středa 28. prosince 2016

Ďábelské hry

Název: Ďábelské hry
Autor: Angela Marsonsová
Počet stran: 360
Nakladatelství: Knižní klub

Můj názor:

Kim Stoneová je zpět v novém případu, který je mnohem víc osobní, než by chtěla.
Vše začíná akcí, na kterou se dlouho připravoval celý tým. Dvě malé holčičky využíval jejich otec ve sklepě a ještě si to natáčel. Podezření přišlo od všímavé učitelky. Přípravy na vniknutí do domu a zajištění důkazů bylo náročné. Muselo to proběhnout bez naprosté chyby, jinak se toho právník mohl chytit a Dunn, otec holčiček by nedostal, co si zaslouží.
Případ se ale prohlubuje, protože nachází důkaz, díky kterému je jasné, že Dunn nebyl ve sklepě sám.
Kdo tam byl? Dokáže to Kim rozlousknout?
To ale není hlavní případ Kim.
Doktorka Alex Thorneová je uznávaná psychiatrička. Má v péči Ruth, která byla před pár lety brutálně napadena a znásilněna. Kdyby dostala Ruth pořádnou péči, možná by se z toho jednou dostala, ale Alex s ní měla jiné plány. Muž, který Ruth napadl byl propuštěn za dobré chování a ona ho nenápadně sleduje, když chodí domu z baru. Alex s ní provede vizualizaci a symbolické cvičení, při kterém popíše Ruthinu pomstu krok za krokem.
Kdo by tušil, že Ruth to vykoná a muže zabije? Alex ano, o to ji také šlo.
Kim tuší, že s doktorkou není něco správně, jen neví přesně co. Jako oficiální případ to nemá, protože nikdo nic proti ní nemá, ani netuší, že by s tím mohla tak uznávaná doktorka něco mít. Jediný co v tom vidí, je pomsta oběti.
Přesto se Kim pouští do vlastního pátrání, jenže netuší, že doktorka je její osobností fascinována a použije jí samotnou proti ní.
Dokáže Kim rozlousknout všechny případy? Dokáže ji doktorka zlomit?
Kdybych to měla shrnout jedním slovem, bylo by to "wow".
Kniha Ďábelské hry je pokračování Němého křiku a přesto, že Němý křik byl pro mě naprostá pecka, tak pokračování je mnohem lepší.
V tomto díle se více dovídáme o minulosti Kim, ve které její malý bratříček zemřel hodně ošklivou smrtí. Autorka překonává sama sebe a akčnost, napínavost s dalším dílem neupadá, ale přímo narůstá. Od knihy jsem se nemohla vůbec odtrhnout, protože napětí po celé čtení neustále zvyšuje a končí to plno nečekanými zvraty. A to opravdu nečekanými, pochybuji, že by někdo mohl uhádnout, kdo byl v tom sklepě s otcem holčiček.
Kniha si vás získá už na první stránce, protože příběh začíná akcí.
Kdo četl první díl ví, že autorka píše hodně čtivě, takže i když je kniha větší, je přečtená jako nic. Přes tu lehkost je ale kniha propracovaná, takže nejde vytušit pachatele.
Kim nadále zůstává mojí hrdinkou. Pořád je to silná žena, která se s nikým moc nebaví, ale přesto je uznávaná, protože se nenechá ovlivnit svými city. Jediný člověk, kterého k sobě pustí je Bryant a nejednou jsem se zasmála, když si jeden druhého dobírali.
Jedním gestem mě dokonce Kim překvapila, protože ona nemá kolem sebe ráda ani lidi, ani zvířata, nejradši je prostě sama, ale to si nechám pro sebe.
Rozhodně se těším na pokračování a to i kdyby autorka už nezvyšovala úroveň svých knih, protože laťku dala hodně vysoko už s Němým křikem.

Anotace:

Čím větší zlo, tím ďábelštější hra…
Inspektorku Kim Stoneovou a její vyšetřovací tým povolají k nálezu zmrzačeného, ubodaného těla – oběť je však zároveň i zločincem, pachatelem brutálního znásilnění. Že by vzal někdo spravedlnost do svých rukou? Kim současně pátrá po skupině pedofilů, brzy však začne být jasné, že se stala sama terčem nebezpečné osoby. Ta zná každou její slabinu. A rozhodla se vyzkoušet na Kim vlastní zvrácený experiment. Kim ví, že každý další krok může být smrtící. A tentokrát – je to osobní.
Ďábelské hry, druhý román Angely Marsonsové, jednoznačně potvrzuje, že jeho autorka (debutující v roce 2015 knihou Němý křik) je vycházející mezinárodní hvězdou žánru krimi.

Za knihu moc děkuji eshopu Dobré knihy a knihu můžete zakoupit zde.

2 komentáře:

  1. Pro me jeste lepsi nez Nemy krik a to jsem si myslela,z e je to jednicka 😂

    OdpovědětVymazat
  2. Knihy znam jen od pohledu. Ale strasne se mi libi ty obalky, opravdu krasne :-)

    OdpovědětVymazat