neděle 26. listopadu 2017

Čtyři legendy

Název: Čtyři legendy
Autor: Matthew Reilly
Počet stran: 416
Nakladatelství: Alpress

Můj názor:

Jack West byl pozván na přísně tajnou základnu Pine Gap. Netušil o co se jedná, ale to se měl dozvědět na místě. Vzal sebou svou dceru, Albyho, své dva psy, sokola a všichni sedli do jeho letadla, které pilotoval jeho věrný kamarád Nebeský drak.
Schůzku tam měl s Abrahamsonem, který mu oznámil, že nalezly nějakou skvrnu v teleskopu. Po bližším seznámení zjistil, že se jedná o galaxii, která ale míří velkou rychlostí na zemi.
Víc se Jack už nedozvěděl. Někdo ho napadl a poté už jen ví, že se probudil v nějaké kobce sám a s oholenou hlavou. Jako by to nebylo málo, tak hned po probuzení se ve dveřích objevil Minotaurus. Jack si nejdřív myslel, že ho šálí zrak. Poté zjistil, že je to minimálně někdo, kdo má jen masku. Ale byl obrovský a právě se řítil přímo na Jacka.
Jackovi se ho podařilo porazit, jenže po sundání masky vůbec nechápal, jak je možné, aby takové stvoření žilo a kde se to teda vůbec vzal. Když vyšel z cely, zjistil, že cel je více a v každé se odehrávalo to samé.
Jakmile bylo po všem, tak přeživší přerušil čísi hlas. Najednou všichni zjistili, že jsou v obrovské aréně a nad ní je velký balkon, ze kterého je pozorovali lidi. Ten hlas jim oznámil, že se objevili ve Velkých hrách a oni jsou šampioni. Jen jeden může vyhrát. Každý hráč má spoluhráče, jež jsou vězni a když hráč zemře, vězni zemřou krutou smrtí. Nebyl to nikdo jiný než jeho dcera, přátele a mazlíčci. Jack si uvědomil, že pokud selže, všichni zemřou. A když se hlas představil, nevěřil Jack svým uším.
Velké hry pořádal sám Hádes.
Jaký smysl mají tak zvrácené hry? Dokáže Jack zachránit svoji rodinu a přátele? Proč si vybrali zrovna jeho?

Kniha Čtyři legendy je dobrodružný román a jeho hlavní postavou je Jack West. Jedná se o čtvrtý díl se série Jack West Jr., ale pro mě to byla první kniha, kterou jsem ze série četla. Sice jsem to zjistila poté, co mi kniha přišla, ale ve čtení mě to nijak nebrzdilo. Náznaky na předchozí knihy byly, ale nic tak hrozného, abych pak v klidu nemohla číst předchozí díly. Z čehož vyplývá, že si předchozí díly s chutí seženu a přečtu.
Ze začátku knihy jsem si říkala, že autor dal knize takové téma, které se zdá až moc neuvěřitelné a moc čtenáře nezaujme. Jenže jakmile jsem se dostávala ve čtení dál a dál, zjišťovala jsem, že autor to má dokonalé promyšlené, dokonalé popsané, takže proč by to nemohla být pravda? Což samozřejmě není, ale využil bájné legendy a bohy k tomu, aby je dal do našeho světa a stvořil z nich něco obrovského.
Dále mě zaujala nejen propracovanost děje, ale i samotné knihy. Každý šampion v hrách má na začátku knihy svůj medailonek, ze kterého se o něm něco dozvíte. Kniha je doplněná o obrázky různých symbolů, ale i samotných utkání. Jde spíše o mapy a obrázky, které ulehčí čtenářově představivosti.
I přesto, že je to silnější kniha, tak je napsaná naprosto nenáročně, lehce a děj je svižný. Od samého začátku se něco děje a postupně objevujete nové a nové informace, takže vás to nutí ve čtení. Kniha naprosto plná akce, nebezpečí a smrti. Při čtení nemáte žádné hluché místo, které by vás nudilo. Když to tak řeknu, tak Čtyři legendy jsou naprosto napumpované akcí.
Děj není psán jen z pohledu Jacka, ale máme tam například i pohled jeho dcery, která je něčím významná. Proto se dostane z klece, jenže kdo ví, jestli by nebylo lepší v ní zůstat. Samozřejmě zmizení Jacka nezůstane nepovšimnuto, proto další pohled je jeho přátel a matky, která mi byla hodně sympatická. Studovaná žena, ale některé situace byly s ní úsměvné.
Přemýšlela jsem, k čemu Jacka Westa přirovnat. A možností je hodně. Rozhodně mi kniha přijde na způsob Indiana Jonese nebo Flynna Carsena. Jenže já takové dobrodružné knihy nikdy nečetla, jen viděla v televizi. Přesto jsem se hned začetla a hltala stránku za stránkou. Musím uznat, že to bylo opravdu napínavé čtení.
Jack se mi jako hlavní postava líbil a jsem moc zvědavá, co bude v dalším díle. Protože konec byl otevřený a mnohé je ještě potřeba vyřešit. Za sebe tedy knihu rozhodně doporučuji, protože zažijete dobrodružství, na které jen tak nezapomenete.

Anotace:

Jack spolu s patnácti muži unesenými z tajné základny byli vybráni, aby změřili síly při Velkých hrách. Z klání na život a na smrt vzejde v souladu s pradávným rituálem pouze jediný vítěz, ovšem odmítnout účast nepřipadá v úvahu. V průběhu vražedného boje Jack odhalí záhadné mocnosti stojící v pozadí: čtyři legendární království.

Za knihu moc děkuji nakladatelství Alpress a pokud vás zaujala, rozhodně mrkněte zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat