úterý 3. října 2017

Tanec bohů

Název: Tanec bohů
Autor: Nora Roberts
Počet stran: 304
Nakladatelství: Alpress

Můj názor:

Po noční bitvě, která proběhla zrovna v tu nejhorší dobu, si šestice vyvolených přesto dokončila svatbu, kterou narušila Lilith. Čas do poslední bitvy se krátil a měli toho stále hodně před sebou. Lilith se snažila narušit jejich kruh šesti a útoky začali najednou směrovat na samotnou Blair, známou lovkyní upírů. Snažili se jí skrz jednoho čaroděje dostat do hlavy a donutit ji, aby je pustila do domu. A poté si vybrali oběť, která měla k Blair blízko a zabili ji přímo před jejíma očima.
Na Blair toho bylo stále víc a to hlavně proto, že se prala se svými pocity. Nechtěla si stále přiznat, že se zamilovala a hlavně, že by jí mohl někdo opravdově milovat i přesto co dělá.
Všechny trápí, že u Lilith v jeskyni jsou uvěznění lidé, které má na krmení a nejvíce Glennu, proto se snaží vymyslet plán, jak je zachránit. Je to nebezpečné, protože jeskyně je plná upírů a když se uzavře, není cesty ven. Za pokus to ale stačí.
Jednoho dne se nakonec připravují k přesunu do země Geall, protože se už cítí připraveni připravit tamní lidstvo na velkou bitvu. Jenže to má háček. Do kruhu z kamenů nesmí vstoupit žádný upír, takže Cian by musel zůstat v Irsku. Přesto se přesunou, protože času není nazbyt. Všichni jsou unešení z Geall, hlavně Blair a Glenna, jelikož pro ně je to něco nového. Jenže jak lidem vysvětlit, co se na ně chystá, když v upíry nevěří a neberou to vážně? Jelikož jediná Moira ví, že její matku zabil upír, dostane nápad se je pokusit chytit a ukázat je lidem. Někteří z toho nejsou nadšení, protože by to mohlo stát životy, jenže jak jinak nevěřícím ukázat pravdu? A podaří se Lilith dostat nepozorovaně do země Geal, kde má proběhnout bitva?
Druhý díl ze série Kruhu věrných nás dostává o kus blíže k bitvě, která proběhne ve třetím a závěrečném díle jménem Údolí ticha. Nebyla by to Nora Roberts, aby do svých knih nedala nějakou tu romantiku. V prvním díle proběhla svatba Glenny a Hoyta a v druhém díle se dala dohromady Blair s někým z šestky. Neprozradím s kým, protože to by jste přišly o překvapení. Ale už tak nějak tuším, kdo se dá dohromady v posledním díle a pevně v to doufám.
Tanec bohů je více akčnější a napínavější, protože útoky Lilith se stupňují a šestice vyvolených také nezahálí. Takže už to není jen příprava na boj. O to více se mi kniha líbila, když se přesunuli do Gealu, protože už nejsou v dnešním světě, ale v prastaré zemi, kde jsou bájná místa i postavy.
Stejně jako první díl skončil tento v tom nejlepším, takže pokud jste aspoň trochu jako já, je nejlepší mít další díl doma připravený na okamžité pokračování.
Kniha je psána z více pohledů. Jeden hlavní hrdina v ní není jako v jiných knihách, ale je jich mnohem víc, takže můžete sledovat osudy všech a dokonce i samotné Lilith. Můj názor na to je ten, že z čím více pohledů kniha je, tím se více čtenář ponoří do děje. Hlavně je to díky tomu i napínavější, protože nejdřív čtete například o Blair a pak přeskočíte na někoho jiného a čtete dál, protože vás zajímá jak Blair dopadne.
Každý díl se více upíná na dvě postavy a pokaždé na jiné. Není to jen těmi vztahy, ale první byl více zaměřen na Hoyta s Glennou a tento na Blair s tím, do koho se zamiluje, takže se dá očekávat, o kom bude ten závěrečný. Tím zaměřením hlavně myslím, že autorka více zaplula do minulosti a tajemství těch daných lidí.
Rozhodně se druhý díl více rozjíždí než ten první, takže od třetího mám velká očekávání, tak doufám, že je autorka naplní.
Na závěr bych chtěla říct, že Nora Roberts mě v tomto žánru mile překvapila a pokud by v tom pokračovala, rozhodně bych po jejích knihách šáhla.

Anotace:

Bojovnice Blair byla vždy zvyklá spoléhat jen sama na sebe. Nyní stojí před těžkým úkolem. Ostatní z Kruhu šesti má vycvičit pro zápas se zákeřnými upíry. Zatímco šestice hrdinů hledá posily, aby zachránili lidstvo, sama Blair má před sebou i těžké osobní rozhodnutí. Musí si totiž vybrat mezi samotou a osudovou láskou z jiného světa, jež může být jen stěží naplněna.

Za knihu moc děkuji nakladatelství Alpress a pokud vás zaujala, naleznete ji zde.

1 komentář:

  1. Pěkná recenze, první kniha na mě čeká a po přečtení tvé recenze jsem došla k závěru, že se do ní budu muset co nejdřív pustit. :))

    OdpovědětVymazat