sobota 16. prosince 2017

Přírůstky č. 28

Všechny vítám u nových přírůstků. Recenze nějak nestíhám kvůli předvánočním přípravám, ale aspoň přírůstky můžu udělat. A to ani nemluvím o čtení. Večer usínám už po třiceti stránkách, proto týden čtu jednu knihu, což je u mě velký nezvyk. Ale už se těším, až budu mít hotovo a nastane klid. :-)
Dnes vám tu představím hodně kupovaných knih, ale samozřejmě i recenzáků. Dokonce tu mám knihy od přítele, které mám k vánocům, jenže pod stromeček nevydrželi. :-D
Jako bude to opravdu dlouhý, mám tu 18 fotek, takže jdeme na to. 

Jako první tu mám objednávku z Baronetu. Jelikož jsem četla Vendetu a totálně si jí zamilovala, musela jsem mít komplet. rozhodně doporučuji, nejde si nezamilovat.

Pána hor jsem chtěla už fakt dlouho, jenže byl problém sehnat jeden díl. Jakmile jsem zahlédla u Baronetu, že je budou vydávat v novém vydání, neváhala jsem. Ty obálky jsou nádherné a nakladatelství je vydává rychlostí světla. :-)

Jako poslední tu mám od Baronetu Navždy po francouzsku. Tuto knihu jsem dostala jako dárek. Což potěšilo, protože při minulé objednávce jsem dostala první díl.

Dále tu mám nákup z Levných knih. Ten jste měli vidět už minule, jenže jsem na něj nějak zapomněla. Mnicha mám na seznamu opravdu dlouho. Je to klasika, která mě zaujala anotací. Ententýky mě nalákalo zase obálkou a tím, že je od nakladatelství Beta, takže mám vysoké nároky. A Muzeum prazvláštních věcí je od Joty, takže pro mě taková záruka kvality. :-)

Královna Alžběta! No myslela jsem že spím, když jsem jí viděla v Levných knihách. Kamarádka se normálně lekla když jsem vykřikla radostí. A ty překvapený pohledy lidí. :-D Jenže kdo nečetl nepochopí. Je to nejlepší autorka historických románů. A Polámané panenky si myslím není třeba představovat. Prý je to skvělé a mrazivé čtení. 

Tyto knihy jsem ukořistila na Let go. Hlavně mi šlo o Gaimana, od kterého jsem ještě nic nečetla. Zlomená přísaha, Najdi smrt a Tahle země není pro starý, je takový bonus.

Pokračujeme objednávkou u Knižního klubu. Od Weavera jsem četla první (u nás vydaný) díl a naprosto mě uchvátil, takže mám v plánu pomalu sehnat všechny. Štvanici jsem četla jako eknihu a je prostě skvělá. Takové knihy vůbec nečtu, jenže jsem zjistila, že je to naprostá pecka. A to škádlení dvou hlavních hrdinů mi připomíná Sběratelé kostí.
 Ztracené děti mám do série. Další úžasná série a z prostředí Amišů. Tu si musí zamilovat každý prostě.

Robinsona jsem vůbec nečetla, jenže věřím tomu, že se mi bude hodně líbit. Už se těším, až se k nim dostanu. A Ztracenou vládkyni mám jako eknihu k recenzi, takže o té brzo uslyšíte. :-)

Tohle jsou moje dárky k vánocům. :-) Prý vyber si dvě a mě to nedalo. Byly jsme na veletrhu knih v Lysé nad Labem a ty ceny byly neskutečný. A koukněte na ty nádherné obálky...

Malého kamaráda jsem si na výstavišti koupila já. Byla tam poslední a když jsem jí viděla a ještě paní, která se po ní natahovala, tak sice to bylo hnusný, ale čmajzla jsem jí ji před nosem. :-D Tam bylo takovým knih hodně, bylo tam narváno a opravdu to byl boj. Po koupi jsem ještě chvíli sledovala, jak se tam lidé předhání. :-D

A teď už recenzáky. Jako první tu mám knihy z Euromedie. Zkusila jsem si vybrat dvě a vyšlo to. A jsou tak krásný, už se nemůžu dočkat. :-)

Anna Sacher a její hotel je od Moby. Opravdu hodně mě zaujala a dokonce je na ČT seriál. Ale na ten mrknu po přečtení.

Mám tu další Weirovou a tentokrát Annu Boleynovou. To je recenzní výtisk z Dobrých knih. No není ta obálka rozkošná?

Pokračujeme Omegou. Hluboký hrob jsem vyhrála v konkurzu. Je to temný thriller pro mladé a Manolito mi přišel omylem. :-D Ale stejně ho přečtu. Koukala jsem dovnitř a má moc pěkné provedení.

Vysmátá veverka mi přišla od samotné autorky. Recenze už je na blogu, takže nemusím blíže popisovat.

Skleněná past je historická detektivka od Joty. Jestli jsem to dobře pochopila, jde tom o alchymii a to mě hodně láká.

Dále pokračujeme Alpressem. Vybrala jsem si Kněžnu Ludmilu, protože historické romány mám ráda a pak jsem se zeptala na Dívky od Svaté Magdalény, které mě zaujali od samého začátku co jsem je viděla poprvé a ta kniha mi byla nakonec také poslaná. :-) Dívky už mám přečtené a rozhodně doporučuji. Důvod uvidíte v recenzi až se k ní konečně dokopu.

A jako poslední tu mám recenzní výtisk z Metafory, o který jsem si napsala. Je to pokračování knihy Nepřátelé a milenci. Ta je ze začátku nic moc, ale pak se tak rozjede, že jí nejde dát z ruky. Zato Oheň a voda je od začátku perfektní. A toho sexu. :-D

Gratuluji těm, kdo vydrželi do konce. :-D Tohle bylo fakt dlouhý. A protože zase něco čekám, budou snad brzo další, ale to záleží na naší úžasné poště.  Mějte se hezky, nepřehánějte s vánoci jako já a za komentáře budu ráda. :-)

8 komentářů:

 1. Má cenu tu něco říkat ? :-D
  Jsem zvědavá, jak se bude líbit Manolito a Ludmila, i když asi takové nadšení sdílet nebudeš jako já. Možná, že bych ti pak ale jednou mohla ukázat, kudy ona chodila a poznáš tak místa, o kterých se v knize mluví :-) Pokud by tě nebavilo Navždy po francouzku, tak víš, kde mě najdeš :-D

  OdpovědětVymazat
 2. Nema. 😀😀 Ty dve vidim na konec roku. :-) Je, tak to bych byla moc rada. :-) Ano ano, vim. 😀

  OdpovědětVymazat
 3. Závidím to množství knih, které ti přibylo. Na některé kousky se také chystám:)
  Knihokopka

  OdpovědětVymazat
 4. Ke knihám gratuluju, a že jich je pěkná hromádka. :)) Některé z nich ti docela závidím. :))

  OdpovědětVymazat
 5. Pán hor vypadá strašně zajímavě a co se týče Panského domu, na něj si brousím drápy už od vydání! :-D

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to je pořádná hromádka!
  Nejvíce mě zaujala knížka Polámané panenky, ta vypadá hodně dobře.

  OdpovědětVymazat
 7. Dobrý den, sbíráte gamebooky? Nemáte náhodou nějaké dvakrát nebo jste se rozhodla prostě nějakých zbavit či vyměnit? Sháním urputně několik dílů Fighting Fantasy. Prosím, ozvěte se. Š. Hofmeister stehof@seznam.cz

  OdpovědětVymazat