pátek 18. listopadu 2016

Rozbalovačka č.40

Dnes tu mám pro vás rozbalovačku tří balíčků.
Nebude to zase klasická rozbalovačka, protože knih je víc, tak aby to nebylo moc dlouhé.
Dva balíčky jsou ze středy, kdy mi přišla pidi objednávka z KK a výhra z Motto.
Vím, že je u mě divné, že tak objednávka z KK je malinká, ale je to ještě za kupony z léta, nebo kdy byly. Tak jsem si nakoupila knihy v předprodeji, většinou pokračování do sérií.
Třetí a poslední balíček mi přišel dnes a to už je trošku větší objednávka z KK.
Teď na podzim mi vyšlo hodně knih, po kterých jsem moc toužila a protože nekradu, mám to rozfázovaný na 4 balíky, z toho tři přijdou příští měsíc. :-D
V dnešním balíčku bylo víc věcí, ale uvidíte jen moje knihy, protože tam byly dárky k vánocům.
Tak se jdeme podívat, čím se tu celý den kochám. :-D

Jako první je tu výhra z nakladatelství Motto. Jsem na knihu hodně zvědavá a má uvnitř krásné ilustrace. :-)
 Anotace: Proč si neustále obouváme boty, které přece vždycky tlačily… Může existovat nevěra, která nezraňuje? Opravdu lze mít sex bez závazků? A kdy přijde po střídavé péči i střídavá povinnost a role rodičů se konečně vyrovnají? Povídky o nešťastné zamilovanosti a šťastných flirtech. Láskonky jako Laskonky. Krátké texty pro dlouhé večery od Barbary Nesvadbové, doprovázené tvorbou Pasty Onera.
......................................

Toto je má pidi objednávka z KK. Na Společenství růže jsem čekala už nějaký čas, takže konečně hurááá. :-D A u Tokijského  ghúla jsem neodolala. Je to komiks, který se ale otevírá úplně naopak, než normální kniha. Hodně mě to překvapilo. A jelikož jsem teď koukala do předprodeje, a našla druhý díl, tak už je objednaný. :-D
 Tokijský ghúl
Anotace: Tokijskými ulicemi se prochází smrt - a její jméno je "Ghúl"! Děsivá monstra se přes den skrývají pod maskou obyčejných lidí a v noci vyrážejí do ulic, aby utišila svou touhu po lidském mase. Čerstvý vysokoškolák Ken Kaneki si ale těchhle událostí moc nevšímá. Daleko víc ho zajímá, jak dostat na rande krásnou a sečtělou Rize. Romantické dostaveníčko ale neproběhne tak úplně podle plánu a navždy změněný Ken si z divoké noci odnese jedno důležité ponaučení: láska opravdu prochází žaludkem.
Tokijský ghúl je temný a atmosférický mix hororou a mafiánky. Hrdina se má stát svačinou jedné ghúlky, jenže díky souhře okolností ghúlka umírá, on je těžce zraněný... a aby přežil, jsou mu transplantovány orgány mrtvého montstra. Najednou jeho život prudce změní, není schopný jíst normální jídlo, a postupně proniká do světa, ve kterém žijí ghúlové živící se lidmi a brutální policejní organizace, které po nich jdou.

Společenství růže
Anotace: Srdce Adeliny Amouteru utrpělo z rukou rodiny i přátel a to ji zavedlo na trpkou cestu pomsty. Teď známá a obávaná jako Bílá vlčice uprchla se svou sestrou z Kenettry, aby našla další Mladé vyvolené a vybudovala z nich svou vlastní armádu. Jejím cílem je svrhnout Inkviziční osu, vojáky v bílých pláštích, kteří ji skoro zabili. Ale Adelina není žádná hrdinka. Její síly živené jen strachem a nenávistí se jí začínají vymykat z rukou. Nedůvěřuje svým nově nalezeným vyvoleným přátelům. Teren Santoro, vůdce Inkvizice, si přeje její smrt. A její bývalí přátelé, Raffaele a Společenství dýky, ji chtějí zastavit na jejím tažení za pomstou. Adelina se zoufale snaží držet toho, co je v ní dobré, ale jak může být někdo dobrý, když jeho samotná existence závisí na temnotě? 
.................................................

Dnešní největší radost.

S půlka krabice jen papír. :-D

A tohle vše jsou moje krásky.  Královna stínů a Temné tání mám pokračování do sérií, milovaných sérií. Cinder jsem sháněla hodně dlouho a oni ji konečně zase vydali. Takže musím pomalu skupovat další díly. :-)
Illuminae, to snad ani nemusím nic psát. :-D Chtěla jsem ji od chvíle, co jsem jí viděla na instagramu a teď tu nádheru mám doma. Včelí královna mě zaujala obálkou, takže se přiznávám, že vůbec nevím o čem je.  :-D Jenže ta obálka je tak lákavá, že si myslím, že mě nezklame. A jako poslední Vyzvědačka. Na seznam.cz bylo nějaké její výročí, bylo tam video a tak jsem se mrkla, jestli není o Mata Hari nějaká kniha. A jako na zavolanou byla v předprodeji tato. A obálka je také nádherná. :-)
Illuminae
Anotace: Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků.
Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele o útoku nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží. Kady je nucená spojit se s bývalým přítelem Ezrou a pod nepřátelskou palbou se snaží dostat k evakuační lodi, která oba dostane do bezpečí. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem.

Cinder
Anotace: Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky...
Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil.
Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.
Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…

Temné tání
Anotace: Rada padla. Přišlo tání…
Svět za Emmelininou pevností čeká. Po pádu rady může Emmeline konečně následovat své sny a vydat se spolu s novou kamarádkou Matisou a milovaným Kanem za svobodou, do divočiny, do neznáma. Do nebezpečí. Tajemství, které zajistilo Matisiným lidem mír po generace, bylo prozrazeno. Nově příchozí uplatňují nárok na zemi a přinášejí s sebou nepředstavitelné hrůzy. Emmeline slíbila, že Matise pomůže její lid varovat, ale na cestě se stále setkává s novými nebezpečími. Bojovné klany, otrokáři, kolonisté, nemoci i přírodní katastrofy na každém kroku… Emmeline začíná pochybovat o všem, co se kdy naučila a co zná. Neudělala chybu, když opustila osadu? A může její vztah s Kanem tohle martyrium vůbec přežít? Brzy se ocitne před neřešitelnou volbou: opustit kamarádku, která jí zachránila život, nebo se vzdát kluka, kterého miluje?

Včelí královna
Anotace: Jedna, dvě, strašák jde. Přijde si i pro tebe..
Láska a ztráta, magie a záhady, vina a odpuštění. Neobyčejný příběh o tom, že tvář, kterou ukazujeme světu, se vždy liší od toho, kým skutečně jsme.
Všichni vědí, že Kostispáry jsou podivné místo. Jsou totiž plné spár - takových, které vás zachytí i těch, jimiž se můžete propadnout a zmizet navěky. Takže když zmizí mladá a krásná Roza, nikoho to moc nepřekvapí. Není první ani poslední, kdo od bratrů O'Sullivanových utekl.
Finn O'Sullivan ale ví, že to bylo jinak. Roza byla unesena nebezpečným mužem, jehož tvář si nedokáže vybavit. Ale lidé i policie mu už dávno přestali věřit. A jeho brácha Sean? Ten nemá daleko k tomu, aby na plnou pusu řekl to, co si beztak všichni myslí.
Že je to všechno Finnova chyba.

Vyzvědačka
Anotace: V Coelhově románu Vyzvědačka ožívá skutečný příběh Maty Hari, slavné kurtizány obviněné ze špionáže, která byla před sto lety popravena pro velezradu. Mata Hari byla tanečnice, šokující a těšící publikum za první světové války, a stala se důvěrnicí některých z nejbohatších a nejmocnějších mužů té doby. Odvážila se překonat moralismus a provinční mentalitu počátků 20. století, ale nakonec za to zaplatila vlastním životem. Když v pařížském vězení čekala na popravu, jedním z jejích posledních přání bylo pero a papír, aby mohla psát dopisy.

Královna stínů
Anotace: Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje. 

5 komentářů:

 1. Tak tomu říkám naprosto úúžasné kousky! Královnu stínů, Cinder a Illuminae mám také v plánu :) Užij si čtení! :) Budu se těšit na tvé recenze :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :-) Já mam z nich šílenou radost, pořád je očumuju a ošahávám. :-D

   Vymazat
 2. Včelí královna mě taky zaujala, ale teda spíš anotací, než obálkou :D Každopádně jsem zvědavá, jestli se k ní někdy dostanu. Těším se na recenzi :)

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělé přírustky, vybrala bych si u tebe :-D Hezké čtení přeju :)

  OdpovědětVymazat
 4. Pěkné přírůstky - hlavně ten poslední balík mě zaujal. :) Tam bych si teda vybrala. :D

  OdpovědětVymazat