sobota 7. dubna 2018

Tipy na knižní slevy 2Vítám vás u nového článku se zlevněnými knihami. Tentokrát se podíváme do Levných knih, kde jednou za čas buď objednám, nebo tam zavítám osobně. Což ale dělám co nejméně, protože vždy když se to stane, musím tu dlouhou cestu domů, tahat těžkou tašku plných knih. :-D
Hned na začátek bych chtěla říct, že objednávat dvě tři knihy se nevyplácí kvůli poštovnému, proto objednávám vždy, až když je tam více knih, které bych chtěla. Jinak dost často se v eshopu objevují knihy, které byly na rok zpět tzv. bestsellery. Člověka to někdy překvapí. Už kolikrát se mi stalo, že jsem si koupila naprostou pecku za plnou cenu a za rok dva byla v Levných knihách za pouhých 19kč. Je to neuvěřitelné, ale na druhou stranu, pecka pro nás čtenáře, pokud jí tedy už nemáme doma. :-D
Jdeme se tedy mrknout, které knihy jsou tam aktuálně.
Jako první stojí za zmínku tato kniha s netradičním názvem. Už nějaký čas si ji chci koupit, ale vždy byla na můj vkus moc drahá. Teď stojí pouhých 79kč. Je to kniha úvah o lásce. Měla jsem možnost jí prolistovat a za přečtení rozhodně stojí.

Anotace: Kniha pro všechny, kdo už někdy milovali. Známá psychoterapeutka vypráví fascinující příběhy ze života pacientů, účastníků výzkumů i ze svého osobního života o té nejtajuplnější věci na světě - o lásce. Doktorka Jeanne Saferová věnovala značnou část své mnohaleté kariéry v oblasti psychoterapie zkoumání tabu, o kterých každý z nás ve skrytu duše přemýšlí, ale o nichž jen málokdy mluvíme na veřejnosti. Saferová ve svých textech jde vždy nekompromisně za svým cílem, jímž je ponořit se hluboko do témat, která nás nutí červenat se, přestože jsou přítomná v životě nás všech - od konfliktních sourozeneckých vztahů až po rozhodnutí nemít děti. Ve 12 příbězích v knize Zlatý kondom zaměřuje svůj pronikavý a odvážný pohled na téma, jež má nejuniverzálnější dopad - na lásku ve všech jejích variacích.
Sophiina volba je klasika, která je na mém seznamu snad od nepaměti. V Levných knihách ji mají za 99kč už nějaký čas a stále se tam drží. Myslím, že nad touto knihou není třeba váhat.

Anotace: Sophiina volba zůstává i téměř čtyřicet let po svém prvním vydání nejen románem s trvalou literární hodnotou, ale i textem, který jde až na dřeň banálního zla, jež se v mezních situacích tak rychle mění ve zlo radikální. Stingo, mladý jižanský spisovatel, se přistěhuje do brooklynského penzionu, aby tam pracoval na svém románu. Brzy však začne být téměř proti své vůli vtahován do citového dramatu, které se odehrává mezi jeho sousedy, Nathanem a Sophií. Neurotický, přecitlivělý Žid Nathan se zjevně propadá stále hlouběji do zničující duševní choroby a krásná Polka Sophie, která prošla Osvětimí, je navždy poznamenaná prožitým utrpením. Zatímco Stingo sleduje, jak během jediného manhattanského léta a podzimu osudy Sophie a Nathana směřují ke svému nevyhnutelnému tragickému závěru, poslouchá Sophiino vyprávění o minulosti, z něhož se po částech vynořuje děsivý, krutě realistický obraz společenského zla, které páchá nenapravitelné škody na lidské duši.


Knihy youtuberů nejsou můj styl, ale protože jsou populární, tak vám představuji Gogo Kluk z internetu. Za pouhých 79kč je brožované vydání v eshopu. Jejich život, postřehy a celkově vše o nich mě nikdy nezaujalo. Nevím proč jsou takový fenomén, ale proti gustu....

