pátek 8. prosince 2017

...a VY jste?

Název: ...a VY jste?
Autor: Lily Elle
Počet stran: 18

Můj názor:

S mladou dívkou si zahraje osud. Dost nehezkým způsobem přijde o přítele, jenže náhoda tomu dá, že narazí na kluka, který si v jejím srdci najde své místo. A to napořád.
Skoro každá z nás to zažije. Naše láska má kamarádku, píšou si spolu. Ujišťuje nás, že je to jen kamarádství. Ale najednou si píšou pořád, nálada se mění a náš přítel najednou už není náš.
A co když naše zdrcené já usne ve vlaku, dostane se na konečnou a další vlak zpět jede až ráno? Tohle zažije naše hrdinka a díky tomu zjistí, že dobří lidé ještě nevymřeli.

Mladá dvacetiletá autorka Lily Elle sepsala povídku ze života a to dosti nezvyklým způsobem. Založila si na facebooku stránku a jednou za čas přidala kapitolu. Teď už je povídka kompletní a díky tomu, že mě tato příjemná slečna oslovila, jsem si mohla příběh přečíst celý najednou.
Její myšlenka se mi líbí. Každý má zajímavý život, i když si to člověk kolikrát nechce přiznat. A kdyby každý o sobě napsal knihu, stačilo by si zajít do knihovny a díky tomu by jsme zjistili, co je člověk zač. A nejen to, ale třeba by jsme se naučili i číst mezi řádky.
Už první kapitola mě zaujala a k tomu mě zavalila vlna úzkosti. Ne kvůli tomu, že by se mi to nelíbilo, ale kvůli tomu, že je mi ta situace tak známá. Úplně se mi vybavili moje zážitky a vzpomínky. A díky tomu jsem se od čtení nemohla hnout. Doslova jsem celou povídku slupla. Dokonce jsem si před přítelem neodpustila mnoho poznámek, které ho otravovali. Ani si nepamatuji, kdy ve mě kniha naposled probudila tolik pocitů a nadšení.
Rozhodně jsem ráda, že jsem autorku poprosila o pdf verzi, protože dohledávání na jejím fb, když už je povídka komplet je trošku na dýl. Proto doufám, že brzo objevím její blog, protože to napomůže jí i jejím čtenářům. A kdo ví, třeba jednou vydá knihu povídek. A já bych byla mezi prvníma kupujícíma.
Název jsem zprvu nechápala, i když musím uznat, že je originální. Po přečtení několika kapitol, ale přišlo velké pochopení, až mi ta myšlenka nezůstala jen v hlavě a i přítel musel poznat, že se stalo něco velkého, protože jsem vykřikla velké "AHA". :-D (Pardon, toho smajlíka jsem si nemohla odpustit.)
Konec mě hodně překvapil, takový zvrat jsem opravdu nečekala. A dokonce obsahuje malé sdělení autorky, které zahřeje u srdce.
Musím autorku pochválit, že se nakonec rozhodla o svém životě napsat, protože každý život je jedinečný. A i když nás někdy srazí na kolena, tak ty chvilky, kdy jsme nahoře jsou tak krásné, že stojí za to žít.
Povídka není úplně fikce, ale je jako skutečný příběh, který může potkat kohokoliv z nás. Autorka se inspirovala skutečnými postavami. Je to prostě ze života a to činí povídku mnohem zajímavější, než ty hromady knih, co se dnes vydávají.
Povídka je psaná jednoduše, takže nečekejte nějaké náročné čtivo. Díky tomu se čte lehce a o to víc se čtenář ponoří do příběhu. Rozhodně to chce zapracovat na úpravě textu, sem tam malá chybička, ale na to že si to slečna napsala sama a ještě v rychlosti mi z toho udělala e-knihu, tak je to odpustitelné. Je to prostě začátek a tak to bývá.
Rozhodně budu autorčinu stránku sledovat a budu doufat, že jednou budu mít v ruce její knihu.

Ještě jednou děkuji Lily Elle za poskytnutí e-knihy její prvotiny a pokud vás povídka zaujala, mrkněte sem.

Žádné komentáře:

Okomentovat