středa 28. června 2017

Frost

Název: Frost
Autor: Oskar Fuchs
Počet stran: 168
Nakladatelství: Epocha

Můj názor:

Zikmund Frost alias Sigi je jeden z nejlepších válečných mágů.
Jednoho rána, když leží vedle nádherné slečny, ho probouzí mobil a není to nikdo jiný, než jeho
Naty s novým úkolem. V muzeu je potřeba zlikvidovat čaroděje s nebezpečnými zdroji. Stane se z toho pěkný masakr a protože to není konec, dostane Sigi na pomoc další dva válečné mágy i když si to vůbec nepřeje. Obzvlášť když se váleční mágové mezi sebou nemusejí. A není nic horšího, než když se jiný válečný mág dotkne zbraně toho druhého. Naštěstí ti dva slintají po Naty, takže je má Sigi celkem z krku.
Frost má plán, i když to není zrovna něco, co by organizace schválila, protože to znamená probudit něco, co by radši mělo spát a trošku si taky pohraje s časem. A není nic horšího, než když se do akce zapletou osobní záležitosti. Frost je ale připraven, má své zbraně a moc, o které pořádně ani organizace netuší.
Nakonec se mágové s Naty, koordinátorkou Angelou a trošku jiným vlkem Wolfim vydávají zničit čaroděje a trošku se u toho i pobavit. Zvládne Frost mocného čaroděje, který dlouho spal?
Frost je kniha, která nás dostává do našeho světa, dokonce do míst, které jsou nám známé. Příběh se odehrává Čechách a na Moravě, takže kdo místa v knize navštívil, dokáže si dokonale představit dané situace a nejen to. Prostě ta naše příroda je nejkrásnější a je vidět, že autor si jí sám váží a nestrčil příběh do Ameriky, či Anglie, jako to dělá mnoho jiných autorů.
Autor nezačíná knihu žádnou omáčkou a hned vás hodí do akce, která se zastaví až na konci knihy. A že té akce není málo, pořád se tam něco děje. Při čtení se také pobavíte. Mě osobně nejvíc rozesmálo setkání vlka s policií. Nevím kam na to autor chodí, ale smála jsem se ještě druhý den.
Pokud čekáte nějakou fantasy jen s čaroději a kouzly, tak to sice dostanete, ale trošku více okořeněné o pořádnou haldu mrtvol a nějaké choulostivé scénky. Vůbec jsem nečekala, že se to tam objeví a někomu by to mohlo i vadit, ale nebudu lhát, mě se to prostě líbilo, protože ve fantasy knížce jsem nic takového ještě nečetla. Už od začátku knihy je jasný, jaký je Sigi holkař a bez toho by to asi ani nebylo ono.
Kniha je to krátká, ale líbí se mi, kolik toho dokázal autor do příběhu dát, aniž by to vypadalo přeplácaně. A ještě se četla tak lehce a nenáročně. Prostě to jak autor dokáže čtenáře hned hodit do akce se mi opravdu hodně líbilo. Žádná rozehrávka, hned boj. A co se týče nějakého seznamování s postavami, tak to se dělo všechno průběžně, lehce a žádný romány, takže to bylo stručné.
Doufám, že autor chystá napsat ještě něco, protože bych si ráda přečetla něco dalšího. Takže za sebe knihu doporučuji, protože je to něco nového a hlavně od našeho autora a těch si já vážím víc, než zahraničních.

Anotace:

Válečný mág Zikmund Frost se místo prohánění sukní musí zase jednou věnovat práci pro Organizaci. Což mimo jiné obnáší eliminaci čarodějů a dalších potvor. Někdo na něj ale přichystal podraz. Zdánlivě běžná akce v brněnském pavilonu Anthropos se proto zvrhne v krvavou lázeň. Aby toho nebylo málo, na scénu přichází opravdu mocný hráč z dávné minulosti. V Býčí skále u Adamova tak po staletích opět zní nejen bušení kladiv, ale i zoufalý křik rituálních lidských obětí. Jisté je, že než Frost zjistí, kdo za tím vším stojí, bude muset vystřílet ještě hodně zásobníků. A taky přivolat posily. Naštěstí ví, kde je hledat. Na historickém pomezí Čech a Moravy stával v bažinách hrad Krotenful. A strážil jej někdo, s kým si skutečně není radno zahrávat.

Za knihu moc děkuji nakladatelství Epocha a knihu naleznete zde.

1 komentář:

  1. Na Frosta se chystám a zjevně se mám na co těšit :-) Jinak taky hodně fandím českým autorům, myslím, že i čtenářům zmlsaným zahraničními trháky mají co nabídnout :-)

    OdpovědětVymazat