Anotace: Bam, čaute, tu je GoGo! Tento pozdrav se ozývá z desítek videí, jež získala neuvěřitelné množství fanoušků. Jejich autorem je GoGo, vlastním jménem Daniel Štrauch, ulítlý, kurážný a především vtipný mladík z bratislavské Petržalky, jehož životním snem byla kariéra úspěšného youtubera. Za svým cílem kráčí vytrvale a úspěšně, dnes mu patří nejvíce sledovaný slovenský kanál na Youtubu, jenž vykazuje 1,1 milionu odběratelů. GoGo se zařadil k nejpřednějším celebritám nastupující generace a je výmluvným důkazem toho, kam až to může dotáhnout člověk, který je plný tvořivé energie, z komorního prostředí svého oranžového pokoje. V této knížce poutavě vylíčil svůj příběh a odkryl zákulisí své práce, úskalí, jež musel překonat, ale i ledacos ze svého osobního života. A nejen to.

Známá a oblíbená série od Fukudy je v LK komplet díl za 39kč. Sama jsem neodolala a mám sérii doma. Hlavně za tu cenu neberte to. :-D

Anotace: Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Gen, Sisy, David a Epap společně se zbylými dívkami z Misie ujíždějí vlakem neznámo kam. Bojují o holý život a snaží se zachránit jeden druhého a současně svoji jedinou naději: lék. Vědí, že šance na uzdravení jejich blízkých a na lepší svět pro všechny existuje. Stačí jen dostat se k cíli a nevběhnout do pasti. Osud Genovi chystá i další překvapení – znovu se setkává se Září, jeho první láskou a současně tím nejnebezpečnějším protivníkem...


Den trifidů patří už mezi klasiku, ale stále hodně oblíbenou. Sice je to brožované vydání, ale za 69kč a s moc pěknou obálkou. Jsem ráda, že zase je v eshopu. Vypadá to, že brzo budu zase objednávat.

Anotace: Ten zážitek si málokdo na světě chtěl nechat ujít. Tajemné zelené záblesky, snad až odkudsi z hlubin vesmíru, šlehaly oblohou, celou noc trvala ta ohromující podívaná. Pro drtivou většinu lidstva to byla poslední věc, kterou viděla. Nadpozemský jev většinu zemské populace oslepil. Jedna katastrofa by však planetu nezdecimovala. Musela se k ní připojit druhá. Průmyslové rostliny, genetickou mutací proměněné v pohyblivá, jedovatě žahající monstra, využijí oslabení pána tvorstva a začnou jejj systematicky vyhlazovat z povrchu zemského. Nastal den trifidů. Bude zároveň posledním dnem člověka? Na to odpovídá klasická katastrofická sci-fi britského autora, nad jejíž četbou se nechce věřit, že vznikla před více než půl stoletím.


Tajemství porodních bab jsem kupovala hned jak vyšla za plnou cenu a rozhodně toho nelituji. Je to moc krásný příběh a teď stojí pouhých 69kč. Tuhle knihu rozhodně doporučuji.

Anotace: Neva Bradleyová představuje ve své rodině už třetí generaci porodních bab. Práci miluje stejně jako matka a babička a chápe ji jako tradicí umocněné poslání. Nyní je sama gravidní a ze všech sil se snaží utajit okolnosti svého těhotenství a početí, zvláště pak identitu otce dítěte. Rodině i spolupracovníkům tvrdí, že žádný otec prostě neexistuje. Pro její matku Grace je dceřino tajnůstkaření nesnesitelné. Čím víc však Grace na dceru naléhá, tím víc se Neva uzavírá a zarytě mlčí... S celou situací se musí vyrovnat také Floss, Nevina babička. Jen ona zná šedesát let staré tajemství, které v mnohém připomíná vnuččinu pozici a jehož vyzrazení by mohlo neodvolatelně zasáhnout do života celé rodiny. Skrývat pravdu je pro obě čím dál těžší. Není nakonec moudřejší a pro všechny lepší přiznat, jak to všechno bylo? Je lepší pravdu navěky tajit nebo s odhalením čelit nutným následkům?


Já tyhle články dělat nemůžu. tuhle knihu chci tak dlouho a ona je tam jen za 59kč. To už bude po druhý co po psaní tohoto článku udělám objednávku. :-D Tak snad mi ji nevyprodáte, ale rozhodně je kniha chválená.

