sobota 17. března 2018

Relikvie -minirecenze

Název: Relikvie
Autor: Tim Lebbon
Počet stran: 357
Nakladatelství: Baronet

Můj názor:

Angela žije s Vincem krásný a spokojený život v Londýně. Jsou spolu šťastní, jenže jednoho dne se jí Vince neozývá. Je zvyklá, že jí pravidelně přijde sms. Je z toho nervozní, i když jí kamarádka ujišťuje, že to nic nemusí být a domu po práci určitě Vince dorazí. Jenže nikdo nepřichází.
Angela se vydává k němu do práce, kde zjišťuje nepříjemná fakta. Vince tam sice pracuje, ale jen pár dní v týdnu. Není to zřejmě jeho jedinné zaměstnání. A o co víc, má také svůj byt, což Ängelu úplně rozhodí, protože bydlí spolu.
Angela studuje kriminologii, takže ví, jak probíhá pátrání, kde začít a kam zavolat, aby zjistila informace. Rozhodne se pátrat na vlastní pěst, což ji dovede do Londýnského světa kriminálních živlů.
Čím více Angela pátrá, tím více zjišťuje, že žila s někým, koho vlastně pořádně nezná. A co víc, pomalu se dovídá o tajemstvích, která jsou schovávána před zraky lidí. To co známe jen z bájí a pohádek najednou ožívá.
Nalezene Angela Vince? Je možné, aby se tisíce let mohly schovávat v našem světě bájné bytosti?

Když se mi do rukou dostala Relikvie, čekala jsem něco víc. Tim Lebbon napsal pár knih o Vetřelci a je znám svými horory. A už podle obálky jsem čekala něco temného. Jenže jsem byla zklamaná, protože kniha je spíše takové fantasy a nic z čeho bych se posadila na zadek.
Věřím, že si své čtenáře najde. Přeci jen se lehce čte, místy je napínavá a kdo má rád Fauny, Nymfy, víly a anděli, tak kniha je to pravé pro něj.
Kniha je o pátrání a nalézání pravdy, která se celou dobu skrývá. Možná jsem byla zklamaná, protože jsem čekala něco jiného. Jenže už se stalo a nemám v plánu pokračovat v sérii. Ale pokud se vydá jiná kniha od autora, rozhodně vyzkouším, protože jeho styl psaní mi sedí. Píše nenáročně, čtivě, jen ne každýmu sedne tématem.
Kniha mě nenadchla a nic ve mě nenechala, proto vyjimečně píšu minirecenzi. Málo kdy se mi stane, že dva týdny po přečtení si z knihy nic nepamatuju a je mi líto, že se to zrovna stalo s tímto autorem.
Kapitoly jsou rozděleny ještě na části, protože se v ní střídá hodně pohledů, takže poznáte svět očima Angeli, Vince, ale také těch bytostí, co se skrývají a dalších. Takže nahlédnete do děje naprosto dokonale.
Obálka knihy je perfektní a temná. Dokonce anotace čtenáře navnadí, že může čekat něco víc. A v tom je možná kámen úrazu. Člověk si v tom dokáže představit cokoliv.
Abych to shrnula. Jedná se o takové mysteriozní fantasy v našem světě. Bytosti, o kterých sme jen čítáváli, v této knize ožívají. Jen jsou celou dobu schovaní, protože existují ti, kterým jim chtějí ublížit a něco z toho vytěžit. I přesto, že mě kniha nenadchla, tak jí ale můžu doporučit, protože věřím, že se mnohým čtenářům bude líbit. Je to opravdu jen o tom, že jsem čekala úplně něco jiného. Takže se nenechte mou recenzí odradit a zkuste jí, pokud si myslíte, že je to váš žánr. Protože pokud ano, budete z ní nadšení.

Anotace:

Londýn – rozlehlé, spletité a anonymní město, v jehož útrobách se skrývají netušená tajemství… Angela Goughová, studující kriminologii, k jeho temným stránkám poprvé doopravdy přičichne v den, kdy se její přítel Vincent nevrátí z práce. Vydává se po jeho stopě, odhodlaná přijít záhadě na kloub. Navzdory nebezpečí vrstvu po vrstvě odhaluje tajný život člověka, kterého považovala za tolik blízkého, postupně proniká do úplně nového, neznámého světa a zaplétá se do mystéria, jaké by si nedovedla představit ani v těch nedivočejších snech…

První díl nové trilogie z pera Tima Lebbona, renomovaného spisovatele hororů a dark fantasy, autora desítek románů a nositele řady literárních ocenění.

Žádné komentáře:

Okomentovat