sobota 4. listopadu 2017

Šarlatové kimono

Název: Šarlatové kimono
Autor: Christina Courtenay
Počet stran: 288
Nakladatelství: Alpress

Můj názor:

Příběh dvou různých lidí se odehrává v Japonsku a Devonu, dokud se jejich osudy nespojí. Vše začíná v Japonsku roku 1611, kdy starý učitel významného samuraje Tara Kumašira má vidění. Každý k nim přistupuje skepticky, ale Taro ho přesto vyslechne.
Jednoho dne připluje na lodi rusá žena a podle všeho čeká Tara neblahý osud. Tara to moc nerozhodí, jelikož do země žádná cizí žena ještě nevstoupila. Moc si z toho hlavu nedělá, protože se připravuje na příjezd jeho překrásné nevěsty Hasuko. Taro je do ní strašně zamilovaný. Na její krásu a vznešenost nikdo nemá, jenže netuší, že Hasuko směrovala výš než na svazek se samurajem. Taro se proto musí vypořádat s nezájmem jeho milované.
Mezitím v Devonu žila s rodinou Hannah, která byla jiná, než ostatní dívky. Když to šlo, radši si hrála s kluky. Měla divokou a dobrodružnou povahu. Hlavně žila ve stínu své krásné sestry. Hannah neměla dokonalou postavu, jak se po dívkách vyžadovalo, měla jí spíše klučičí a její matka i sestra jí to dávala často najevo.
Její rodiče se jednoho dne rozhodli, že se jí pokusí zkrotit manželstvím a muž, který projevil zájem, se Hannah vůbec nezamlouval. Ezekiel Hesketh byl vdovec a vážený advokát s pěti dětmi. A poté co ho Hannah poznala i oplzlý chlípník. Takového muže si mladá dívka vzít přece nemůže. Jenže rodiče si stojí za svým a nic s nimi nehne.
Hannah udělá velké rozhodnutí. Její otec chce vyslat lodě do Japonska a chce tam být dřív, než Východoindická společnost. Vidí v tom velkou příležitost a netuší, že někdo z jeho blízkých také. Pokud Hannah uteče, už se nebude moct vrátit zpět. Její jméno bude pošpiněno, jenže s osudem co ji přichystali rodiče se nemůže smířit. Převlékne se za chlapce a krátce před vyplutím se schová na lodi. Netuší, že to nebude takové dobrodružství, jaké čekala.
Naplní se proroctví japonského starce? Co čeká Hannah, na lodi plné mužů? Bude moci po tom všem žít plnohodnotný život, i když je vyvrhel?

Autorka napsala poutavý a okouzlující příběh, který vsadila do doby, kdy ženy neměli žádné možnosti a nemohly poslouchat svá srdce. Přesto pro Hannah našla způsob, který dokázal, že malá jiskřička naděje je.
Vše začíná proroctvím starce a ještě dlouho trvá, než se začne něco dít. Taro prožívá nešťastný život se svou ženou a Hannah roky na moři. Naštěstí má Hannah spojence. Kapitán jednou zachránil život Japonci a ten mu přísahal věrnost. Hodži v Hannah najde kamarádku, proto jí učí vše možné o jeho zemi a dokonce i jejich jazyk. Což jí zachrání nejednou život.
V knize se střídají dva děje. V jednom nás autorka seznamuje se životem Tara a v druhém se životem Hannah. Jejich cesty se poté spojí, ale nebojte, potom i tak děj pokračuje z dvou pohledů. Díky tomu čtenář více zabředne do děje.
Autorčin styl psaní je jednoduchý, přesto propracovaný a poutavý. Nakladatelství má na takové knihy opravdu čich. Líbí se mi, jak dobře se kniha čte. Naprosto lehce a okamžitě jste vtaženi do děje, do toho nádherného světa samurajů.
Nečekejte, že v knize budou nějaké boje. Jedná se o historický román o nenaplněné a zakázané lásce. O nepřízni osudu, která svede dohromady dva naprosto různý lidi. Očekávejte také nebezpečné intriky, protože Taro je významný muž. A hlavně poznáte, co je člověk schopný udělat pro lásku.
Mě příběh naprosto dostal. Už krásná obálka mi říkala, že se mi bude kniha líbit. A to co se skrývalo uvnitř bylo nádherné. Japonsko v sedmnáctém století, samurajové, ženy v kimonech, to já mám ráda. Mě si kniha získala hned na prvních stránkách a určitě doporučuji přečíst, protože nevíte o co tím přicházíte. Já jsem byla knihou okouzlena, opravdu. a neskutečně se těším na další díl. Myslela jsem si, že konec je uzavřený, ale přesto jsem objevila, že se jedná o trilogii. Autorka se stala na toto téma pro mě TOP a rozhodně pokud vyjdou i ostatní její knihy, hned je ukořistím, protože mě si získala.
Takže rozhodně doporučuji, pokud máte rádi Japonsko v sedmnáctém století, samuraje, zakázanou lásku, nebezpečí, nespravedlnost páchanou na ženách a to vše v překrásném příběhu.

Anotace:

Samuraj Taro zahrnuje Hannah, tajemnou cizinku s rusými vlasy a zelenýma očima, přepychem a láskou. Vášeň, s níž prahne po dívce z tak odlišného světa, mu nebezpečně komplikuje život. Taro stojí před nevyhnutelnou volbou: má zachránit sebe, nebo svou lásku.

Za knihu moc děkuji nakladatelství Alpress a pokud vás zaujala, rozhodně se mrkněte zde.

1 komentář:

  1. Moc pěkná recenze. Kniha mě celkem zaujala, nejspíš se to ní ještě podívám... :))

    OdpovědětVymazat