Anotace: Píše se rok 1912. Čtyřiadvacetiletá Elspeth nikdy neopustila svůj domov na ostrově Skye. Když dostane dopis od studenta Davida Grahama až z daleké Ameriky, začnou si pravidelně dopisova a jejich přátelství přeroste v lásku. Elspeth je ale vdaná a David je vyslán do Evropy jako řidič sanitky na západní frontě. Elspeth nezbývá nic jiného než se na modlit, že válku přežije. Druhá rovina příběhu se odehrává roku 1940. Elspethina dcera se zamiluje do válečného pilota..


Tohle vydání je pro mě novinka, ale musím uznat, že obálka je asi ta nejhezčí. Mám od autora předchozí dvě knihy, což znamená, že tato už je v košíku. A autor je naprosto TOP. Jeho knihy zhltnete, prožijete na plno, obrečíte. Rozhodně doporučuji a kniha je jen za 99kč.

Anotace: Abdulláh vyrůstá v chudobě afghánského venkova, ale jeho sestru Parí, která už na bratra zapomněla, vychovává bohatá rodina v Kábulu a v Paříži. Příběh ztrát, lásky a obětí se odehrává na pozadí půlstoletí afghánské historie. Autor se v mistrovském vyprávění ptá, zda je lepší být odtržen od rodiny, než trpět bídou; jak silná jsou rodinná pouta a jaké následky mají naše rozhodnutí. A čtenář, pohlcený dojemným i dobrodružným příběhem se ptá autora: sejdou se znovu Abdulláh a Parí?


Ten kdo sbírá paperbacky jako já, rozhodně uvítá další díl Cartera za pouhých 79kč. Kdo to ještě neví, tak jsou tam i díly Noční lovec, Zloba a Dvojitý kříž.

Anotace: Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.


Za 79kč tam také naleznete obě knihy Jamese Carola a to Polámané panenky a Dobře se dívej. Já neodolala nedávno a už mám obě doma.

Anotace: V severním Londýně už nebezpečný manial unesl čtyři ženy. Každou z nich dlouho mučil, pak jí jednoduchým, ale brutálním způsobem provedl lobotomii a pustil ji na svobodu. Oběti žijí, ale v podstatě nevnímají svět, nemluví, a tak o pachateli nemohou nic vypovědět. Když je unesena pátá hnědooká tmavovláska, ze Států přilétá metropolitiní policii Jefferson Winter. Tento excentrický génius, který kvůli ignorování předpisů raději sám odešel z místa v FBI, nyní přijímá zakázky jako konzultant a vytváří psychologické profily zločinců po celém světě. Svými neortodoxními postupy sice londýnské detektivy Hatchera a Templetonovou vyvádí z míry, ale oba brzo poznají, že na stopu geniálního psychopata je může přivést jen stejně geniální vyšetřovatel. A tím je Jefferson Winter.

Cizojazyčné knihy:

Někteří čtenáři toto určitě ocení. V Levných knihách jsou za pár kaček i cizojazyčné knihy. Najdete tam klasiku, fantasy, thrillery, ale také dvojjazyčné knihy. To zase ocení ti, kteří se učí číst v originále. Půl knihy je v českém jazyce a druhá v angličtině. Níže máte výtah pár knihy pro představu.
To je pro dnešek vše. Doufám, že se vám článek líbil a nikdo mě nebude chtít odstřelit za nové tipy. I když se odstřelím asi sama, když koukám na cenu objednávky. :-D 
A příště mám v plánu zabrouzdat do mých oblíbených antikvariátů, tak se těšte.

4 komentáře:

 1. V LK se dá kolikrát najít spousta zajímavých knih, u kterých se člověk diví, že můžou být tak levné. :))

  OdpovědětVymazat
 2. Tajemství porodních bab mám z LK doma od minulého léta, zatím pořád nepřečtené :D

  OdpovědětVymazat
 3. Uáááá Sophiina volba za kilo?? Děláš si legraci? Musím obrazit naše Levný knihy, jestli ji tam náhodou neschovávají.

  OdpovědětVymazat
 4. Sophiinu volbu už jsem v LK ulovila, taky třeba Čapka, Horrorstore... Mám je kousek od školy, je to zlo. :-D Ale dlouho jsem tam nebyla, asi se zase zastavím...:-D

  OdpovědětVymazat