neděle 8. dubna 2018

Michael Jackson: Zpátky v čase

Název: Michael Jackson: Zpátky v čase
Autor: Daryl Easlea
Počet stran: 222
Nakladatelství: Omega

Můj názor:

Celý svět zasáhla smrt Krále popu. Michael s námi byl všude. V rádiích, na televizních obrazovkách, diskotékách a stále tu s námi je a vždy bude. Jen je těžké uvěřit, že je mrtev, protože jeho hudba žije stále dál.
Jeho život skončil 25. června roku 2009 za dozoru jeho lékaře na zástavu srdce. Jeho smrt byla náhlá a bylo těžké tomu uvěřit. Díky tomu se vyskytlo mnoho otázek, které už jsou naštěstí zodpovězeny. Oplakával ho celý svět.
Michael se mnoho let potýkal s dluhy a hrozilo, že přijde o svůj Neverland, který stvořil. Proto se mu snažili pomoct přátelé z hudební scény vymyslet, jak jeho majetek zachránit. Díky tomu se objevil nápad s turné THIS IS IT. Všechny lístky se náhle vyprodali a  producenti byly nuceni navýšit počet koncertů. Jenže díky jeho smrti k ničemu nedošlo. Jedna věc se ale zachovala. Záběry ze zkoušek jeho koncertů, z kterých vznikl film se stejnojmenným názvem.
Ve svém životě Michael zažil i trápení, které se podepsalo na jeho zdravotním stavu. Byl obviněn ze zneužití a zadržování rodiny chlapce na svém ranči. Byly toho plné noviny, média a proces byl náročný. Nakonec byl shledán nevinný, ale toto obvinění na něm ulpělo a i dnes můžeme číst články, ve kterém ho očerňují.
Nejznámější album, které Michael Jackson vydal, se jmenuje Thriller. Toto album dostalo neuvěřitelných sedm cen Grammy, bylo přijato do knihovny amerického kongresu jako nezpochybnitelný kulturní význam a zapsala se do Guinessovy knihy rekordů jako neprodávanější album všech dob.
Ale to není jediný zápis v Guinessovce. Michael se podílel na mnoha humanitárních akcí. Často věnoval své výdělky potřebným. Daroval peníze na oběti hladomoru, dětem trpícím rakovinou a dalším. Za svůj život takto daroval více než 300 milionů dolarů, za což dostal nejednu cenu. Michael Jackson byl člověk, který nežil pro sebe, ale pro ostatní.
Takto bych mohla pokračovat do nekonečna. Kniha je naprosto plná jeho životním příběhem, úspěchem a i pády. Michael Joseph Jackson byl prostě legenda. Svou hudbou tancem i životem se zapsal do myslí nás všech. Ale jak to vše vzniklo? Jaký byl jeho život a následný konec? To vše se dozvíte v knize Michael Jackson: Zpátky v čase.

Kniha vám dá dokonalý přehled celým jeho životem a to vše je doplněno mnoha fotografiemi, které jsou téměř na každé stránce. Člověk má po přečtení knihy pocit, jako by s ním prožil celý život. Tahle kniha je pro fanoušky nezbytnost.
Celkové zpracování knihy je dokonalé. Celostránkové fotografie, popisky fotek, text má hlavu a patu a na konci knihy najdete diskografii. Hlavně celý jeho život je popsán opravdu postupně, žádné přeskakování různých období, což by mátlo čtenáře. Autor knihy si s celým životopisem dal obrovskou práci a na knize je to vidět.
Každá kapitola je na začátku doplněna nějakou hláškou Michaela, či někoho jiného z branže. Při čtení knihy jsem měla pocit, jako by se mnou byl celou dobu.
Přeci jen je na knize jedna zvláštnost. Nezačíná Michaelovým mládím, ale jeho skonem a jde v čase postupně zpět do minulosti. Díky tomu i ten trefný název knihy.
Kniha se mi četla hodně dobře na to, že je tam plno údajů o deskách, data a různé hudební firmy s kterými spolupracoval. Je to tam tak lehce vloženo a celý jeho život je odvyprávěn opravdu dokonale.
Kniha je ve velkém formátu, takže ji nejde jen tak číst u kafíčka, ale zase to za to stojí, protože když člověk začne číst, chce vědět čím dál víc až do samého začátku. A to nejsem tak velký fanda. Znám nejednoho fanouška a vím moc dobře, že za knihu by mi utrhly ruce, proto ji doporučuji a rozhodně neváhejte.
Nemám knize co vytknout. Celkové zpracování, obrovské množství informací a není tam opomenuto nic z Michaelova života. Tato kniha nesmí chybět doma nikomu, kdo ho aspoň trochu obdivoval.
Při čtení jsem dostala plno odpovědí na otázky, které jsem ohledně jeho života měla a u fotek jsem se dost často zastavovala. Nešlo to neobdivovat je. A co se týče obálky, tak ta je dokonalá. Jednoduchá a přesto taková, že zdůrazňuje zpěvákovu velikost.
Na konci mimo jiné najdete také kromě kompletní diskografie také poznámky ke každé kapitole, autorství každé fotky a samozřejmě poděkování a něco o samotném autorovi.
Ke knize už nemám slov. Bylo napsáno mnoho životopisů, ale lepší jsem nečetla. Takže za sebe můžu jen doporučit a pokud ji někde uvidíte, aspoň prolistujte. Věřím, že vás kniha nadchne jako mě.

Anotace:

Cestujte zpátky v čase – z roku 2009 do roku 1958 – a prožijte neuvěřitelný příběh krále popu. 
K 25. červnu 2009, dni, kdy Michael Jackson zemřel, bylo po celém světě prodáno zhruba 750 milionů jeho alb. Jeho kariéra trvala 45 let, během nichž získal 26 cen American Music Award a 13 cen Grammy, k tomu ještě cenu Grammy Lifetime Achi
evement Award. Zařadil se na třetí místo v žebříčku nejprodávanějších interpretů – před ním jsou pouze Beatles a Elvius Presley. Zůstává jedním z nejpopulárnějších a kontroverznějších umělců všech dob. 
Daryl Easlea zkoumá život a dědictví Michaela Jacksona originálním způsobem – časem nazpátek. Od jeho tragické smrti, přes zlaté roky jeho sólové hvězdné kariéry, až po spolupráci s bratry ve skupinách Jacksons a Jackson 5 a život v Gary v Indianě. Výsledkem je kompletní obrazová historie krále popu. Nahlédněte do života tohoto génia, poznejte jeho démony a hlavně jeho hudbu, která zanechala nesmazatelnou stopu po celém světě. 
Kniha je doplněna 200 fotografiemi, časovou osou Jacksonova života, kompletní diskografií a předmluvou bubeníka Ndugu Chanclera. Tuto knihu by měl mít v knihovně každý fanoušek Michaela Jacksona.


Za knihu strašně moc děkuji nakladatelství Omega. Pokud vás kniha zaujala, naleznete ji zde nebo také zde.

1 komentář:

  1. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

    Kolektivní rozum - Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60 % větší pravděpodobnost výhry

    Otevřené obchody na eToro: 227,651,647

    OdpovědětVymazat