středa 6. června 2018

Skvrna

Název: Skvrna
Autor: Gillian Flynnová
Počet stran: 72
Nakladatelství: Knižní klub

Můj názor:

Živit se jde mnoha způsoby.
Naší hlavní hrdince se přezdívá Úča, díky svým brýlím a vzhledu. Se svojí matkou žila vždy na hraně. Potřebovali peníze, proto se  vždycky vyfikly do gala a šli na ulici žebrat. Aby se uživily, měly vždy své způsoby. Jenže Úča chtěla žít vlastním životem, proto jednoho dne utekla. 
Našla práci v jednom salonu, kde měla poskytovat službu mužům. Jenže nebyla prostitutka, ale uspokojovala může jen rukou. Nakonec po letech takové práce, měla problémy s rukama. Proto ji její šéfka Viveca nabídla věštění z ruky. 
Jednoho dne se v salonu objevila Susan Burkeová, která chtěla zjistit, co se děje v jejím domě a s jejím nevlastním synem. Od chvíle co se do domu nastěhovali, se tam dějí zvláštní věci a její nevlastní syn se chová strašně divně.
Jelikož Úča z této bohaté dámy chce dostat co nejvíce peněz, rozhodne se nabídnout Suzanne své služby. Všechno si krásně přepočítala, aby si rok mohla žít dobře. Jenže Suzanne se chtěla toho problému zbavit co nejdřív, protože už byla naprosto zoufalá, takže by za to dala cokoliv. Díky tomu se tedy Úča dostává do domu, ve kterém má strašit. Sama v to nevěří a bere to jako hru, díky které si vydělá hodně peněz.
Jednoho dne se seznamuje s Milesem, který jí nahání strach. Ví toho o ní nějak moc a náhle Úča zjišťuje, že zas tak lehké to nebude. K tomu všemu netuší, že se na ní chystá něco velkého.
Straší opravdu v domě? Kde se skrývá to opravdové nebezpečí?

Skvrna je krátká povídka od světoznámé autorky Gillian Flynnové. Je to naprosto něco jiného, než autorka normálně píše. Když jsem totiž začala číst, říkala jsem si jestli vidím dobře, ale o to víc mě to chytlo. Přesto to má kniha svůj překvapivý konec jako její ostatní knihy.
Jedná se o temnou duchařinu u které budete přemýšlet, kde je pravda. 
Trošku mě překvapilo, koho autorka určila hlavní hrdinkou, protože to u ní je nezvyklé. Hlavně výrazy, které v povídce používala. Přesto jsem knihu doslova zhltla s nadšením.
Povídka je opravdu kraťoučká, takže ji budete mít přečtenou během půl hodinky. A napomáhá tomu také to, že je chytlavá a čtivá, jako všechny autorčiny knihy. 
V celé knize se nedovíte jméno hlavní hrdinky, jen její přezdívku. Úča vás na začátku seznámí se svým zaměstnáním a také se svou minulostí, ale nic zdlouhavého a nudného, takže se nemusíte bát.
Poté přichází na řadu Suzanne, která chce zjistit co se děje v jejím domě. Hlavní hrdinka není hloupá, proto se snaží najít způsob, jak z té zbohatlické paničky vytáhnout co nejvíce peněz. Jenže netuší, že by v tom domě to mohlo být nebezpečné. Ale její touha po penězích je silnější.
Od knihy nečekejte nic převratného. Je to prostě jen taková jednohubka, která vás ale překvapí. Vzala jsem si jí s sebou na cestu do vlaku a měla jsem jí přečtenou ani jsem nedojela.
Dokázala bych si představit povídku více rozvinutou, aby z toho byla pořádná kniha. Pak bych po ní šla určitě všemi deseti. 
Povídku můžu doporučit. Určitě stojí za přečtení. Já jsem si tedy koupila knihu za iBody, protože mi bylo líto dát za knihu peníze. Jenže to jsem nevěděla, jak je kniha skvělá, propracovaná a překvapivá.
Pokud autorka bude v těch povídkách pokračovat, příště si je rozhodně koupím.
Na konci knihy ještě zjistíte takovou malou zvláštnost a to, že povídka vznikla na žádost George R.R. Martina.

Anotace:

Mistrovská hororová povídka od světové bestselleristky Gillian Flynnové je poctou klasickým duchařským historkám a dalším důkazem autorčina všestranného spisovatelského talentu (získala za ni prestižní Edgar Award). Důkazem, který si nelze nechat ujít.
Neškodné podvůdky, snaha přežívat, drobné lži, a taky jeden věštecký salon se
 speciálními službami v zadní části. To je svět mladé ženy, na kterou se jednoho upršeného jarního dne obrátí Susan Burkeová, které straší v domě. Jenže ten starý viktoriánský dům skrývá víc tajemství než jednu krvavou šmouhu na stěně a pochybné duchy, které vyžene trocha šalvěje a mořské soli. Dost možná tady půjde někomu i o život…
Skvrnu (v originále Grownup) napsala Flynnová pro soubor Rogues (Darebáci), který z povídek vícera autorů sestavil George R. R. Martin. Toto je její první samostatné vydání.

1 komentář:

  1. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Výměna kdekoli Váš čas je peníze. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat