neděle 23. července 2017

Nejchladnější dívka ve městě chladu

Název: Nejchladnější dívka ve městě chladu
Autor: Holly Black
Počet stran: 320
Nakladatelství: Omega

Můj názor:

Svět se změnil, už není takový, jaký býval. Upíři se přestali skrývat a útoků bylo tolik, že to množství nakažených se stalo nezvladatelným. Proto se po světě začali stavět města chladu. Byly to klece pro upíry, aby neohrožovali lidstvo. Někteří lidé v nich ale neviděli hrozbu. Z města se vysílají pořady, které ukazují upíří smetánku. Kdo by nechtěl být krásný a trávit čas na věčném plese? Lidé jsou za to schopní udělat cokoliv, i kdyby to znamenalo být pro upíry na čas součást jídelníčku.
Mezitím se Tana účastní večírku, ale se ráno probudí v koupelně a nikdo nikde. Když se rozhlíží po domě, najde něco šíleného. Všichni jsou mrtvý a při prvním pohledu je jasné, že za to můžou upíři. Jenže jak je to možné? V okolí se dlouho nic takového nestalo a ještě v takové míře.
Po dlouhém váhání se Tana rozhodne jít pro kabát, utéct a pak až zavolat pomoc, protože co když jsou upíři ještě poblíž? V pokoji s kabáty naráží na jednoho přeživšího a není tam sám.
Na posteli leží svázaný její bývalý samolibý přítel a v rohu upír. Je jí jasné, že její bývalý má být jako svačinka, jenže kdo a proč svázal upíra? Kolik jich v domě ještě je? A jak zachránit Aidna a sebe?
Nejchladnější dívka ve městě chladu je moje první kniha, co jsem od autorky četla a rozhodně ne poslední. V mnohých knihách se upíři skrývají, jenže v této se jeden vzbouří, ukáže světu že existují, nejsou jen v pohádkách a že se mají lidé čeho bát.
Je to propracovaná kniha plná krve, mrtvých i nemrtvých. Já jsem byla vtažena okamžitě, protože hned na začátku knihy se objeví masakr, takže žádné zdlouhavé seznamování, které by mohlo čtenáře akorát nudit. Opravdu lehce se čte a čím dál jsem se v ději dostávala, tím těžší bylo knihu odložit. Nejdřív jsem se zamilovala do obálky a po pár stránkách do celé knihy. Samozřejmě mě nejvíce ke čtení nutila zvědavost, jak dopadne jeden rýsující se vztah a hlavně, jestli se z Tany stane upírka.
Co se týče seznámení s hrdinkou a tím úžasně šíleným světem, to je postupně vsazeno do děje. Kapitoly nejsou dlouhé a každá začíná citátem, který se ke knize a kapitole nějakým způsobem hodí. Hlavně dej není jen z Tanina pohledu, takže je to více napínavější a lépe se nahlíží do děje. Co se týče citátů, nejsou vymyšlené autorkou, ale napsali je známý lidé a spisovatelé. Takže buď si autorka dala dlouhou práci s hledáním, nebo je to moc chytrá žena, která si dost pamatuje a to já oceňuji a obdivuji.
Trošku mě naštval ten lehce otevřený konec, protože bych se ráda dozvěděla, co bude dál. Takže moc doufám v pokračování. Ale i tak knihu určitě doporučuji, protože já si ten svět a autorčin styl naprosto zamilovala, proto si její další knihy určitě vyhledám.

Anotace:

Tana žije ve světě, kde existují tajemná Města chladu. Jsou obehnaná vysokou zdí a slouží jako dekadentní a krvavá karanténa, kde nestvůry a lidé žijí jako predátoři a oběti. Problémem je, že jakmile projdete branami Města chladu, nikdy už se nemůžete vrátit zpět.
Jednoho rána po naprosto obyčejném večírku se Tana probudí obklopena mrtvými těly. Kromě ní masakr přežil jen její protivně roztomilý ex-přítel, jehož život visí na vlásku kvůli infekci, a záhadný mladík, který skrývá strašlivé tajemství. Po počátečním šoku se Tana pustí do závodu s časem, aby je všechny zachránila. Napadne ji jen jediný způsob, jak toho dosáhnout – musí se vydat přímo do samotného Města chladu, plného nástrah a hrůzy.
Nejchladnější dívka ve Městě chladu, román světově uznávané spisovatelky Holly Black, je originálním příběhem o hněvu a pomstě, o vině a strachu, o lásce a pohrdání.Za knihu moc děkuji nakladatelství Omega a najdete ji zde a zde.

2 komentáře:

  1. Taky už si kompletuju sbírku Holly Blackové :D v levných knihách jsem ulovila Panenku z kostí, myslím, že byla za 29 a u Dobrovského mají v akci za 99 Nejtemnější část lesa.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. No, tak to teda děkuju za tip, budu si muset udělat výlet do Prahy. :-D

      Vymazat