čtvrtek 1. března 2018

Dračí princezna

Název: Dračí princezna
Autor: Eliška Richterová
Počet stran: 245
Nakladatelství: Nová forma

Můj názor:

Tenesie má úžasný život. Má milujícího přítele, hodné rodiče a na škole je dost oblíbená. Jednoho dne je doma s Brianem sama doma. Nechá se unést, když se s Brianem líbají na posteli. Najednou slyší příšerný křik. Brian je v jednom ohni, plameny ho pohlcují a jí také. Jenže narozdíl od Briana jí plameny nic nedělají. Tenesie je z toho v šoku a utíká ven.
Druhý den se probouzí doma ve své posteli. Po ohni ani památky, jako by to byl jen zlý sen. Stále si na to živě vzpomíná, ale už si není jistá, jestli se to opravdu stalo, obzvlášť když je její pokoj netknutý. Tak se vydává do školy promluvit si s Brianem. Jenže ten nikde není a brzo zjišťuje, že dostal stipendium díky hokeji a musel na rychlo odjet. Tenesie je z toho zmatená a neví co je skutečnost a co sen. A jako by to nebylo málo, má ve třídě nového spolužáka.
Jmenuje se Ethan Corbes a přišel na její školu jen na chvilku, než se rozhodne, na jakou školu půjde radši. Tenesie si ho nevšímá, nemá na něj náladu, protože má své problémy. Jenže Ethan z ní nespouští oči a je všude kde ona.
Když se Tenesie jde večer projít netuší, že to bude začátek a také konec. V jedné uličce zahlédne divnou příšeru, ale co je divnější, bojuje s Ethanem, který má místo ruky pařát. Tím skončil normální život Tenesie. Zjišťuje že je v nebezpečí, že existuje ještě jiný svět a ona je v něm hodně důležitá. Všechno musí opustit a vrátit se tam, kam patří, aby začala žít svůj pravý život o kterém netušila, že existuje.
Tenesie nemá čas na pochopení dané situace, přemýšlení ani cokoliv. Musí se ihned sbalit a doufat, že se vše potřebné brzo dozví. A co víc, musí důvěřovat Ethanovi. Tenesie se obrátí její svět vzhůru nohama. Co je zač? Co po ní chtějí? Jaký je její úkol?

Dračí princezna je prvotina mladé české autorky. Jedná se o fantasy, nebo také to můžeme nazvat young-adult literaturou a jak už poznáte z názvu, tak tam jde hlavně o draky.
Na prvotinu je to hodně povedené. Sice je to lehce jednoduché, ale o to líp se to čte. Byla jsem okamžitě vtažena do děje a s velkým nadšením jsem knihu doslova zhltla. Takže nadějně doufám, že se brzo dočkám pokračování, protože po přečtení konce po něm hodně toužím.
Rozhodně je to nenáročné čtení rozděleno do kratších kapitol, díky čemuž děj rychle ubíhá. Žádný nahuštěný nudný děj, což u knih oceňuji. Nerada při čtení přemýšlím kdo je kdo, atd. Tady se vám to nestane.
Hned na začátku v prologu vás autorka naláká malým tajemstvím. A poté se hned dostáváte do děje. Už na prvních stránkách se děje něco, co vás ke knize přitáhne. Prostě žádné dlouhé představování, hned akce.
Hlavní hrdinka Tenesie nepatří do našeho světa, jen o tom vůbec netuší. Celou dobu byla skrytá, protože by ji hrozilo nebezpečí. Jenže to ji jednou stejně dožene a ona nemá ani čas zjistit nic o jejím pravém já. To se dovídá za pochodu, čímž autorka zbytečně nenatahovala děj. Nebo aspoň já to tak pochopila. A určitě udělala dobře.
Další hlavní postavu, kterou vám můžu představit je Ethan. Ten má za úkol Tenesie chránit a patří do královské gardy.
V knize je náznak románku, ale zatím nic velkého. Ale i tak se těším jak se to v pokračování vyvine. A konec? Ne každá kniha má krásný konec a tato má takový, že když dočtete knihu, tak okamžitě chcete víc. Takže se máte rozhodně na co těšit.
Mě si autorka získala. O to víc si knihy vážím, když je to z pera naší začínající autorky. A s eknihou se nespokojím, takže mám v plánu si koupit klasickou, abych jí tímto malým gestem podpořila.
Dračí princeznu můžu přirovnat k Talonu či Drakie, takže pokud se vám tyto knihy líbili, nebo vás láká dračí tématika, tak neváhejte. Je to skvělá kniha, která vás naprosto pohltí. Takže určitě doporučuji a doufám, že pokračování se už chystá.

Anotace:

V jiném světě, plném magie a zázraků, začíná nelítostná válka. Bojují proti sobě dvě velmi silné rasy, ale i přesto, jedna z nich je silnější. Jenže zrovna ona prohrává.
V tu chvíli si prohrávající strana vzpomene na starodávné proroctví o jedinečném potomkovi, jehož čas se právě naplnil. Podaří se najít a přesvědčit onoho potomka včas? Nebo kvůli jeho rozmaru vymře celá jedna rasa? 

Mladá dívka Tenesie si žije v poklidu svůj skvělý život. Na škole je oblíbená, má milující rodiče a bezvadného přítele.
To vše se ale změní v okamžiku, kdy Brian při tragické nehodě zemře.
V tu chvíli do Tenesiina života vpadne tajemný mladík, který jí obrátí život vzhůru nohama a odhalí jí dlouho střežené tajemství…


Za e-knihu moc děkuji autorce Elišce Richterové. Pokud vás kniha zaujala, zde naleznete klasickou knihu a zde e-knihu. A pokud chcete sledovat samotnou autorku, tak ji naleznete zde na jejích fb stránkách.

1 komentář:

  1. Pěkná recenze, kniha vypadá vážně dobře a pokud je podobná Drakii, kterou jsem četla sice dávno ale pamatuju si, že se mi líbila, není co řešit. :))

    OdpovědětVymazat