čtvrtek 29. června 2017

Doctor Who: Generace velkého třesku

Název: Doctor Who: Generace velkého třesku
Autor: Gary Russell
Počet stran: 248
Nakladatelství: Jota

Můj názor:

V sedmadvacátém století na planetě jménem Legie, si vysedává Keri z kmene Pakhar, což jsou takový přerostlí křečci. Pije vodu a to je na planetu plnou barů a nebezpečných zločinců neobvyklé.
Když k ní Doktor přichází, všimne si, že má na noze sádru. Samozřejmě že kvůli němu a jeho vtípku.
Na schůzku U Bílýho králíka je navedly pohlednice od Doktora, jenže ten Keri nic neposílal. Proč je někdo nalákal zrovna sem?
Mezi tím, věhlasný zločinec Cyrrus Guča čelí vražednici z planety Spyro jménem Kik Zabiják. Naštěstí se stane něco, co je pošle do vězení a Guča aspoň nezemře. Jenže pak se najednou otevře jeho a Kik cely a spočine jim v rukou dopis. Oba dostanou úkol a nikdo nesmí zemřít. Díky tomu se z dvou lidí, co si šli po krku, stávají spojenci.
Dále, na Aztéckém měsíci nachází profesor Horác Jaanson dveře. Dlouho hledal kolébku života celého vesmíru a konečně to vypadá, že to našel. Jenže profesor vůbec neví, s čím si zahrává. Čeká na archeoložku, jenže se objeví naprosto jiná než čekal a k tomu všemu není sama. Je to Doktorova stará známá, která má svůj cíl, což znamená spustit něco, co může zničit celý vesmír.
Jediný, kdo by to mohl zachránit je náš Doctor Who.
Asi to vypadá na na pěkně zamotaný díl a to taky je, jenže to celé dává naprostý smysl. Generace velkého třesku je o hledání Půvabu a Prastarů, možném zničení vesmíru a samozřejmě nechybí mnoho vtipných situací, které k Doktorovi patří a bez kterých by kniha nebyla to pravé ořechové.
Příběh je naprosto plný akcí, dobrodružství a cestování v čase, které může mít za následek nějaké změny v minulosti. A pro někoho dokonce příjemné změny, když má otravnou manželku kterou nemiluje. Ale to rozvádět nebudu, protože by jste přišli o dost dobrou událost.
Jelikož Doctora Who miluji, tak jsem hltala slovo za slovem. Někoho možná při čtení budou brzdit ta různá jména, nebo motání v čase, ale jak jsem psala, všechno dává naprostý smysl.
Kniha není psaná jen z Doktorova pohledu, ale i z pohledu Bernice, Guči, Horáce, jednoho archeologa a dalších, takže poznáte, jak vše vzniklo a dostanete mnohem víc informací.
Pro ty co Doctora Who neznají, tak je to pán času, který cestuje v Tardis, což je modrá policejní budka. Je to ten typ člověka, co na všechno přijde, na všechno má odpověď a je vtipný i když se o to nesnaží.
S každou knihou čtenář poznává nové planety, různé lidi a stvoření, zažije nová dobrodružství a nikdy neví, jak kniha skončí, protože konce jsou vždy hodně wow a překvapivé.
Strašně se mi líbí, jaké děla nakladatelství obálky, pro fanoušky prostě dokonalost a to i když můj nejoblíbenější Doktor je ten desátý, díky kterému jsem téhle sérii přišla na chuť.
Takže pokud chcete poznat něco nového a šíleného, tak se po knize určitě podívejte a pokud jste fanoušky seriálu, je kniha pro vás naprostá nutnost.

Anotace:

„Jsem archeoložka. Ale asi jiná než jste očekávali.“
Vánoce 2015, Sydney, Nový Jižní Wales, Austrálie.
Dokážete si představit, jak všechny překvapí, když se v sydneyské zátoce otevře časový portál. A taky si dokážete představit, jak je vyvede z míry, když vedle Harbour Bridge dosedne ohromná pyramida, která nevhodně zaclání Port Jackson, a navíc vyzařuje čirou energii. Dokážete si představit úlek v jejich tvářích, když sem dorazí gangster Cyrrus Guča, profesor Jaanson a mimozemská nájemná vražedkyně Kik Zabiják, aby zářící pyramidu obsadili. A nakonec si asi dokážete představit, jak všechny vyděsí, když jim těsně v patách dorazí skupina podvodníků chystajících se provést svůj zatím nejodvážnější husarský kousek.
Tenhle gang sestává z Dlouhonožky (sexy komika), Psohlavce (který má na starosti bezpečnost a palebnou sílu), Mrněte (starajícího se o logistiku), Lopaty (hlavní archeoložky a historičky) a Felčara (jehož povinností je uchránit vesmír před explozí, vedle níž velký třesk vypadá jako provlhlá rachejtle).
A když někdo omylem probudí Prastary vesmíru – což podle Felčara nebylo úplně moudré ani rozumné –, věci začnou rázem vypadat velmi komplikovaně. 


Za knihu moc děkuji nakladatelství Jota, které mi knihu poskytlo a pokud vás zaujala, naleznete ji zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat