji se po autorčiných knihách, protože kdo nečetl, neví o co přichází.

A jako poslední tu mám první z přírůstků. Úplně jsem totiž na ní zapomněla, tak skončila na konci. Když jsem se v Lysé nad Labem nudila při čekání u doktora, zašla jsem se mrknout po krámech. Tamnímu knihkupectví jsem se dlouho vyhýbala, protože jsem se bála, že tam pak budu nalezlá pořád. Naštěstí, když jsem tam vlezla jsem zjistila, že je maličké a plno knih už mám doma. :-D Ale ceny příjemné, žádné dardy, příjemná obsluha a ještě noviny ke knize a další maličkosti, co jsem si tam vzala. Jinak mě příjemně překvapila  cena knihy, o které jsem tolik slyšela. Jedná se o knihu Francouzská suita a jestli se nepletu měl by být i film.

To je pro dnešek a myslím že i na delší čas vše. :-D Pokud znáte, četli jste, nebo se chystáte, tak budu za komentář určitě ráda. :-)

3 komentáře:

 1. Ke knihám gratuluju, užij si čtení. Já se zatím budu těšit na recenze. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Moje láska k životu je rozečtená na mém stole, a zatím jsem moc spokojená. Čeká mě i Strom lží a Shannarovy elfeíny, na které jsem taky moc zvědavá.
  Užij si nová knihy, těším se na recenze! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ani nemluv. Já chci všechny knihy od Diany :-D

  OdpovědětVymazat