středa 18. října 2017

Údolí ticha

Název: Údolí ticha
Autor: Nora Roberts
Počet stran: 320
Nakladatelství: Alpress

Můj názor:

Ciana navštívila Lilith ve snu. Myslela si, že ho tím zlomí, ale místo toho se Cian zařekl, že to bude on, kdo Lilith zničí.
Čas k velkému boji už se nemilosrdně tenčí. Moira už pomalu vysílá vojska, aby se připravily na stanovištích. Jenže Lilith je chce oslabit útoky. Díky malé lsti se jí to i podaří. Zapojí do pasti totiž svého malého prince. Jí samotnou napadnout nejde, protože díky čaroději, kterého vlastní, je kolem nich ochranné pole.
Lidé jsou z nastávajícího boje nervozní, ale už doufají, že to budou mít za sebou, protože je to lepší, než žít v neustálém strachu. A díky Blaiřinu nápadu všichni doufají, že výhra je na jejich straně. I přesto, že Larkinovi se to nezamlouvalo, se rozhodli zkusit vycvičit draky, protože to by byla mocná zbraň. Jestli se to povede zkrotit tak krásná a divoká stvoření, je už ve hvězdách.
Cian se potýká se strachem lidí, kteří z něj mají stále respekt. Přeci jen patří mezi ty démony, i když Moira každému vysvětluje, že je naprosto jiný než ty příšery. Radši se všem straní, ale stranit se jedné osobě se mu nedaří. Cian  v sobě totiž ukrývá, že miluje někoho, koho milovat nemůže a netuší, že jeho city jsou opětované. Zatím co on se Moiře straní, ona se snaží vyhledávat jeho blízkost. Moira si uvědomuje, že spolu nemůžou být věčně, ale chce si lásku užít, kdyby náhodou jeden z nich umřel v boji. A protože je Moira tvrdohlavá, pravá královna, jde si tvrdě za svým cílem.
Kdo vyhraje velkou bitvu? Najde Cian štěstí s Moirou?
Jak jsem očekávala, v posledním díle se více projevil Cian s Moirou. Vyšla na světlo jejich tajemství, minulost, vztahy a i jejich vzájemný vztah mezi oběma.
Hodně jsem doufala, že v posledním díle objevím více akce, nebezpečí a i smrti. A to se mi splnilo. Hlavně proběhla konečně ta velká bitva, na kterou sem celou dobu čekala. Podle mého názoru nic velkolepého, ale zase být do delší, tak mě to asi nudí. Nemám problém číst, jak někdo s někým bojuje, ale nemám ráda, pokud to trvá moc dlouho.
Závěrečný díl se mi líbil asi nejvíc. Protože se tam toho nejvíce dělo, byl tam velký závěr, se kterým jsem spokojená až moc a hlavně tato kniha byla o mých nejoblíbenějších postavách. Cian mě totiž lákal tím, že je to tajemný upír, který se drží stranou a čtenář netuší, co od něj má očekávat. Moira je zase královna, která ze začátku vypadala zbytečně. Nic neuměla, musela se všechno naučit, vycvičit a hlavně dospět. Spojení těch dvou mě v prvním díle vůbec nenapadlo, ale čím déle jsem četla, tím více jsem si říkala, že se k sobě strašně hodí. Až na malý háček. Cian je upír a až Moira zemře, on zůstane na světě sám.
Údolí ticha jsem měla přečtené nejrychleji, protože jsem doslova hltala slovo za slovem. Autorka se na závěr opravdu rozjela, aspoň co se týče po srovnání s předchozími díly. A nejvíc se mi u knihy líbila obálka. Ta je naprosto magická. Má své kouzlo a člověk má hned chuť po knize sáhnout.
Na závěr bych chtěla říct, že jako poslední díl Údolí ticha naprosto splnila mé očekávání a ještě víc, protože naprostý konec jsem čekala jiný a kniha byla opravdu akčnější a napínavější. Jestli autorka napíše ještě nějakou fantasy, rozhodně se po ní podívám, protože od Nory Robert jsem něco takového nikdy nečekala a přesto se mi série líbila. Takže za sebe knihu a komplet sérii doporučuji. První díl se sice pomaleji rozjíždí, ale pak to stojí za to.

Anotace:

V Údolí ticha vrcholí rozhodující boj s královnou démonů Lilith, vyvolení ji musí porazit, jinak zlo ovládne světy. Mladičká Moira, královna bájné země, chce ochránit svůj lid, navíc ještě svádí bitvu ve svém srdci. Cian vztahem k Moiře dává v sázku vše. Jak dokáže milovat ženu, která musí zemřít - ať už rukou Lilith, nebo později přirozenou mocí času?

Za knihu moc děkuji nakladatelství Alpress a pokud vás kniha zaujala, naleznete ji zde. 

1 komentář:

  1. Moc pěkná recenze. :) Doma mám první díl, ke kterému jsem se ještě nedostala. Budu to muset brzy napravit... :)

    OdpovědětVymazat