pondělí 14. srpna 2017

Poušť v plamenech

Název: Poušť v plamenech
Autor: Alwyn Hamiltonová
Počet stran: 287
Nakladatelství: CooBoo

Můj názor:

Amání přišla o matku, takže ji vychovával její strýc, který s ní měl nekalé plány. Místo toho aby dával takové holce věno na svatbu, chtěl si jí vzít sám. Věděla, že ji v Prachově nečeká nic dobrého, proto si šetřila na útěk do Izmánu o kterém ji vyprávěla matka.
Jednoho dne se konal turnaj ve střelbě, jenže dívky soutěžit nemohly. Co dělat, když se jako ostatní děti bavila celý život střílením z revolveru? Jelikož si věřila a čas se jí krátil, rozhodla se převléct za kluka a dát všechny své našetřené peníze za zápis, protože za výhru by si mohla cestu do Izmánu dovolit.
Nečekala, že tam narazí na svého nepřítele Fazíma, který ji musí stoprocentně poznat díky jejím modrým očím, jež měla jako jediná v okolí. Je sice převlečená, ale už jen vyvolávač ji nazval modrookým banditou, takže má strach, jenže už do toho dala všechny své peníze.
Amání je skvělá, postupně vyhrává ke konci, kdy už zbývá jen ona, šampion Dahmád a mladík, kterému říkají Cizinec. Pořadateli se to nelíbilo, měl svého šampiona a ten prostě musel vyhrát. Cizinec věděl že na ně šijí boudu, na poslední chvíli zachránil Amání a pistoliště lehlo popelem.
Amíní si myslela, že už cizince nepotká, jenže v tom se mýlila. Setkání s ním jí odtrhne od svého nejlepšího kamaráda a skončí na útěku, což ji moc netrápí, spíš si to užívá. Konečně je svým pánem jen ona sama a zmizela z té díry, které mnozí říkají domov. Po cestě potká mnoho magických bytostí a nakonec se zaplete do války, kterou vede Sultán se svým synem, jenž je na útěku.
Jakou v tom všem Amání hraje roli? Bude konečně někdo, jak si celý život přála?
Poušť v plamenech je kniha plná písku, magických bytostí, džinů a lidí, kteří mají odvahu bojovat za svobodu. Po přečtení knihy Zakázané přání, jsem toužila po tom narazit zase na knihu, kde se objevují džinové a poušť, protože to má své kouzlo. Tak velkou radost jsem měla, když jsem zjistila, že Poušť v plamenech to obsahuje. Hlavně je to první díl trilogie, takže nás čeká ještě hodně dobrodružství.
Hned na prvních stránkách knihy se setkáváte s Amání, která je na pistolišti a chce vyhrát peníze na cestu. Všimla jsem si, že poslední dobou knihy začínají hned nějakou akcí a to se mi líbí. Žádné dlouhé rozkoukávání po novém vymyšleném světě, to vše se děje v průběhu knihy. Takže se nemusíte bát, že by jste se při čtení chvilkami nudily. A jelikož Amání na sebe přitahuje problémy, tak počítejte s akčnějším čtením. Samozřejmě nesmí chybět nějaká ta láska, ale o to víc jsem hltala slovo za slovem.
I když jsou tam cizí jména, jsou lehoučká, není jimi kniha přeplněná, takže se nemusíte bát, že by jste se ztráceli v postavách. Co se týče kapitol, tak jsou delší, ale jsou ještě rozdělené. I když u této knihy si myslím, že je to úplně jedno, protože to nejde se nezačíst a nehltat stránku za stránkou. Celá kniha je psaná z pohledu Amání, naší hlavní hrdinky. Naštěstí se toho děje v knize opravdu hodně, takže mě osobně to bylo jedno, že to není z více pohledů.
A obálka? Ta je naprosto nádherná, až je mi líto, že není v hardbacku. Rozhodně by si to zasloužila. Tak doufám, že na druhý díl nebudu muset čekat dlouho, protože se chystá něco velkého.
Za sebe knihu rozhodně doporučuji. Je to YA kniha plná akce, kouzel a lehce i té lásky.

Anotace:

Amání je neohrožená pistolnice a osud pouště jí leží v rukou. Pouštnímu národu země Mirádži vládnou smrtelníci, alev divokých, holých pustinách se pořád potulují mystická stvoření z dávných pověstí a někde prý stále čarují i samotní džinové. Na městečku Prachov ale nic mystického ani magického není a Amání se už nemůže dočkat, až z něj zmizí. Jestli zde zůstane, jejím osudem je skončit „buď provdaná, nebo mrtvá“, takže se Amání hodlá z Prachova dostat za pomoci své ostré mušky. Když se na střelecké soutěži setká s Jinem, tajemným a neskutečně přitažlivým cizincem, usoudí, že našla ideální únikovou cestu. Ale za celé roky, kdy fantazírovala o útěku z domova, se jí určitě nesnilo, že odsud uteče před vražednou sultánovou armádou s uprchlíkem hledaným za velezradu na
mytickém koni. A určitě nečekala, že se do toho uprchlíka zamiluje… nebo že jí mladík pomůže odhalit mocnou pravdu o tom, kdo Amání opravdu je.


Za knihu moc děkuji eshopu Dobré knihy a knihu naleznete zde, pokud vás zaujala.

1 komentář:

  1. Skvělá recenze :) Knihu jsem nedávno četla a bavila mě, přečetla jsem jí rychle a s nadšením :)

    OdpovědětVymazat