neděle 1. dubna 2018

Přírůstky č. 32

Dnes tu pro vás mám nekompletní přírůstky a to proto, že mám v zásilkovně dva balíky. Ale to nevadí, hodím je do dalších přírůstků. Je tam na to dost knih a ještě něco čekám. :-D
Takže dnes vám tedy ukážu horké novinky, které jsem dostala k recenzi. Jednu knihu, co vyšla samonákladem a už je na ní recenze na blogu, jednu knihu z výměny a objednávku knih z výprodeje, kde jsem prostě neodolala a trošku to přehnala. :-D
Jdeme se na to mrknout.

A přece tu mám objednávku z Knižního klubu. Úplně jsem na ní zapomněla. Jak jsem psala článek o knižních slevách, tak jsem tam našla ve výprodeji knihy, které jsem dlouho chtěla. A nebudete mě věřit, ale všechny knihy na těch třech fotkách mě dohromady stáli jen pětistovku.
Jako první tu mám sérii Panství Daringham Hall. Popravdě vůbec nevím, co od knih čekat, tak snad nezklamou.

Jednou se mi do ruky dostal třetí díl série Lovec čarodějnic a ten mě naprosto učaroval. Proto jsem hned ve výprodeji ukořistila první dva díly ze série Záhady porodní báby.

A zde mám další dokupování do sérií. Na velké planině je pátý díl série Oland, jenže bohužel se mi první dva nedaří sehnat. Snad je někdy budu mít komplet, ať se na ně můžu konečně vrhnout. A Rodina je třetí díl od české autorky, kterou mám už komplet. Jen nechápu, že každý díl je jiný a tím myslím rozměry a formát. A to jsem na její knihy narazila díky reklamě ve vlaku. :-D 

Kniha V úkrytu mi unikla v konkurzu a shodou náhod ji nabízela Zdenka z Medvědí oázy na výměnu. Tak jistě, že jsem jí musela mít. Hlavně halda kladných recenzí svědčí za vše. A Zdenka mi ke knize přibalila nádherné záložky a pohled. 

První život je kniha, na kterou čekám snad už rok, co jsem ji viděla v připravovaných titulech v nakladatelství Omega. Když se na ní objevil konkurz, měla jsem jasno. A podařilo se. Autorku zřejmě znáte, protože napsala Alenku v říši zombie, kterou tu mám doma, jen jsem jí ještě nečetla. Ale je mi jasné, že První život bude stokrát lepší.

Recenzní výtisky z nakladatelství Alpress. Tentokrát jsem neodolala dvěma knihám. Strážkyně podsvětí byla jasná, protože si mě Elizabeth Peters získala jen jednou jedninou knihou. Proto se snažím získat komplet. A vlastně Barbara Woodová udělala to samé. Tam jsem také přečetla jen jednu, a už jích mám doma asi sedm. :-D

Pod zámkem mi přišla z Joty. Je to příběh podle skutečné události a podle ukázky to bude hodně silné čtení. Už se vidím, jak aspoň půlku knihy zas probrečím.

Subjekt můžete znát z recenze. Je to kniha o světě, jež zasáhl virus, který byl původně stvořen pro vylepšení vojáků. Díky tomu se z lidí po kousnutí nakaženého staly zrůdy a svět pomalu vymírá. Perfektní kniha. Nemá chybu a nemůžu se dočkat pokračování.

U nakladatelství Alpress jsou dost často výprodeje. A tentokrát jsem neodolala ani já. Objednala jsem si devět knih a jednu jsem dostala jako dárek. Zakázaná láska je od Jaroslavy Černé, která si mě získala po přečtení její jiné knihy. A tak je i u Oldřišky Ciprové a její Kněžnou Idou. Božská Coco, tak na tuto knihu se těším, protože si o té známé osobnosti chci už dlouho něco přečíst. A Zpověď Kateřiny Medicejské mě zaujala, protože mám pocit, že jsem o této královně moc nenačetla.

Vikingova čarodějka mě zaujala už dávno a čekání se zase vyplatilo. Čekám něco trošku drsného když jde o Vikingy, tak jsem zvědavá. Královnu rebelku jsem viděla prvně a stačilo mi přečíst v anotaci Indie v devatenáctém století a bylo rozhodnuto. Isis, kněžka noci, bude zase silné čtení, protože v knize je sekta, jež využívá malou holčičku. Jsem zvědavá, jestli to vůbec zvládnu číst. A Maorská princezna bude moje první setkání s Laurou Walden.. Od autorky dlouho chci Skrýš na konci útesu, ale proč nezačít touto. Anotace říká, že to bude skvělé čtení. Tak uvidíme. :-)

Kacířku jsem taky nikdy neviděla. Ale zaujalo mě, že autorka je dosti mladá a napsala historický román z patnáctého století. To mě kolikrát stačí, abych knihu vyzkoušela. Modrý deník jsem dostala k objednávce zdarma. A popravdě jsem jí darovala kamarádce, protože na mě by to bylo asi už moc depresivní. I Hosseina jsem obrečela a popravdě si myslím, že jeho jen tak nic nepřekoná.

To je pro dnešek vše. Pokud nějaké knihy znáte, četli jste je, nebo by jste mi chtěli nějaké doporučit, klidně pište. Za komentáře budu ráda. :-)

3 komentáře:

  1. Ke knihám gratuluju a že jich je vážně pořádné množství. :) O knize První život jsem taky uvažovala, nakonec jsem si ji ale nechala utéct. Takže se budu těšit na recenzi. (uvidíme jak moc budu litovat) :)) Užij si čtení. :)

    OdpovědětVymazat
  2. To je ale velká hromádka :D Spoustu jich ani neznám. Jinak Theorin je můj oblíbenec, píše skvěle, takže určitě doporučuji si sehnat všechny jeho knihy. Tady ta je povídková, ale taky dobrá :-)

    OdpovědětVymazat