čtvrtek 25. května 2017

Panicové

Název: Panicové
Autor: Diana Gabaldon
Počet stran: 168
Nakladatelství: Omega

Můj názor:

Všichni víme, jak Jamie potkal Clare a jak velká láska z toho vznikla, ale co dělal Jamie, než ji potkal? Byla jeho jediná žena v životě?
Příběh začíná roku 1740 ve Francii. Jamie byl zbičován, jeho otec zemřel, tak se kvůli své sestře rozhodl uprchnout ze Skotska do Francie, aby se setkal s Ianem a přidal se také ke skupině žoldáků. Ian je od narození Jamieho nejlepší přítel, takže spolu sdílí jak to dobré, tak to zlé. Proto Ian hned jak vidí Jamieho pozná, co se stalo. Jen dostat z něj podrobnosti, to už je těžší.
Kapitán D'Eglise dostane od nového vlivného zákazníka dobrou zakázku. Dostane za úkol převézt cennosti a vnučku žida doktora Hasdiho. Jelikož doktor uměl jen hebrejsky, byla jeho vnučka Rebekah jako překladatelka. Na Jamieho udělala velký dojem a podle Ianova výrazu nejen na něj.
Kapitán dostal za úkol ji převézt i s věnem jejímu budoucímu manželovi. Aby byla cesta bezpečnější, kapitán jel napřed s cennostmi a díky velké důvěře dostal Jamie s Ianem na starost Rebekah.
Jenže časy to byly zlé, takže jak nakonec dopadla cesta? A jak odolávali naši mladí panicové krásné Rebekah?
Panicové jsou kratší kniha, nebo jak napsala sama autorka hrudky ze života postav Cizinky. Panicové vznikly proto, že autorka chtěla doplnit části života některých postav. V hlavní sérii jde hlavně o Jamieho a Clare, spíše více o Clare. V Cizince se dozvíte, jaký měla Clare život před tím, než poznala Jamieho, ale jak žil on?
Kniha je taková třešnička na dortu k Cizince. Jestli budou knihy i o dalších postavách, rozhodně to uvítám. Hodně se mi líbí, jak je v knize popisována nezkušenost dvou mužů k ženám, takže místy jsem se i pobavila.
Velké plus musím dát za to, že v knize jsou tři kapitoly z Cizinky, což rozhodně uvítají čtenáři, kteří nad sérií váhají. A ti co Cizinku četli, se nemusí bát, protože Panicové jsou samostatný příběh, sice kratší, ale je a do Cizinky plně navazuje. Jenže to je asi zbytečné psát, protože kdo sérii četl, určitě si ji tolik zamiloval, že si rád přečte i Panice.
Kniha je poutavá, je tam akce a čte se naprosto krásně, stejně jako Cizinka. Rozhodně musím pochválit i zpracování knihy, což se nakladatelství hodně povedlo. Hlavně nejsou v knize bílé stránky, takže z toho nebolí při čtení oči. I když je to čtení tak na jeden večer.
Ale jak jsem napsala, brala bych krátký příběh ke každé postavě, jen ať autorka nepřestane psát, protože nikdo z fanoušků nechce konec světa Cizinky. Já osobně mám přečtené zatím jen dva díly, ale nedokážu si představit, že by byl někdy konec.
Takže knihu rozhodně doporučuji, protože je to skvělé nahlédnutí do doby před Clare.

Anotace:

Zjistěte, co se stalo před tím, než Jamie potkal Claire. V tomto prequelu Cizinky se mladý Jamie Fraser dozví, co doopravdy znamená stát se mužem.Jamie truchlí nad smrtí svého otce a navíc je vážně zraněn a v rukou Angličanů. Prchá s žoldáky a na francouzském venkově se setkává se svým starým přítelem Iana Murraym. Oba jsou ošetřeni a oba mají dobrý důvod, aby se nevraceli do Skotska. A oba jsou ještě panicové, ikdyž měli spoustu možností, jak o něj přijít s dámami lehkých mravů.Ale Jamieho milostný život se zamotává a je také nebezpečný - když osud oba mladé muže dostane do služby židovského doktora Hasdiho, který je najme jako doprovod dvou drahocenných pokladů na cestě do Paříže. Jedním z nich je starý Torah a druhým lékařova krásná dcera Rebeka, jejíž sňatek je již domluvený. Oba – Jamie a Ian – jsou upozornněni, že jde o budoucí nevěstu, ale určitě by byli mnohem opatrnější, kdyby měli tušení, pro koho opravdu pracují.
Moc děkuji nakladatelství Omega za poskytnutí knihy, která se bude v mé knihovničce krásně vyjímat. Pokud vás kniha zaujala naleznete ji zde a zde.

1 komentář:

  1. Zatím jsem přečetla jen první díl Cizinky, ale tohle vypadá tedy skvěle. Výborná recenze! :)
    https://knihomolka01.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat